Mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie ONLINE. Gdzie...

Mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Koniec meczu w Częstochowie!

• Kamila Jadacha zmienia Dominik Szczęch.

• W końcówce pojawia się frustracja, Sebastian Musiolik z żółtą kartką.

• Bartosz Jaroszek zastępuje Farida Aliego w zespole Jastrzębia.

• Gol! Remis w Częstochowie, Piotr Pacholski wyrównuje po rzucie rożnym!

• Świetna szansa na 3:1 zaprzepaszczona! Raków miał przewagę liczebną, ale niecelne podanie zniszczyło całą akcję!

• W odpowiedzi równie doskonała szansa dla Jastrzębia! Michał Gliwa powstrzymał Michała Gliwę w sytuacji sam na sam!

• Zbliża się końcowa faza spotkania, tymczasem do głosu dochodzą goście!

• Żółta kartka dla Kamila Kościelnego z Rakowa.

• Mocny strzał z dystansu Damiana Tronta nie stworzył zagrożenia pod bramką.

• Groźne dośrodkowanie w szesnastkę gości, z piłką minęło się kilku zawodników klubu z Częstochowy. Zabrakło naprawdę niewiele!

• Kolejna zmiana. Arkadiusza Kasperkiewicza zastępuje Karol Mondek.

• Sebastian Musiolik wychodził sam na sam z bramkarzem, arbiter w ostatniej chwili odgwizdał spalonego!

• Zmiana także w zespole Rakowa. Adam Radwański melduje się na murawie w miejsce Miłosza Szczepańskiego.

• Kamil Adamek zastępuje Adama Żaka w zespole gości.

• Tomas Petrasek zastępuje Daniela Bartla w zespole gospodarzy.

• Ależ ożywił nam się ten mecz! Dwie bramki w ciągu dwóch minut po przerwie, wciąż jednak to Raków prowadzi jednym golem.

• Błyskawiczna odpowiedź Jastrzębia, Patryk Skórecki z bramką kontaktową! 2:1 w Częstochowie!

• Gol, Maciej Domański, 2:0 dla Rakowa!

• Ruszamy z drugą połową.

• Za nami pierwsze 45 minut. Licznie zgromadzeni kibice przy Limanowskiego, mogą być zadowoleni z gry obu zespołów. Widzimy parady bramkarzy, świetne akcje i tylko jak dotychczas jedną bramkę. Na pewno zespołowi z Jastrzębia nie można odmówić ambicji, ale na razie doświadczenie Rakowa wzięło gorę. Na pewno zawodnicy gospodarzy mogą dziękować swojemu bramkarzowi za dwie sytuacje wybronione pod koniec tej pierwszej polowy. Czekamy na drugą połowę, i więcej bramek i emocji.

• I po raz kolejny Jadach, ale swietna interwencja Gliwy.

• I grożnie pod bramką Rakowa. Skórecki , potem Kulawiak i korner dla Jastrzębia. Serca kibiców zamarły przy Limanowskiego.

• Jeszcze , z szesnastu metrów, ale Gliwa nie daje się zaskoczyć łapie piłkę.

• Rzut rożny dla Jastrzebia i po raz kolejny Farid Ali.

• Domański dośrodkowanie w pole karne ale dobrze ustawiony w bramce Drazik.

• Trochę gra nam siadła pod koniec tych pierwszych 45 minut.

• Ponownie Żak ale nie mógł sobie poradzić z trzema zawodnikami rakowa.

• Wrzutka w pole karne i po raz kolejny Żak uderzeniem głową próbował zaskoczyć Gliwę.

• Rzut wolny dla GKS-u. Daleko do bramki Gliwy.

• Jjastrzębianie pod bramką Rakowa próbował Farid Ali. Obrońcy Rakowa poradzili sobie z zawodnikiem zespołu gości.

• Faulowany w środku boiska Bartl.

