Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Nie podnieśli się po klęsce

Raków Częstochowa

1

Wisła Kraków

0

• Koniec meczu! Po bramce Tomasa Petraska Raków Częstochowa ogrywa w Bełchatowie Wisłę Kraków!

• "Żółtko" na koncie Petra Schwarza.

• Piotr Lasyk dolicza co najmniej 5 minut.

• Marek Papszun wzmacnia defensywę. Dawid Szymonowicz wchodzi za Sebastiana Musiolika.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za protesty.

• Najpierw dośrodkowanie Macieja Sadloka został wybite z pola karnego, a poprawka zablokowana.

• Kamil Wojtkowski faulowany na lewej strony. To może być jedna z ostatnich szans Wisły na korzystny wynik w tym spotkaniu.

• Maciej Stolarczyk reaguje zmianą. Za Damiana Pawłowskiego na murawie pojawia się Krzysztof Drzazga.

• Petr Schwarz centruje z rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd - z ok. 6 metrów - Tomas Petrasek główkuje "tam, skąd przyszła"!

• GOL DLA RAKOWA! TOMAS PETRASEK!!!

• Aleksandyr Kolev zmienia Felicio Brown Forbesa.

• Zdziwiony Kamil Wojtkowski. Zdaniem sędziego pomocnik Wisły faulował ok. 25 metrów od własnej bramki Felicio Brown Forbesa.

• Przydał się w defensywie Michał Skóraś. Przerwał akcję Chuki i od bramki grę wznawia Jakub Szumski.

• Rusłan Babenko centruje z lewej trony w pole karne do Sebastiana Musiolika. Ten główkuje nad poprzeczką.

• Liczba grupa koneserów na trybunach

• Kolejnym rannym jest Michał Skóraś. Wydaje się, że może grać dalej.

• Kolejna przerwa w grze. O górną piłkę powalczyli Sebastian Musiolik i Lukas Klemenz. Pierwszy z wymienionych nie podnosi się z murawy. Sędzia podbiegł i nastąpiło ozdrowienie.

• Tomas Petrasek staranował Vukana Savicevicia. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Kontry nie będzie. Piotr Malinowski uderza z "dropsztyka" z ok. 20 metrów nad poprzeczką.

• Za Kamila Piątkowskiego na murawie melduje się Michał Skóraś.

• Nie ma gola dla gospodarzy! Po centrze z rzutu wolnego jeden z piłkarzy Rakowa główkuje tuż obok bramki!

• Aleksander Buksa zmienia Przemysława Zdybowicza.

• Michał Buchalik spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Petra Schwarza.

• Kolejne starcie z udziałem reprezentanta Kostaryki, tym razem z Lukasem Klemenzem. Zdaniem arbitra przewinił pierwszy z wymienionych.

• Po "ladze"od własnego stopera Felicio Brown pognał w stronę bramki Wisły. Po kontakcie z Rafałem Janickim pada w "szesnastce", licząc na podyktowanie rzutu karnego. Gwizdek sędziego milczał..

• Igor Sapała zagrywa z rzutu wolnego w pole karne. Dokładnie tam, gdzie nie było żadnego piłkarza, więc piłka przekracza linię końcową.

• David Niepsuj powinien (bardziej uważać) - ciałem zastawił drogę rozpędzonemu Piotrowi Malinowskiemu i niewiele brakowało, a dostałby (drugą) żółtą kartkę w tym meczu! Piotr Lasyk oszczędził go, ciekawe na jak długo.

• Maciej Sadlok wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Petra Schwarza.

• Strata Wisły na lewej stronie zapoczątkowała kontrę. Za linią ,środkową Kamila Piątkowskiego zahaczył Kamil Wojtkowski, który za to zagranie zostaje upomniany żółtą kartką.

• Dobre diagonalne podanie Igora Sapały do Piotra Malinowskiego. Ten czekał na "kozioł", co go zgubiło -piłka uciekła mu.

• Aut dla Rakowa na wysokości "szesnastki" gości. Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Lewą stroną ruszyli gospodarze. Niezła centra na dalszy słupek, gdzie Sebastian Musiolik wyskakuje wyżej od Macieja Sadloka, ale główkuje obok bramki.

• "Biała Gwiazda" zaczyna ze środka drugą połowę!

• Wracamy do Bełchatowa na drugie trzy kwadranse meczu Raków Częstochowa - Wisła Kraków zamykające 14. kolejkę Ekstraklasy. Do przerwy był bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W ostatnim spotkaniu 14. kolejki Ekstraklasy Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków.

• Na linii 16. metra Lukas Klemenz "przecina" podanie kierowane do reprezentanta Kostaryki. Gdyby nie ta interwencja, to miałby on dogodną okazję strzelecką.

• Felicio Brown Forbes przechwycił piłkę na 35. metrze i pognał w stronę bramki Wisły. Rozrzucił akcję do prawej strony, ale dośrodkowanie Piotra Malinowskiego było dalekie od ideału. I adresata.

• Miękkie zagranie na lewą stronę pola karnego do Jarosława Jacha, który zgrywa na środek "szesnastki" do Tomasa Petraska. Ten nie trafia w piłkę, a będący kilka metrów za nim Felicio Brown Forbes posyła piłkę obok słupka!
    Nawet gdyby piłka znalazła się w siatce, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną Jacha
    .

• Przewinienie Lukasa Klemenza na Felicio Brown Forbesie ok. 25 metrów od brami gości. Może być ciekawie.

• Kto wygra mecz? Raków! Kto? Raków

- niesie się po stadionie. Na razie zanosi się na pierwszy remis beniaminka w tym sezonie.

• Świetne prostopadłe podanie Igora Sapały w pole karne do Sebastiana Musiolika. Ten za bardzo "wyrzucił się" do lewej strony, co wykorzystał Lukas Klemen, uniemożliwiając mu oddanie strzału.

