Jacek Sroka
Jacek Sroka
Raków Częstochowa pokonał Wartę Poznań 1:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. piotr tokarczyk
W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Raków pokonał Wartę Poznań 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla częstochowian zdobył w 90 minucie z rzutu karnego Łotysz Vladislavs Gutkovskis. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Warta Poznań.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0. Częstochowianie zapomnieli jak się wygrywa

Piłkarzy Rakowa wyraźnie dopadła zadyszka. Częstochowianie zremisowali dwa ostatnie mecze, a dziś długo męczyli się z Wartą Poznań. Gola strzelili dopiero w ostatniej minucie spotkania. Była to pierwsza wygrana częstochowian w listopadzie w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Marka Papszuna są niepokonani od 10 ligowych spotkań.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - WARTA ZABRZE

W spotkaniu z beniaminkiem z Poznania gospodarze musieli radzić sobie bez trenera Papszuna, który po czerwonej kartce otrzymanej w meczu z Wisłą, oglądał pojedynek z trybun Gieksa Areny. Częstochowianom nie brakowało okazji strzeleckich, ale w niedzielne popołudnie w Bełchatowie zawodził nawet tak skuteczny ostatnio Ivi Lopez. Hiszpan w I połowie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz fatalnie spudłował.

Po stronie Rakowa bliski szczęścia był także Patryk Kun, lecz minimalnie chybił celu. Wydawało się, że niemoc strzelecką częstochowian przerwie Oskar Zawada. Długowłosy napastnik po świetnej centrze Daniela Bartla umieścił piłkę w siatce, ale po długiej analizie VAR okazało się, że był na minimalnym spalonym.

Warta, która wygrała dwa ostatnie spotkania, nie ograniczała się w tym meczu tylko do obrony. W I połowie po błędzie Andrzeja Niewulisa w świetnej sytuacji znalazł się Jan Grzesik, który wbiegł w pole karne i już składał się do strzału, gdy w ostatniej chwili jego uderzenie zdążył zablokować Petr Schwarz. Zaraz po zmianie stron dobrą okazję miał Robert Ivanov, lecz Fin z kilku metrów posłał piłkę obok słupka. Goście przez 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału.

Częstochowianie atakowali do ostatniego gwizdka. Z linii pola karnego strzelali Igor Sapała i Ivi Lopez, ale decydująca okazała się 90 minuta. W polu karnym Mateusz Spychała sfaulował Frana Tudora, a pewnym egzekutorem jedenastki był inny rezerwowy Rakowa Vladislav Gutkovskis.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka 1:0 Vladislav Gutkovskis (90-karny)