Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 10. kolejka
2018-09-16 12:30

Raków Częstochowa

1

Stal Mielec

1

• Koniec meczu. Raków Częstochowa dzieli się punktem ze Stalą Mielec.

• Prokić nie poradził sobie w polu karnym z Kasperkiewiczem. Gdy ta akcja miałaby inny finał, to napastnik Stali znalazłby się d dogodnej okazji strzeleckiej.

• Dominik Sulikowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy. Ostatni moment na zgarnięcie całej puli.

• Płaskie zagranie Kuna z narożnika pada łupem Kiełpina.

• Dobre dośrodkowanie Malinowskiego w pole karne na bliższy słupek. Skutecznym wślizgiem obrońca Stali wybija piłkę na korner.

• 2 894 widzów na stadionie. Druga połowa stoi na znacznie niższym poziomie niż pierwsze trzy kwadranse.

• ... a w Stali za Bartosza NOwaka pojawia się Andreja Prokić.

• Piotr Malinowski wchodzi za Karola Mondka...

• Bergier na ofsajdzie.

Tempo spotkania wyraźnie siadło po zmianie stron.

• Po chwili teraz Musiolik zagrywa w pole karne. Do nikogo. Kiełpin wznawia grę z "piątki'.

• Banaszewski chciał "zabrać się" z piłką w pole karne Rakowa. Powstrzymał go jednak Niewulis.

• Sebastian Musiolik wchodzi w miejsce Szymona Lewickiego.

• Źle rozegrany rzut wolny Rakowa zapoczątkowało groźną kontrę gości! Kuświk "złamał" akcję z prawej flanki na lewą nogę, po czym uderzył w stronę bliższego słupka! Gliwa z trudem paruje piłkę do boku!

• Na pierwszą roszadę decyduje się Marek Papszun. Na murawie jest Maciej Domański, a w stronę ławki udał się Marcin Listkowski.

• Kun ma co ćwiczyć na treningach - dośrodkowania. Kolejne jego zagranie było bardzo złe (by nie napisać, że fatalne).

• To mógł, a właściwie powinien, być gol dla Stali! Bergier przechwycił piłkę po rażącym błędzie defensywy Rakowa, ale nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy!

• Po chwili zrobiło się cieplej w okolicach drugiego pola karnego. Kun dostaje dobre podanie od Szczepańskiego, lecz zwlekając ze strzałem, stracił piłkę.

• Gettinger chyba próbował podać do Kuświka. Zagrał za to idealnie... do Gliwy.

• Maksymilian Banaszewski wchodzi za Łukasza Wrońskiego. Chwilę wcześniej strzał Kuświka zza pola karnego mija w bezpiecznej odległości bramkę Gliwy.

• Tym razem sędzie postąpił zbyt drobiazgowo. Przerwał akcję Rakowa "widzą" zagranie Mondka ręką.

• Zmiana w ekipie gości. Grzegorz Kuświk wchodzi w miejsce Sergio.

• Podanie Nowaka nie znajduje adresata w "szesnastce" Rakowa.

• Sędzia Dominik Sulikowski chce prowadzić spotkanie w wyspiarskim stylu. Przy każdym kontakcie fizycznym zawodników (i upadku) nakazuje grać dalej. Może takie coś wprowadzić do Ekstraklasy?

• Listkowski centruje miękko z rzutu wolnego. Pomysł dobry - zagrać do Niewulisa ale wykonanie dalekie od ideału. Goście wznawiają z "piątki".

• Kun próbuje ile się da. Wywalczył teraz korner dla Rakowa, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

• Gospodarze zaczęli z wysokiego "C", a tu G... wizdek sędziego. Na spalonym. był wychodzący sam na sam z Kiełpinem Kun.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Częstochowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Raków - Stal Mielec w ramach 10. kolejki Fortuna 1 ligi. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1). Czy którejś ze stron uda się sięgnąć dzisiaj po komplet punktów?

• Szybko zleciały trzy kwadranse. Tym bardziej, że gospodarze od razu rzucili się do ataku i na efekt nie trzeba było długo czekać. W 9. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Listkowski. Dobra decyzja oraz szczęście - po drodze piłka odbiła się od zawodnika Stali, po czym wpadła do siatki. Nieco ponad kwadrans później Nowak wyrównał kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczenia nawet sekundy Dominik Sulikowski kończy pierwszą połowę. Raków remisuje ze Stalą Mielec (1:1)

• Mielczanie mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Atak pozycyjny nie pozwala jednak ruszyć się ze środkowej strefy boiska.

• Niewulisowi brakowało naprawdę niewiele, by zmieścić piłkę w siatce! Zupełnie niepilnowany stoper Rakowa uderza głową z kilku metrów tuż obok lewego słupka!

• Zdaniem sędziego Gettinger faulował Mondka blisko własnego pola karnego. Może być groźnie.

• "Kontry nie będzie" po tym strzale Mondka. Próba rodem z futbolu amerykańskiego - piłka poszybowała na wysokości 3-4 piętra.

• Groźnie zapowiadała się akcja Stali. Gdyby tylko Gancarczyk zagrał dokładniej...

• Gliwa ratuje gospodarzy przed utratą gola! Broni groźny strzał Sergio z bliskiej odległości!

• Atak Rakowa skrzydłem przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Coraz odważniej atakuje Stal. Szybkie wyrównanie pozwoliło "poczuć krew".

• Wywołany "do tablicy" Kun szarpnął sam lewym skrzydłem. Kolejna jego wrzutka nie znajduje adresata.

• Litkowski postanowił wziąć sprawy w swoje... nogi. Ominął 2-3 rywali jak slalomowe tyczki i znalazł się w polu karnym. Pada w nim na murawę, ale jak w przypadku Kuna na początku spotkania, sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego Nowaka. Tuż nad murem, opadająca piłka zatrzymała się dopiero w siatce tuż przy lewym słupku. Wyciągnięty jak struna Gliwa był bezradny!

