Redakcja
Raków Częstochowa odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Częstochowianie pokonali na własnym stadionie ROW 1964 Rybnik 3:1 i z 14 punktami zajmują drugiej miejsce w II lidze.

Raków wyszedł na prowadzenie już w 15 min. Adam Czerkas wykorzystał sytuację sam na sam z Danielem Kajzerem. Goście jednak szybko odpowiedzieli, bo w 25 min. ładną akcję celnym składem wykończył Mariusz Muszalik.

Do przerwy obydwie drużyny mogły wyjść na prowadzenie, ale były nieskuteczne. W drugiej połowie lepszy był Raków, dla którego bramki zdobyli Przemysław Mizgała i po raz drugi bohater spotkania Adam Czerkas. Goście mogli zmniejszyć porażkę w doliczonym czasie gry, ale strzał Gabriela Nowaka z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

Raków z 14 punktami jest wiceliderem drugiej ligi. ROW zajmuje dziesiąte miejsce, mając 7 punktów. W następnej kolejce Raków zagra w Tarnobrzegu z Siarką, a ROW podejmie Polonię Bytom.

RKS Raków Częstochowa - ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:1)

RKS Raków:
Loska - Petrasek, Mesjasz (64. Margol), Kowalczyk (46. Zaradny), Figiel, Czerkas (80. Czerkas), Malinowski, Oziębała, Duriska (88. Wojtyra), Góra, Mizgała.

ROW Rybnik: Kajzer - Janik, Slisz, Muszalik (73. Drozdowski), Siwek (62. Gładkowski), Gojny, Jary, Koch (73. Polak), Cichy (86. Dzierbicki), Balul, Nowak.

Widzów: 1480.

Składy na podstawie: rksrakow.pl

*Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Materiał oryginalny: Raków Częstochowa - ROW 1964 Rybnik 3:1. Częstochowianie wiceliderem drugiej ligi [ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni