Mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań ONLINE. Maciej Skorża...

Mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań ONLINE. Maciej Skorża wrócił, by wstrząsnąć zespołem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2021-04-17 17:30

Raków Częstochowa

3

Lech Poznań

1

• Koniec! Nie o takim powrocie do Lecha Poznań marzył Maciej Skorża. Jego zespół wyraźnie przegrał na wyjeździe z Rakowem (1:3). Dziękujemy za uwagę.

• Uderzenie Tiby tuż obok bocznej siatki.

• 4 minuty doliczył sędzia.

• Salamon zgrał głową od Ishaka i w ostatniej chwili wybił piłkę Piątkowski.

• Wiktor Długosz wchodzi za Tudora.

• Tudor uderzony łokciem w twarz przez Puchacza, sędzia nie dopatrzył się faulu, ale sędzia po chwili przerwał grę.

• Beznadziejny strzał Sykory.

• Petr Schwarz za Bena Ledermana.

• Gutkovskis strzela z ostrego kąta po podaniu od Tudora i nogą broni van der Hart!

• Teraz próbował uderzenia Aron Johannsson, ale trafił prosto w Andrzeja Niewulisa.

• Zablokowany strzał Pedro Tiby przez Piątkowskiego.

• A Jakuba Araka zastępuje Vladislavs Gutkovskis.

• Daniel Szelągowski zmienia Marcina Cebulę.

• Ivi Lopez za Mateusza Wdowiaka.

• Tudor dogonił i powstrzymał Puchacza na na lewej stronie.

• Spokojnie broni się Raków, który daje pograć piłką zawodnikom Lecha. Ci nie są w stanie stworzyć zagrożenia.

• Skóraś ratuje Lecha od utraty czwartej bramki! Strzelał głową Piątkowski.

• Cebula do dwóch asyst dokłada fenomenalną bramkę nożycami! Idealnie dograł mu z prawej strony Piątkowski.

• GOOOOOL!!! NIESAMOWITY GOL CEBULI Z PRZEWROTKI!! 3:1!!

• Dobrze pokazał się Jan Sykora, który z lewej strony pola karnego wrzucił piłkę prosto do Ishaka, który z bliska, jeszcze od słupka, umieścił piłkę w bramce Rakowa.

• GOOOOOL!! MIKAEL ISHAK WPYCHA PIŁKĘ GŁOWĄ DO BRAMKI I LECH ŁAPIE KONTAKT!!

• Zaczynamy drugą połowę.

• A także Jan Sykora za fatalnego Alana Czerwińskiego.

• Napastnik Aron Johannsson za Daniego Ramireza.

• Michał Skóraś zmienia Jaspera Karlstroema.

• Koniec pierwszej połowy.

• Częstochowianie w pełni kontrolują wydarzenia na boisku. Lech sprawia wrażenie kompletnie bezradnego.

• Bartosz Salamon zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów, ale pewnie interweniuje Dominik Holec.

• Teraz celny strzał Mateusza Wdowiaka i znowu świetnie odbija piłkę golkiper Lecha!

• Arak wpadł w pole karne z lewej strony, ale przymierzył prosto w Mickeya van der Harta!

• Piątkowski z dziecinną łatwością zgubił kryjącego go Czerwińskiego. Miał masę miejsca i czasu, by uderzyć mocno i precyzyjnie.

• GOOOOOOL!! JUŻ 2:0!! CEBULA IDEALNIE Z RZUTU WOLNEGO NA GŁOWĘ PIĄTKOWSKIEGO, KTÓRY UDERZYŁ NIE DO OBRONY NA DALSZY SŁUPEK!!

• Tudor poradził sobie z Puchaczem i został faulowany na skrzydle przez Milicia.

• Uderzenie z dystansu aktywnego Tudora, ale wyraźnie obok bramki.

• Jakiś problem ze zdrowiem ma Alan Czerwiński, który musi skorzystać z pomocy medyków.

• Nika Kvekveskiri pięknie uderzył, ale tylko w poprzeczkę tuż przy spojeniu! Ogromne szczęście po stronie Rakowa.

• Tymoteusz Puchacz sfaulowany tuż przed polem karnym Rakowa.

• Tudor zagrywał wzdłuż bramki do Jakuba Araka, któremu zabrakło centymetrów, by wbić piłkę do siatki Lecha!

• Po wrzutce z kornera bardzo pasywnie zachowała się cała defensywa Lecha. Wykorzystał to Tudor, który nabiegał na piłkę i skierował ją głową do siatki.