• STAL WYRÓWNUJE! BARTOSZ NOWAK!!!

• Gąsior faulowany blisko narożnika pola karnego gospodarzy. Może być groźnie.

• Kolejny strzał z dystansu został zablokowany.Próba Sergio była zatem nieudana.

• Częstochowianie spokojnie rozgrywają piłkę. Stal nie kwapi się do szybkiego odbioru. Błyskawiczne przyspieszenie w postaci rajdu Kuna lewą stroną, ale jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Kolejne ostre przewinienie De Amo. Jeszcze jeden taki wybryk i zostanie upomniany żółtą kartką.

• Z Wrońskim wszystko w porządku.

• Kontra Rakowa spaliła na panewce na linii środkowej. Sędzia jednak "wrócił" do zamieszania w polu karnym piłkarzy Marka Papszuna - w walce o piłkę ucierpiał Wroński.

• Au dla gości na wysokości pola karnego Rakowa. Od razu w "szesnastce" znaleźli się rośli stoperzy, ale bez zagrożenia. Po chwili jest rzut wolny, z którym radzą sobie rakowianie. A wrzucał Gettinger.

• I teraz na ofsajdzie był Kun.

• Śmiały atak Stali przerywa gwizdek. Sergio był na spalonym.

• Z dystansu próbował teraz uderzać Sapała. Nie miał tyle szczęście co Listkowski - został zablokowany.

• Snajper ucierpiał w starciu z De Amo, Nic poważnego się nie stało Lewickiemu i może grać dalej. Za to sędzia Sebastian Szulikowski upomniał obrońcę Stali. Na razie słownie.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Lewicki.

• Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie tak szybko. Na uderzenie zza linii 16. metra zdecydował się Listkowski i piłka po rykoszecie wpada do siatki!

• GOL DLA RAKOWA! MARCIN LISTKOWSKI!!!

• Schwarz próbował zaatakować środkiem boiska, ale w prosty sposób traci piłkę.

• Nerwowo grają przyjezdni. Złe zagranie De Amo do Kiełpina, który wybija piłkę na aut.

• Kolejna prostopadła piłka do Lewickiego, który po starciu z mieleckimi defensorami pada na murawę! Sędzia zdecydowanym ruchem ręki pokazuje, że należy grać dalej.

• Dobry cross ze środka pola w "szesnastkę" do Lewickiego, ale szybszy był Kiełpin. Ten spokojnie chwyta piłkę.

• Gwizdek sędziego i przyjezdni zaczynają ze środka!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. A spotkanie poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska.

• Rezerwowi Rakowa: Jakub Szumski - Tomas Petrasek, Daniel Bartl, Sebastian Musiolik, Adam Radwański, Piotr Malinowski, Maciej Domański

Rezerwowi Stali: Damian Primel - Andreja Prokić, Kacper Sadłocha, Grzegorz Tomasiewicz, Grzegorz Kuświk, Maksymilian Banaszewski, Rafał Grodzicki

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są liderem na zapleczu LOTTO Ekstraklasy z dorobkiem 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka), bilans bramek - 14:5).

Z kolei mielczanie zgromadzili o połowę mniej "oczek" i to daje odległą 13, lokatę (3 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki, bramki 7:7).

• Raków i Stal w lidzbach

• Ostatnie spotkanie 10. kolejki Fortuny 1 ligi zostanie rozegrane w Częstochowie, gdzie już za 20 minut Raków podejmie Stal Mielec!

Rafał Musioł

Raków - Stal LIVE! Chcą uciec na cztery punkty

Raków - Stal LIVE! Chcą uciec na cztery punkty ©Krzysztof Kapica

Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. 10. kolejkę Fortuna 1 Ligi zwieńczymy w Częstochowie. Raków, który bez względu na wynik zachowa pozycję lidera, spróbuje odskoczyć konkurencji. Szansa jest doskonała, ponieważ rywal z Mielca gra w tym sezonie w kratkę. Relacja LIVE już od godziny 12:30.

Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE

Prowadzący w tabeli Fortuny 1. Ligi Raków Częstochowa na zamknięcie 10. kolejki zmierzy się ze Stalą Mielec. Zespół Marka Papszuna w przypadku zwycięstwa powiększy przewagę nad goniącą go grupą do czterech punktów. Mielczanie jednak również mają istotne zadanie: zamierzają oddalić się od strefi spadkowej i ruszyć w górę stawki.

Raków na własnym stadionie spisuje się jednak znakomicie. W pięciu meczach wygrał czterokrotnie, raz notując remis. Stal na wyjazdach gra z kolei bezkompromisowo: trzy razy zwyciężyła i tyle samo razy przegrała.

Oba zespoły wystąpią w najmocniejszych składach. Na Limanowskiego zapowiada się więc ciekawe widowisko. Z 16 dotychczasowych spotkań między tymi zespołami częstochowianie zwyciężyli w połowie, a bilans uzupełniają trzy remisy i pięć porażek. Stal wzmocniła się ostatnio pozyskując Grzegorza Kuświka i obrońcę Jonathana de Amo. Spotkanie Raków - Stal poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska.

Kto wygra mecz Fortuna 1 Ligi: Raków Częstochowa - Stal Mielec?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Stal - Raków 2:3 (1 liga, 07.04.2018)
Raków - Stal 1:2 (1 liga, 09.09.2017)
Stal - Raków 3:0 (2 liga, 19.03.2016)

Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz w aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Szymon Rojek – Janusz Kudyba. Reporterem z murawy będzie zaś Paweł Ślęzak. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:30.