Tomasz Kuczyński
Trener Rakowa Marek Papszun
Trener Rakowa Marek Papszun Andrzej Banas / Polska Press
W czwartek 21.01.2021 r. przebywający na zgrupowaniu w Turcji Raków Częstochowa rozegrał sparing z Dinamo Moskwa. Drużyna trenera Marka Papszuna przegrała 0:2 (0:1). W szóstej drużynie rosyjskiej ekstraklasy zagrał Sebastian Szymański.

Raków w piątek zakończy obóz w Belek. Wcześniej na tureckim zgrupowaniu częstochowianie zremisowali sparingi, które skończyły się wynikiem 2:2 – z Zorią Ługańsk, FK Mariupol i Zagłębiem Lubin.

Zespół ze stolicy Moskwy objął prowadzenie w 39. sekundzie. Po strzale jednego z rywali piłka zmieniła kierunek po odbiciu się od Wiaczesława Grulowa i zaskoczyła Dominika Holca.

W 27. minucie Fran Tudor skierował piłkę do siatki, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego. W 36. minucie Raków miał okazję, ale Daniel Szelągowski nie wygrał pojedynku z bramkarzem Dinama Antonem Szuninem. Chwilę później Tudor uderzył tuż koło słupka.

Po przerwie Raków miał swoje okazje, jednak to rosyjski zespół zadał drugi cios.

Raków Częstochowa – Dinamo Moskwa 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Wiaczesław Grulow (1), 0:2 Nikołaj Komliczenko (75)

Raków: Holec - Piątkowski, Niewulis (79. Mikołajewski), Schwarz (77. Jach), Tudor (77. Malinowski), Sapała (79. Kaczmarski), Poletanović (77. Papanikolaou), Bartl (73. Kun), Tijanić, Ivi Lopez (35. Szelągowski, 46. Ivi Lopez, 79. Szelągowski), Gutkovskis (79. Zawada).