Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Raków jako gospodarz nie przegrywa

Jakub Maj
Jakub Maj
Wojciech Wojtkielewicz
Raków - Jagiellonia ONLINE. Po tym jak tydzień temu Raków stracił punkty w meczu z Górnikiem Zabrze, ekipa Marka Papszuna będzie chciała powalczyć dzisiaj o pełną pulę. Ich rywalami będzie drużyna Macieja Stolarczyka, która po czterech kolejkach ma tylko trzy punkty. Gdzie oglądać mecz Raków - Jagiellonia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE

Porażka z Górnikiem Zabrze w poprzedniej kolejce była swego rodzaju zimnym prysznicem dla Rakowa Częstochowa. Zespół, który od startu sezonu był tylko chwalony, uległ drużynie Bartoscha Gaula 1:0. Częstochowianie są nastawieni pozytywnie i wierzą, że ta porażka tylko ich wzmocni i trener będzie mógł wyciągnąć wnioski.

- Mam nadzieję, że on (przegrany mecz z Górnikiem) pomoże i zostanie przekuty na to, żeby Raków prezentował się w kolejnych meczach dużo lepiej. Marek Papszun wziął część winy za ten mecz na siebie. Pamiętajmy, że to był jeden mecz i tak na prawdę jeden stały fragment gry - powiedział Wojciech Cygan, działacz Rakowa

Piłkarze poprawili humor kibicom już w środę - Raków pokonał u siebie ekipę Spartaku Trnawa i pewnie awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Na horyzoncie jest kolejny mecz - tym razem z dużo lepszym rywalem. W kolejnej fazie eliminacji, Raków zagra ze Slavią Praga, dlatego niewykluczone, że trener Marek Papszun będzie chciał rotować składem, aby oszczędzić swoich najlepszych zawodników.

Raków w tym sezonie, w roli gospodarza jest niepokonany - w Częstochowie wygrał wszystkie cztery mecze, które tam rozgrywał. Ich bilans bramkowy u siebie to 10:2.

Przed ekipą Macieja Stolarczyka bardzo trudne, biorąc pod uwagę to, w jakiej dyspozycji znajduje się zespół z Białegostoku. Po czterech meczach "Jaga" ma tylko trzy punkty, które zapewniła im wygrana na inaugurację sezonu z Piastem Gliwice. Od tamtego meczu, forma Jagielloni to równia pochyła. Punktem kulminacyjnym było ostatnie spotkanie z Radomiakiem, w którym mogliśmy zobaczyć aż dwie czerwone kartki dla zawodników Stolarczyka. "Żółto-Czerwoni" byli zmuszeni kończyć mecz w "dziewiątkę", dlatego w konsekwencji, przegrali mecz 2:1 po akcji w ostatnich sekundach meczu.

Trener "Jagi" charakteryzując najbliższego przeciwnika powiedział, że Raków nie jest jakimś "monsterem", tylko drużyną, którą można pokonać. - Mamy plan na to spotkanie i chcemy go zrealizować - zapewniał Stolarczyk. Zwrócił uwagę, że w minionej kolejce częstochowianie przegrali w Zabrzu. "W polskiej lidze nie ma czegoś takiego jak łatwy teren i łatwy rywal - dodał.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak. Rolę asystentów obsadzą Jakub Winler oraz Adam Karasewicz. Sędzią technicznym będzie Leszek Lewandowski. W wozie VAR zobaczymy Bartosza Frankowskiego i Marcina Bońka.

Ostatnie bezpośrednie mecze:
18.12.2021 Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 5:0 (Ekstraklasa)
01.08.2021 Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 3:0 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Raków: I. Sapała (kontuzja), T. Petrasek (kontuzja), A. Niewulis (kontuzja), V. Kovacevic (kontuzja)
Jagiellonia: A. Trubeha (zawieszenie), M. Skrzypczak (zawieszenie), I. Runje (kontuzja)

Przewidywane składy na mecz Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok:
Raków: Trelowski - Sorescu, Svarnas, Arsenić, Racovitan, Długosz - Nowak, Papanikolaou - Kochergin, Lopez, Gutkovskis
Jagiellonia: Alomerović - Tiru, Puerto, Nastić, Prikryl, Wdowik - Pospisil, Romanczuk - Imaz, Gual, Bida

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Raków - Jagiellonia w Canal+ Sport. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok transmisja
Canal+ Sport

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?