Jacek Sroka
Jacek Sroka
Jakub Arak strzelił jedynego gola w sparingu Rakowa z Podbeskidziem
Jakub Arak strzelił jedynego gola w sparingu Rakowa z Podbeskidziem fot. rakow.com
Piłkarze Rakowa Częstochowa w meczu sparingowym pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił Jakub Arak.

Piłkarze Rakowa ligową przerwę na mecze reprezentacji wykorzystali na rozegranie sparingu z Podbeskidziem. Bielszczanie też mieli wolny weekend, bo ich spotkanie ze Stomilem Olsztyn ze względu na powołanie jednego z graczy rywali do kadry młodzieżowej zostało przełożone na 21 października.

Do konfrontacji wicemistrza Polski ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy doszło w Częstochowie, ale spotkanie było zamknięte dla mediów i kibiców. W I połowie obydwa zespoły miały po jednej stuprocentowej okazji. Francuski pomocnik Górali Matthieu Scalet przegrał jednak pojedynek z Vladanem Kovaceviciem, a po strzale głową Czecha Tomasa Petraska piłkę złapał słowacki bramkarz Podbeskidzia Michal Pesković.

Jedyny gol padł po godzinie gry, a jego autorem był jakub Arak. Wracający chwilę wcześniej na boisko napastnik wpadł z piłką w pole karne i strzałem z najbliższej odległości pokonał stojącego po przerwie między słupkami bielszczan Słowaka Martina Polacka. Częstochowianie po przerwie mieli przewagę i wygrali zasłużenie.

Raków najbliższy mecz w PKO Ekstraklasie zagra 16 października ze Śląskiem we Wrocławiu, a Podbeskidzie za tydzień w Fortuna 1. Lidze zmierzy się u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)