PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa – Legia Warszawa...

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa – Legia Warszawa ONLINE. Legia z szansą na lidera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 9. kolejka
2022-09-11 17:30

Raków Częstochowa

4

Legia Warszawa

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Raków Częstochowa zagra u siebie z Radomiakiem Radom, natomiast Legia Warszawa przy Łazienkowskiej podejmie Miedź Legnica.

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Vladan Kovacević - 3
    • Mlan Rundić - 4
    • Zoran Arsenić - 3
    • Stratos Svarnas - 4
    • Patryk Kun - 3
    • Szymon Czyż - 3, (Władysław Koczerhin - 2)
    • Mateusz Wdowiak - 3, (Bartosz Nowak - 5)
    • Giannis Papanikolaou - 3
    • Fran Tudor - 3
    • Ivi Lopez - 4, (Sebastian Musiolik - 3)
    • Vladislavs Gutkovskis - 2, (Fabian Piasecki - 4)

• Kacper Tobiasz - 2
    • Filip Mladenović - 2
    • Maik Nawrocki - 2
    • Rafał Augustyniak - 2
    • Mattias Johansson - 1
    • Makana Baku - 2, (Patryk Sokołowski - 2)
    • Bartosz Slisz - 3, (Bartosz Kapustka - bez oceny)
    • Josue - 2
    • Ernest Muci - 3, (Blaz Kramer - bez oceny)
    • Paweł Wszołek - 3, (Maciej Rosołek - 2)
    • Carlitos - 3, (Robert Pich - bez oceny)
  • Raków był lepszy i dojrzalszy w dzisiejszym meczu. Jednak końcówka i wysoki wynik nieco zamazuje przebieg meczu. Gospodarze odkuli się za wysoką porażkę sprzed tygodnia z Cracovią.

• Koniec meczu w Częstochowie! Raków rozbija Legię Warszawa aż 4:0!

• Sebastian Musiolik trafia do bramki rywala, ale arbiter dopatrzył się spalonego!

• Znakomity kontratak gospodarzy, Fabian Piasecki wpadł w pole karne Legii, wyłożył piłkę do Bartosza Nowaka, który z łatwością umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Ależ pogrom w Częstochowie! Bartosz Nowak na 4:0!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Fabian Piasecki wygrał pojedynek siłowy z Rafałem Augustyniakiem w polu karnym Legii i mocnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla Rakowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Fabian Piasecki pieczętuje zwycięstwo Rakowa! Już 3:0 dla gospodarzy!

• Dośrodkowanie w pole karne Rakowa trafiło pod nogę Mattiasa Johanssona, ale ten nie trafił nogą w piłkę.

• Natomiast Bartosz Kapustka pojawił się w miejsce Bartosza Slisza.

• Dwie zmiany w Legii Warszawa. Blaz Kramer zmienił Ernesta Muciego

• Giannis Papanikolaou ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Stratos Svarnas zagrał znakomite prostopadłe podanie w pole karne Legii do Bartosza Nowaka, a ten technicznym uderzeniem posłał piłkę nad interweniującym Kacprem Tobiaszem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Bartosz Nowak podwyższa na 2:0!!!

• W drużynie Legii Warszawa Robert Pich pojawił się w miejsce Carlitosa.

• Fabian Piasecki wpadł z piłką w pole karne Legii, oddał strzał, ale trafił wprost w rywala.

• Natomiast Bartosz Nowak pojawił się w miejsce Mateusza Wdowiaka.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Ivi Lopeza

• Ivi Lopez zaś wpadł w pole karne Legii, ale znowu bez zagrożenia.

• Ivi Lopez dostał piłkę w polu karnym gości, ale gracz Rakowa nie dał rady oddać strzału.

• Ivi Lopez zdecydował się na strzał z dystansu, ale gracz Rakowa uderzył bardzo niecelnie.

• Bartosz Slisz został ukarany żółtą kartką.

• Maciej Rosołek dośrodkował w pole karne Rakowa, ale podanie nie trafiło do żadnego z graczy Legii.

• Władysław Koczerhin pojawił się w miejsce kontuzjowanego Szymona Czyża.

• Niestety Szymon Czyż jest znoszony na noszach.

• Szymon Czyż mocno ucierpiał po starciu z Bartoszem Sliszem.

• Natomiast w Rakowie Częstochowa Fabian Piasecki pojawił się w miejsce Vladislavsa Gutkovskisa.

• W Legii Warszawa Maciej Rosołek zmienił Pawła Wszołka.

• Legia długo rozgrywała piłkę, ale ostatecznie Raków ją przejął przed własnym polem karnym.

• W odpowiedzi zaatakował Paweł Wszołek, ale skrzydłowy Legii łatwo stracił piłkę.

• Ivi Lopez pokusił się o indywidualną akcję, zbliżył się do pola karnego i oddał strzał, który z wielkim trudem wybronił Kacper Tobiasz!

• Stratos Svarnas został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ivi Lopez dostał piłkę po prawej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Zoran Arsenić, ale uderzył niecelnie.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Ładna, kombinacyjna akcja Legii, której efektem okazał się być rzut rożny.

• Fran Tudor został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Zmiana w zespole Legii Warszawa. Patryk Sokołowski zmienił Makanę Baku.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Raków Częstochowa prowadzi z Legią Warszawa 1:0.

• Fran Tudor wpadł w pole karne Legii, zagrał wzdłuż bramki gości, do piłki dopadł Vladislavs Gutkovskis, ale w stuprocentowej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i nie zdołał zdobyć gola!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Mateusz Wdowiak próbował dośrodkować w pole karne Legii, ale trafił wprost do rąk Kacpra Tobiasza.

• Paweł Wszołek wpadł w pole karne Rakowa, minął rywala, ale uderzył wprost we Vladana Kovacevića.

• Patryk Kun ucierpiał po starciu w środku pola.

• Mattias Johansson został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• W odpowiedzi Carlitos dostał piłkę w polu karnym Rakowa, przelobował Vladana Kovacevića, ale z linii bramkowej piłkę wybił Milan Rundić!

• Vladislavs Gutkovskis kapitalnie przyjął piłkę i ruszył na pole karne Legii, jednak Łotysz przegrał pojedynek z Kacprem Tobiaszem!

• Raków zyskał więcej pewności siebie po zdobyciu bramki. Teraz gospodarze coraz śmielej atakują bramkę rywali.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Ivi Lopez pewnym strzałem otwiera wynik tego meczu!

• Rzut karny dla Rakowa Częstochowa!

• Ivi Lopez został sfaulowany w polu karnym Legii! Na razie arbiter czeka z decyzją.

• Ivi Lopez dośrodkował w pole karne Legii, ale tam Vladislavs Gutkovskis nie zdołał oddać strzału.

• Na razie mecz bez fajerwerków. Obie z drużyn próbują przejąć inicjatywę, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Ernest Muci ponownie doszedł do piłki, tym razem oddał strzał wprost w obrońcę, a dopadający do piłki Carlitos sfaulował rywala.

• Josue zagrał w pole karne Rakowa do Ernesta Muciego, ale ten odegrał bardzo niedokładnie.

• Mateusz Wdowiak upadł w polu karnym Legii, ale arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka.

• Legia Warszawa stara się uspokoić grę i rozgrywa futbolówkę w środku pola.

• Ivi Lopez dośrodkował wprost na głowę Arsenića, ale ten trafił wprost w Kacpra Tobiasza.

• Gracz Rakowa został sfaulowany na połowie Legii i gospodarze będą mieli okazję na dobre dośrodkowanie.

• W odpowiedzi Fran Tudor ruszył prawą stroną boiska, ale również dośrodkował niedokładnie.

• Ernest Muci oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Ponownie Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, ale dograł niemal identycznie i tym razem Legia straciła piłkę.

• Wrzutka z rzutu rożnego nie zagroziła bramce Vladana Kovacevića.

• Paweł Wszołek dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał w pole karne, a tam jeden z graczy Rakowa wybił piłkę na rzut rożny.

• Raków ma wyraźną przewagę w pierwszych minutach, ale nie potrafi znaleźć dziury w defensywie Legii.

• Spokojny początek drugiej połowy meczu. Na razie Raków swobodnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Czas na rozpoczęcie tego meczu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Częstochowie. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie starcie Raków mierzył się z Legią w Częstochowie dwukrotnie. W lidze padł remis 1:1, dla Legii bramkę zdobył Paweł Wszołek, a dla Rakowa odpowiedział Ivi Lopez. Natomiast w półfinale Fortuna Pucharu Polski zespół z Częstochowy wygrał 1:0 po bramce Mateusza Wdowiaka już w 5. minucie meczu. Ponad rok temu przy Łazienkowskiej Raków także był lepszy wygrywając 3:2. Wtedy dla Rakowa trafiali Fran Tudor i dwukrotnie Ivi Lopez. Natomiast dla Legii gole zdobywali Mahir Emreli i Igor Kharatin.

• Natomiast Raków Częstochowa ma o cztery punkty mniej od swojego dzisiejszego rywala. Gospodarze dzisiejszego meczu przed tygodniem nieoczekiwanie zostali rozbici w Krakowie przez "Pasy" aż 0:3. Wcześniej Raków odniósł dwa ważne zwycięstwa z Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław. Pytanie, czy dzisiaj zobaczymy Raków bezradny jak w Krakowie, czy zdecydowanie lepszy od przeciwników jak w dwóch wcześniejszych meczach.

• Pierwszy raz od dłuższego czasu Legia Warszawa przystąpi do tego spotkania z wyższej pozycji w tabeli niż Raków Częstochowa. Zespół ze stolicy kraju zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów, czyli tyle samo co Wisła Płock i Pogoń Szczecin znajdujące się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli. Legioniści nie przegrali od sześciu meczów. Przed tygodniem wygrali u siebie z Radomiakiem Radom 1:0.

• Witamy serdecznie! W drugim dzisiejszym hicie 9. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa na własnym stadionie zmierzy się z Legią Warszawa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©fot. bartlomiej romanek / dziennik zachodni / polska press

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków – Legia ONLINE. Wystarczy wymienić nazwy tych drużyn i… więcej tak naprawdę nie trzeba. Jedna z najbardziej elektryzujących rywalizacji w Ekstraklasie ostatnich lat. Od momentu awansu Rakowa do Ekstraklasy w 2019 roku, klub z Częstochowy dwukrotnie świętował wicemistrzostwo, a Legia tyle samo razy sięgała po tytuł. Raków przed spotkaniem zajmuje siódmą lokatę, Legia pozycję wicelidera. Po ewentualnej wygranej „Legioniści” wyprzedzą liderującą Wisłę Płock i zameldują się w czubie tabeli. Gdzie oglądać mecz Raków – Legia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa ONLINE

„Nie przypominam sobie żebyśmy przeplatali dobre mecze ze słabymi. Na 14 spotkań w tym sezonie, uważam, że zagraliśmy dwa źle – z Górnikiem i Cracovią”, tak zaczął Marek Papszun na przedmeczowej konferencji.
Zapytany o wahania formy wypowiedział się bezkompromisowo, że początek sezonu był bardzo intensywny, ale jego drużyna tylko dwa razy zagrała poniżej oczekiwań. Przegrała z Górnikiem Zabrze 0:1 i przed tygodniem z Cracovią 0:3. Zmagania pucharowe zakończyła bez happy endu i upragnionego awansu do fazy grupowej LKE, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

„Każdy mecz w Ekstraklasie to jest inna rywalizacja i wszystko się może wydarzyć. Ta liga jest bardzo wyrównana”, dodał szkoleniowiec Rakowa. Do meczu z Legią, gospodarze mają zamiar podejść z pokorą, wiedząc o sile tej drużyny w kontekście do poprzedniego sezonu, który był dużym rozczarowaniem w wykonaniu stołecznego klubu. „Legia to prestiżowy przeciwnik, będziemy grać o trzy punkty. Wierzymy, że u siebie zagramy tak jak zwykle dobrze, albo bardzo dobrze”, zakończył Papszun. Wygrana z Legią wyniosłaby drużynę spod Jasnej Góry na czwartą lokatę.

Dla Legii mecz z Rakowem będzie bardzo trudny. Podopieczni Kosty Runjaica pamiętają poprzednie mecze przeciwko Rakowowi i bilans nie jest optymistyczny. Na sześć spotkań na poziomie Ekstraklasy, Legia wygrała dwukrotnie; ostatni raz na wiosnę w mistrzowskim sezonie 2020/21. Sam trener drużyny, Kosta Runjaic, jako trener również nie ma dobrej historii przeciwko Rakowowi. Prowadząc Pogoń Szczecin spotkał się z drużyną z Częstochowa sześciokrotnie i wygrał tylko raz – również na wiosnę 2021 roku.

Legia Warszawa tylko raz w tych rozgrywkach poznała smak porażki. Pod koniec lipca poległa tam, gdzie ostatnio Raków. Na stadionie Cracovii mecz Legii również zakończył się porażką 0:3. Od tamtej pory drużyna ze stolicy Polski wygrała w Ekstraklasie czterokrotnie i raz zremisowała. Bój z Rakowem wydaje się być idealną okazją, by pokazać się na tle silnego rywala, utrzeć im nosa za ostatnie konfrontacje i znaleźć się na pozycji lidera.

Na arbitra spotkania wyznaczono Szymona Marciniaka z Płocka. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki oraz Krzysztof Nejman. Sędzia technicznym będzie Albert Różycki, a za VAR będą odpowiedzialni Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

Przewidywane składy na mecz Raków – Legia:

Raków: Vladan Kovacevic – Zoran Arsenić, Stratos Svarnas, Milan Rundić – Fran Tudor, Szymon Czyż, Giannis Papanikolaou, Patryk Kun – Ivi Lopez, Fabian Piasecki, Mateusz Wdowiak.

Legia: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic – Bartosz Slisz, Paweł Wszołek, Josue, Bartosz Kapustka, Makana Baku – Carlitos.

Nie zagrają w meczu Raków – Legia:

Raków: Marcin Cebula, Ben Lederman, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis (kontuzje)

Legia: Blaz Kramer (kontuzja)

Mecz Raków Częstochowa – Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4K. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Rafał Dębliński i Michał Żewłakow. Pierwszy gwizdek o 17.30. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 16.30 – zapraszamy!