• David Niepsuj podłączył się do akcji ofensywnej. Przy linii bocznej pola karnego skutecznie powstrzymał go Tomas Petrasek.

• Krótkie rozegranie do boku i centra na środek pola karnego. Michał Buchalik był o ułamek sekundy szybszy od nabiegającego Tomasa Petraska.

• Żółta kartka dla Davida Niepsuja za faul na prawej stronie.

• Po krótkim rozegraniu strzał z bezpiecznej odległości mija bramkę Rakowa.

• Przemysław Zdybowicz "poszedł do końca". Pociągnięciem za koszulkę powalił go na murawę Tomas Petrasek, pozwalając piłce opuścić plac gry. Sędzia widział tu przewinienie Czecha.

• Nie wyszło prawą, to Raków zaatakował lewą stroną. A dokładniej Piotr Malinowski - szarpnął skrzydłem, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie pewnie interweniuje Michał Buchalik.

• "Żółtko" na koncie Igora Sapały za faul techniczny.

• Felicio Brown Forbes w roli prawoskrzydłowego centruje na bliższy słupek do... nikogo. Rafał Janicki "szczupakiem" wybija piłę.

• Chuca wchodzi za Michała Maka.

• A jednak Michał mak nie wróci na boisko! Maciej Stolarczyk nie chce ryzykować pogłębienia urazu i będzie wymuszona zmiana!

• Vukan Saviciević "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka, po czym huknął zza pola karnego nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Kamila Piąstkowskiego za faul.

• Składna akcja gospodarzy lewą stroną zakończona dobrym dośrodkowaniem na bliższy słupek. Tam - będąc ok. 7 metrów od bramki - Sebastian Musiolik główkuje obok bramki.

• Pewne i zdecydowane piąstkowanie Michała Buchalika...

• Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika. Po chwili strzał Sebastiana Musiolika, po rykoszecie, wychodzi na rzut rożny.

• Kapitalne diagonalne podanie na dalszy słupek. Wiślacy radzą sobie, ale na moment - na prawym skrzydle faulowany był Kamil Piątkowski.

• Strata Rafała Janickiego ok. 30 metrów od własnej bramki na rzecz napastnika Rakowa. Stopera Wisły skutecznie zaasekurował jednak Lukas Klemenz.

• Po wyrzucie z autu Felicio Brown Forbes dostaje piłkę tuż przy lewym narożniku pola karnego gości. Osaczony przecz 2-3 rywali łatwo ją traci.

• Atak pozycyjny piłkarzy Macieja Stolarczyka w środku pola. Próba przeniesienia ciężaru gry na prawą stronę przyniosła stratę Michała Maka.

• Błyskawiczne wznowienie przez bramkarza Rakowa! Piłka przeszła przez środek do Piotra Malinowskiego, zdecydował się na lob z ok. 25 metrów. Posyła piłkę metr-półtora obok lewego słupka.

• Rzut wolny dla Wisły z lewej strony. Piłka po przeciągniętym dośrodkowaniu pada łupem Jakuba Szumskiego.

• I aut na wysokości pola karnego. Po kiksie Piotra Malinowskiego Wisła wychodzi z kontrą i pierwszy raz w tym meczu przekracza linię środkową. Kilka metrów za nią przewinił Emir Azenović. Bez konsekwencji kartkowej.

• Ostro bita piłka na dalszy słupek do Felicio Browna Forbesa, ale uprzedzili go Wiślacy. Raków ma jednak korner.

• Krótkie rozegranie z Petrem Schwarzem, który szykował się do dośrodkowania z lewej strony. Powalił go Michał Mak.

• Daleki wyrzut w stylu złotoustego Tomasza Hajty. Lukas Klemenz wybija piłkę głowa na korner.

• Atak lewą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego Wisły. Zakotłowało się w "szesnastce" przyjezdnych, ale Rafał Boguski wyjaśnia sytuację wybiciem poza linię boczną.

• Na gwizdek zaczyna ze środka Raków!

• Obie drużyny są już na murawie! Czas na losowanie stron. Przy Piotrze Lasyku są już Tomas Petrasek i Rafał Boguski.

• Wymuszona zmiana u gości przed rozpoczęciem spotkania

• Przed nami starcie o "6 punktów". Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Jako jedyna drużyna w lidze spisuje się bezkompromisowo.

Z kolei "Biała Gwiazda", która w poprzedniej kolejce przegrała na wyjeździe z Legią aż 0:7, jest czternasta. Do Rakowa traci 4 "oczka", ale za plecami ma Koronę (też 11 pkt.) i Arkę Gdynia (10).

• Na trybunach

• Rezerwowi Rakowa: Pietrzkiewicz - Apolinarski, Domański, Kolev, Kościelny, Luković, Nouvier, Skóraś, Szymonowicz.

Rezerwowi Wisły Kraków: Lis - Paweł Brożek, Buksa, Burliga, Drzazga, Chuca, Jean Carlos Silva, Wasilewski, Wojtkowski.

• Na zakończenie 14. kolejki Ekstraklasy meldujemy się w Bełchatowie, gdzie Raków Raków Częstochowa zmierzy się z (przybitą) Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek sędziego już za kwadrans!

Raków - Wisła Kraków LIVE! Podniosą się po klęsce?

Raków - Wisła Kraków LIVE! Podniosą się po klęsce? ©Wojciech Matusik

Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE. Do Bełchatowa przyjedzie Wisła Kraków, która przegrała pięć ligowych meczów z rzędu. W przypadku porażki z Rakowem Częstochowa na dobre ugrzęźnie w strefie spadkowej. Początek spotkania w poniedziałek 4 listopada o godzinie 20:30. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE

