Raków Częstochowa

2

Górnik Zabrze

1

• Koniec meczu! Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie Górnika Zabrze 2:1. Dziękujemy za uwagę.

• Efektowna przewrotka Angulo, ale nad poprzeczką.

• 3 minuty doliczone przez Szymona Marciniaka.

• Dawid Szymonowicz melduje się na boisku za Miłosza Szczepańskiego.

• GOOOOOL!!! 2:1 DLA RAKOWA!! PEWNIE SCHWARZ!!

• Kartka dla Chudego.

• Zaplątała się piłka pod nogami Musiolikowi, którego jeszcze zahaczył Chudy. Będzie rzut karny dla Rakowa!

• Żółty kartonik dla Bauzy za uderzenie rywala w twarz dłonią.

• Spotkanie na trybunach w Bełchatowie ogląda zaledwie 2275 widzów.

• W ostatniej chwili Mateusz Matras zablokował strzelającego gracza Rakowa.

• Juan Bauza wchodzi za Łukasza Wolsztyńskiego.

• Sebastian Musiolik nastrzelony wręcz kilka metrów przed bramką przez swojego kolegę i futbolówka przeszła ponad bramką!

• Za Piątkowskiego wchodzi Michał Skóraś.

• Kartonik dla Sapały. W kolejnym meczu będzie pauzował.

• Za daleko uciekła piłka wpadającemu w pole karne Kamilowi Piątkowskiego. Lekkiego strzału po ziemi nie mógł przepuścić Chudy.

• Kamil Zapolnik w miejsce Davida Kopacza.

• Żółta kartka dla Jacha.

• Kapitalnie Jakub Szumski broni najpierw strzał Igora Angulo, a po chwili strzał z dystansu!

• Schwarz z rogu do Tomasa Petraska, kapitan Rakowa uderzył... piętą, ale na posterunku Martin Chudy.

• Tym razem brzydki faul w środku boiska ze strony Górnika. Kartka dla Przemysława Wiśniewskiego.

• Żółta kartka dla Schwarza.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Petra Schwarza, piłkę musnął Jarosław Jach, ale uderzenie daleko obok słupka.

• Daniel Bartl pojawił się za Piotra Malinowskiego.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kopacz otrzymuje żółtą kartkę.

• Jach blisko bramki! Świetny strzał z rzutu wolnego, futbolówka ominęła mur, ale poszybowała tuż nad bramką.

• Jimenez słabo dośrodkował w pole karne i złapał piłkę Szumski.

• Górnik bardzo uspokoił się w ostatnich fragmentach, inicjatywę przejęli gospodarze.

• Rozegranie piłki z rzutu rożnego, Schwarz dośrodkował z prawej strony i w polu karnym świetnie odnalazł się Musiolik, który głową pokonał Chudego!

• GOOOOOOL! SEBASTIAN MUSIOLIK!

• Fatalna strata w środku pola Rakowa, dogranie Bainovicia do Jimeneza ze skrzydła i świetne wykończenie Hiszpana. Nie było co zbierać!

• GOOOOOOL! JESUS JIMENEZ!

• Zaczynamy!

• Górnik Zabrze notował równie kiepską serię co Wisła Kraków. Podopieczni trenera Marcina Brosza nie mogli wygrać w lidze od końcówki sierpnia, ale w tym czasie notowali kilka remisów, które utrzymywały ich w środku tabeli.

• Drużyna Rakowa Częstochowa dobre mecze przeplata bardzo przeciętnymi. Jest to widoczne zwłaszcza w ostatnim czasie - podopieczni Marka Papszuna dostali łomot od Korony Kielce (0:3), by później pokonać mocniejszą Jagiellonię (2:1).

• Pierwszy sobotni mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy to starcie sąsiadów z ligowej tabeli. Beniaminek z Częstochowy podejmie uplasowanego niżej Górnika Zabrze. Górnicy przełamali ostatnio niemoc w spotkaniu z Wisłą Kraków, natomiast Raków ma za sobą dwa bardzo bolesne starcia z Cracovią (Puchar Polski i liga)

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Raków Częstochowa - Górnik Zabrze!

DW

raków górnik transmisja

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. Pierwszy sobotni mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy to starcie sąsiadów z ligowej tabeli. Beniaminek z Częstochowy podejmie uplasowanego niżej Górnika Zabrze. Górnicy przełamali ostatnio niemoc w spotkaniu z Wisłą Kraków, natomiast Raków ma za sobą dwa bardzo bolesne starcia z Cracovią.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE

Później zagrali z Cracovią dwa spotkania w ciągu trzech dni i również ponieśli porażkę - jedną po rzutach karnych w Pucharze Polski, drugą, bardziej okazałą, w lidze (0:3). Raków piąty raz w tym sezonie stracił w meczu ligowym trzy gole, taka postawa jest poniżej oczekiwań kibiców.

Raków - Górnik na żywo
Górnik Zabrze notował równie kiepską serię co Wisła Kraków. Podopieczni trenera Marcina Brosza nie mogli wygrać w lidze od końcówki sierpnia, ale w tym czasie notowali kilka remisów, które utrzymywały ich w środku tabeli. Kryzys zaczął się po spotkaniu z Legią, kiedy zabrzanie przegrali 1:5. Na ich szczęście, trafili na jeszcze słabszą od siebie Wisłę Kraków, z którą wygrali 4:2. Mimo dwukrotnego prowadzenia rywala w domowym spotkaniu z Wisłą Kraków Górnik wygrał z Wisłą i przerwał serię jedenastu meczów bez zwycięstwa w lidze.

W zespole gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Felicio Browna Forbesa, Bryana Nouviera, Andrzeja Niewulisa i Arkadiusza Kasperkiewicza. Górnik zagra bez Michała Koja, Piotra Krawczyka i i Borisa Sekulicia. W sierpniu Górnik wygrał szczęśliwie w Zabrzu z Rakowem 1:0 po samobójczym golu Igora Sapały z 63 minuty. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo zabrzan z tym rywalem, ale poprzednie miały miejsce dwadzieścia lat temu.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze TRANSMISJA

Spotkanie Raków Częstochowa - Górnik Zabrze zaplanowane jest na sobotę, 14 grudnia o godz. 15:00. Transmisję na żywo przeprowadzą Canal+ Sport i nSport. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.