Radunia Stężyca - Ruch Chorzów 1:2. Niebiescy górą w starciu beniaminków

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów wspierani przez swoich kibiców odnieśli ósme zwycięstwo po awansie do II ligi Fot Arkadiusz Gola
W ostatnim meczu 12. kolejki eWinner 2. Ligi Radunia Stężyca przegrała z Ruchem Chorzów 1:2. Bramki dla Niebieskich w starciu z innym beniaminkiem strzelili Michał Mokrzycki i Przemysław Szkatuła, a honorowy gol dla gospodarzy zdobył w końcówce Sebastian Deja.

Piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli ósme zwycięstwo po awansie do eWinner 2. Ligi. Niebiescy pokonali na wyjeździe Radunię Stężyca i pozostają jedynym zespołem na szczeblu centralnym, który nie zaznał jeszcze smaku porażki. Dla drużyny z powiatu kartuskiego była to pierwsza w tym sezonie porażka na własnym stadionie.

W I połowie groźniej atakowali gospodarze, ale to Ruch tuż przed przerwą objął prowadzenie. Tomasz Wójtowicz został sfaulowany w polu karnym rywali, a pewnym egzekutorem jedenastki był Michał Mokrzycki,

II połowa rozpoczęła się znakomicie dla Niebieskich. Zaraz po wznowieniu gry wynik podwyższył Przemysław Szkatuła, który dobił strzał Tomasza Foszmańczyka. Gdy chwilę później za drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, z boiska wyrzucony został Dnytro Bashlai znany z wcześniejszej gry w Podbeskidziu, wydawało się, że jest już po meczu.

Ruch zaczął jednak grać nonszalancko, a dogodnych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali Łukasz Janoszka i Daniel Szczepan. Gospodarze walczyli tymczasem do końca i w 88 minucie honorowego gola strzelił Sebastian Deja. Chwilę później błąd Jakuba Bieleckiego we własnym polu karnym omal nie skończył się utratą drugiego gola.

Ostatecznie Niebiescy wspierani w Stężycy przez liczną grupę kibiców zdołali utrzymać na Arenie Radunia prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Po zakończeniu meczu piłkarze razem z fanami Ruchu świętowali wygraną z innym beniaminkiem II ligi.

Radunia Stężyca - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
0:1 Michał Mokrzycki (38-karny), 0:2 Przemysław Szkatuła (48), 1:2 Sebastian Deja (88)