Raków Częstochowa mistrzem Polski w niedzielę 7 maja? Może nawet przegrać. Oto scenariusze na 31. kolejkę PKO Ekstraklasy

Jacek Czaplewski
Raków mistrzem w niedzielę? Może nawet przegrać. Oto scenariusze
Raków mistrzem w niedzielę? Może nawet przegrać. Oto scenariusze Sylwia Dabrowa
Raków Częstochowa może błyskawicznie powetować sobie wtorkową porażkę w finale Pucharu Polski. Wiele wskazuje na to, że w niedzielę 7 maja zostanie nowym mistrzem Polski. Tylko jeden, najmniej realny scenariusz zakłada odłożenie fety o tydzień.

Raków przypieczętuje mistrzostwo akurat w Kielcach?

Raków przystępuje do 31. kolejki z zapasem jedenastu punktów nad drugą Legią Warszawa, z którą ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Słowem, wszystko zależy od niego. Według wyliczeń statystyków szanse na tytuł wynoszą aż 99,995 procent.

Raków w niedzielę zagra o 15:00 w Kielcach z Koroną. Legia tego samego dnia, tyle że o godzinie 17:30 zawalczy w Szczecinie z Pogonią.

Pytania są dwa: czy Raków chce przypieczętować mistrzostwo akurat w delegacji i czy Legię, wyczerpaną dogrywką w finale w ogóle stać na zwycięstwo na trudnym terenie, które przy ewentualnej porażce Rakowa odroczy rozstrzygnięcia do kolejnego weekendu.

- przegra z Koroną a Legia wygra z Pogonią

Korona nie jest pewna utrzymania w ekstraklasie. Zajmuje czternaste miejsce z przewagą ledwie czterech punktów nad strefą spadkową. W październiku przegrała z Rakowem 0:1. Zadecydował o tym rzut karny Iviego Lopeza z 63 minuty.

W rewanżu żaden piłkarz nie będzie pauzować za kartki. Do ligowej kadry Rakowa wraca Patryk Kun, który odpokutował dyskwalifikację (na trzy kolejki) za zachowanie podczas wyjazdowego meczu z Radomiakiem Radom, gdy jako rezerwowy wtargnął na murawę, by wziąć udział w przepychankach.