• Od dłuższego czasu GKS nie gościł na połowie Rakowa.

• Nie dali się teraz oszukać obrońcy Jastrzębia.

• Rzut rożny dla Rakowa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Kasperkiewicz i mamy 1:0 w Częstochowie.

• Na boisku leży zawodnik gospodarzy. Tuż przy linii bocznej. A tym zawodnikiem był Bartl. Przed szansą gospodarze i mamy .....

• Przed szansą goście. Bawili się się z piłką Częstochowianie, piłkę przechwycił Tont, ale uderzył niecelnie.

• Tym razem przez chwilę w hokejowym zamku goście. Ale jedno niecelne podanie i od bramki Drazik.

• Prawie 20 minut za nami. W Czestochowie ogladamy ciekawy meczObie drużyny na boisko wybiegły ofensywnie nastawione. Czekamy na bramki.

• Tym razem szczęścia próbował Domański, piłka obok słupka.

• Uderzał z dystansu Malinowski, wprost na nogę Pacholskiego.

• Faulowany w środku boiska Zak. Musi skorzystać z pomocy masażysty.

• Wrzucają te piłki zawodnicy Rakowa w pole karne. Ale jak na razie w polu bramkowym rządzi Jadach.

• Bartl w pole karne ale na razie czujnie w obronie zespół GKS-u.

• Od autu zaczynają gospodarze.

• Szczepański w pole karne. Nieporozumienie dwóch zawodników Jastrzębia i wszystko wyjaśnia Drazik.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.Krótko Domański. I kolejny korner.

• kolejny rzut wolny dla gości. Ali tuż przy linii bocznej. Tym razem bardzo dobrze Gliwa.

• Na razie grożniejsze akcje zespołu gości. Raków nie może sobie poradzić z wysokim pressingiem Jastrzębia.

• Dobra interwencja w obronie czestochowian piłkę z pola karnego wybijają Alemu.

• Pierwsza grozna sytuacja pod bramką Rakowa. Z wolnego Farid Alid i głową niecelnie tuż nad poprzeczką Adam Żak.

• I połowa rozpoczęta w strojach niebieskich grają dzisiaj gospodarze, zespól gości na zielono czarno.

• I rozpocz

• A my czekamy już na pierwszy gwizdek sędziego Paszkiewicza. Początek meczu już o 20.00.

• Goście z Jastrzębia liczą w tym spotkaniu na chociaż jeden punkt w I lidze. Częstochowianie na pewno walczyć będą o kolejne trzy punkty, które przybliżą ich do Ekstraklasy. A jak będzie przekonamy się niebawem za dwie godziny.Liczymy na emocje i bramki w tym spotkaniu. Ostatni mecz na szczeblu ligowym oba zespoły rozegrały w sezonie 2006/7 na szczeblu drugoligowym.

• Raków Częstochowa wystąpi w składzie : Gliwa- Figiel, Domański, Malinowski, Kościelny, Schwarz, Góra, Kasperkierkiewicz , i w ataku Bartl z wysunietym Musiolikiem. Zespół Jastrzębia w podobnym ustawieniu jak w pierwszym meczu z Wigrami Suwałki.

W bramce Drazik - Pacholski, Spychała, Jadach, Ali, Kulawiak, Szymura, Tront, Skórecki, Gojny i Żak.

• Witam ze stadionu Rakowa Częstochowa przy Limanowskiego. Do derbowego pojedynku z GKS Jastrzębie pozostało około trzydziestu minut. Obie ekipy na razie się rozgrzewają a my już wiemy kto wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie ONLINE

Mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie ONLINE ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie ONLINE. Inauguracja Fortuna 1 Ligi już za nami. W 2. kolejce Raków Częstochowa zmierzy się z beniaminkiem GKS-em 1962 Jastrzębie. Zawodnicy Marka Papszuna dobrze rozpoczęli sezon, ale czy uda im się zwyciężyć po raz kolejny? Pierwszy gwizdek arbitra Kornela Paszkiewicza o godz. 20.

Gospodarze do nowego rozdania przystąpili z ogromnymi nadziejami na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Częstochowie marzyli o tym już w poprzednim sezonie, lecz jak doskonale pamiętamy, runda wiosenna w ich wykonaniu, a szczególnie jej początek, do udanych nie należał.
Marek Papszun uczy się na błędach. Już w pierwszym meczu z Puszczą Niepołomice zaowocowało to pełną pulą punktów. Dużym wsparciem dla piłkarzy z Częstochowy jest powrót Tomása Petrášeka, który długo zmagał się z kontuzją. Czech ostatni swój mecz w 1. lidze rozegrał 19 listopada 2017 roku. Cała wiosna była dla niego stracona, podobnie jak dla jego zespołu, który rozgrywki zakończył na siódmym miejscu. Zamiast upragnionego awansu do Ekstraklasy, sztab szkoleniowy musiał budować drużynę na kolejną batalię na jej zapleczu.

Przed tygodniem, Raków także przed własnymi kibicami pewnie pokonał Puszczę (3:0). Na listę strzelców wpisali się: Kamil Kościelny, Daniel Bartl oraz Sebastian Musiolik. Z nowych nabytków, oprócz Bartla i Musiolika w polu zagrali: Arkadiusz Kasperkiewicz, Maciej Domański oraz Petr Schwarz. W porównaniu do poprzedniego sezonu szkoleniowiec dokonał zmiany również w bramce. Jakuba Szumskiego, do którego zdarzało się, że w Częstochowie mieli pretensje, zastąpił Michał Gliwa. 30-letni golkiper zamienił Sandecję na Raków i już w pierwszym meczu pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Sonda

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie?

Gdy Raków pewnie wygrywał z Puszczą, w Jastrzębiu-Zdroju beniaminek walczył o punkty z Wigrami Suwałki. GKS pod wodzą Jarosława Skrobacza awansował na zaplecze Ekstraklasy z pierwszego miejsca, lecz wiosna nie wyglądała tak, jakby mogli wymarzyć sobie to zawodnicy i kibice. Gdyby nie spora zaliczka punktowa z jesieni, mało kto łudziłby się grą na drugim poziomie rozgrywkowym. Jak jeszcze w marcu jastrzębianie potwierdzali, że są głównym faworytem do gry w 1. lidze, to w kwietniu zaczęli tracić punkty na potęgę. Choćby ze względu na to ciężko ocenić, na co stać GKS w tym sezonie. Głównym celem na pewno powinno być utrzymanie. O kolejnym awansie z rzędu w Jastrzębiu-Zdroju nawet się nie mówi.

Wracając na chwilę do meczu z Wigrami, jastrzębianie ulegli (1:2) zupełnie nowej ekipie z Suwałk, budowanej przez Kamila Sochę. W 51. minucie Jonatan Straus wyprowadził gości na prowadzenie, lecz zaledwie po 120 sekundach do wyrównania doprowadził Damian Tront. Marzenia o pierwszym punkcie w sezonie 2018/19 w Fortuna 1 Lidze pokrzyżował gospodarzom Robert Bartczak na niecałe 10 minut przed końcem spotkania.

Czy piłkarzom z Jastrzębia-Zdroju uda się przywieźć choćby „oczko” z Częstochowy? Tego dowiemy się wieczorem. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20.

Arbiter
Mecz poprowadzi Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. W poprzednim sezonie był rozjemcą w 10 spotkaniach, w których trakcie pokazał 27 żółtych kartek, jedną czerwoną, a także podyktował sześć rzutów karnych.

Mecz Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie ONLINE TRANSMISJA TV

Meczu Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie online ani w tv nie pokaże żadna stacja. Tekstowa relacja LIVE z meczu Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie od 15:00 w GOL24.pl!