3

Warta Poznań

0

• Koniec meczu! Raków - Warta 3:0!

• GOOOOOL! Miłosz Szczepański popisał się technicznym uderzeniem! 3:0 dla Rakowa!

• Patrick Friday Eze zmienił Szymona Lewickiego.

• Miłosz Szczepański wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem! 2:0 dla Rakowa!

• Góra zmienił Listkowskiego.

• Sobol zmienił Grobelnego.

• Szczepański zmienił Domańskiego.

• Fadecki zmienił Jakóbowskiego.

• Wypych zmienił Bodziocha.

• Bartl trafił w słupek!

• GOOOOOL! Piłka nieszczęśliwie obiła się o Bartosza Kieliby i wpadła do bramki Warty!

• Rozpoczynamy II połowę!

• Koniec I połowy!

• Michał Grobelny ukarany żółtą kartką.

• Jakóbowski przegrał pojedynek sam na sam z Gliwą!

• Gospodarze mają dużą przewagę, ale nie potrafią jej udokumentować.

• Na murawie leży Marcin Listkowski, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Raków Częstochowa - Warta Poznań!

red

Raków Częstochowa Warta Poznań

Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE. W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi Raków Częstochowa gra w niedzielę z Wartą Poznań. Jeśli podopieczni trenera Marka Papszuna wygrają, to będą już o krok od awansu do Lotto Ekstraklasy. Początek o godz. 17:00. Relacja LIVE tylko w GOL24.PL!

Raków Częstochowa - Warta Poznań ONLINE

Raków w środę grał w półfinale Totolotek Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Mecz lidera Fortuna 1. Ligi z liderem Lotto Ekstraklasy zakończył się porażką gospodarzy 0:1 po bramce Artura Sobiecha. Częstochowianie nie tylko dotrzymywali kroku faworytowi, ale przez większość spotkania dominowali na boisku. Po pucharowej przygodzie Raków może skupić się na lidze. W sobotę GKS Jastrzębie wygrał ze Stalą Mielec 2:1. Ten wynik bardzo ucieszył prezesa częstochowskiego klubu Wojciecha Cygana.

Co to oznacza? Raków jest pierwszy w tabeli i ma 61 punktów. Stal Mielec zajmuje trzecie miejsce, nie dające awansu – 48 pkt. Zakładając wygraną Rakowa z Wartą, po 28. kolejkach sytuacja punktowa będzie taka: 64 i 48. Jeśli w następnej kolejce oba zespoły wygrają swoje mecze (18 kwietnia Raków z Bytovią w Bytowie, 20 kwietnia Stal u siebie z Chojniczanką), to stan punktowy będzie 67 do 51. Do końca sezonu zostanie pięć kolejek, czyli 15 punktów do zdobycia. Czyli Raków już Wielki Czwartek może świętować awans! Najpierw jednak trzeba wykonać pierwszy z tych dwóch kroków, czyli pokonać Wartę. Zespół z Poznania ma 31 punktów, co oznacza pięciopunktową przewagę nad strefą spadkową. Warta w poprzedniej kolejce wygrała 1:0 z Wigrami Suwałki (Raków przegrał w Mielcu 1:3).

Fortuna 1 Liga. Raków Częstochowa - Warta Poznań

- Każdy jest załamany, bo chcieliśmy osiągnąć finał Pucharu Polski, ale teraz musimy skupić się na kolejnym meczu w lidze, jak najszybciej osiągnąć swój cel w postaci awansu do Ekstraklasy – zapowiedział obrońca Rakowa Arkadiusz Kasperkiewicz. - Nie będzie dla nas problemem, aby w niedzielę wyjść na mecz z Wartą z czystymi głowami. Każdy jest wkurzony porażką z Lechią, która wyglądała podobnie jak porażka w Mielcu. Graliśmy dobre spotkanie, przegraliśmy. To kwestia zresetowania głowy i skupiania się na tym, co mamy do wykonania, dokończenia. Zrobiliśmy już dużą część tego wszystkiego wcześniej, teraz trzeba tylko dopełnić formalności. Mam nadzieję, że na stadionie będzie taka atmosfera jak podczas pucharowych spotkań, bo fenomenalnie gra się przy takiej publiczności.

W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie, 22 września, w 11. kolejce Raków wygrał w Poznaniu 2:0. Bramki zdobyli Sebastian Musiolik i Andrzej Niewulis. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Raków Częstochowa - Warta Poznań?

Raków Częstochowa - Warta Poznań TRANSMISJA TV

Spotkanie Raków Częstochowa - Warta Poznań nie znalazło się w planie transmisji Polsatu Sport. Zapraszamy więc na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy o godz. 16:45.