• GOOOOOOL!! 1:0 DLA RAKOWA!! STRZELCEM FRAN TUDOR!!

• Dośrodkowanie Patryka Kuna w pole karne i wybiciem na rzut rożny ratuje się Antonio Milić.

• Bardzo spokojne początek spotkania. Obie drużyny badają dyspozycję przeciwnika w to sobotnie popołudnie.

• Kolejne dośrodkowanie Marcina Cebulu z rzutu wolnego, ale pewna interwencja bramkarza Lecha.

• Było groźnie, ale Zoran Arsenić złapany na spalonym.

• Początek spotkania.

• Prawda jest taka, że Lech walczy najwyżej o czwarte miejsce, a Raków o wicemistrzostwo i zdobycie Pucharu Polski na 100-lecie istnienia, które obchodzi w tym roku. W sobotę prawdopodobnie rozegra swój ostatni mecz w Bełchatowie, w którym występował nieprzerwanie od awansu.

• Lech do finiszu rozgrywek przystępuje z odległego jedenastego miejsca. Ma dziesięć punktów straty do trzeciego Rakowa i jeden mecz na koncie więcej od niego. Z nim przegrał walkę w Pucharze Polski na etapie ćwierćfinału.

• Dwa fakty, które warto przyswoić przed meczem: Skorża odszedł z ekstraklasy przed wprowadzeniem w niej systemu VAR, Lech sięgnął po ostatnie mistrzostwo, gdy 49-letni dziś szkoleniowiec był jeszcze za jego sterami.

• Witamy! Na początek drugiej przygody z Lechem Poznań przed Maciejem Skrożą bardzo trudny wyjazd do Bełchatowa, gdzie po raz ostatni w roli gospodarza zagra finalista Pucharu Polski i pretendent do medalu w lidze, czyli Raków Częstochowa. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Raków - Lech LIVE! Skorża wrócił, by wstrząsnąć zespołem

Raków - Lech LIVE! Skorża wrócił, by wstrząsnąć zespołem ©Grzegorz Dembinski

Mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań ONLINE. Nie od nowego sezonu, ale na sześć kolejek przed końcem starego rozpoczęła się druga misja Macieja Skorży w "Kolejorzu". Cel jest jasny: to odzyskanie blasku dla klubu - jako to ujął trener - klasy premium. Na początek bardzo trudny wyjazd do Bełchatowa, gdzie po raz ostatni w roli gospodarza zagra finalista Pucharu Polski i pretendent do medalu w lidze. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań ONLINE

Tydzień temu Skorża przyglądał się piłkarzom z trybun. Jedyny raz Lecha poprowadził Janusz Góra. I źle nie było. W tzw. hicie kolejki udało się zremisować z Legią Warszawa, stawiając na to samo ustawienie taktyczne. Skorża nie wyklucza strategii z wahadłowymi, ale nie ukrywa też, że bazą będzie dla niego 4-3-3. Ważne role mają u niego odegrać pomocnicy, którzy od dawna szukają formy, czyli Dani Ramirez i Pedro Tiba.

Lech do finiszu rozgrywek przystępuje z odległego jedenastego miejsca. Ma dziesięć punktów straty do trzeciego Rakowa i jeden mecz na koncie więcej od niego. Z nim przegra walkę w Pucharze Polski na etapie ćwierćfinału.

Maciej Skorża, trener Lecha: - Oczywiście analizowaliśmy Raków i przedstawiliśmy zespołowi wnioski, ale dla mnie najważniejsze jest to, jak będziemy realizowali swoje założenia i jak nasza drużyna, przeciwko tak dobrze zorganizowanemu rywalowi, jakim jest ekipa z Częstochowy, będzie funkcjonować w różnych fazach gry. Najważniejsze jest dla mnie to, żebyśmy starali się mieć kontrolę nad meczem przez całe dziewięćdziesiąt minut.

Oglądaj mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Raków - Lech:
Raków: Petrasek, Bartl, Szczepański
Lech: Kamiński, Czerwiński (?), Kaczarawa

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lech - Raków 0:2 (Puchar Polski, 02.03.2021)
Lech - Raków 3:3 (Ekstraklasa, 22.11.2020)
Lech - Raków 3:0 (Ekstraklasa, 08.02.2020)

Mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Canal+ i Player+. Komentuje duet Robert Skrzyński - Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!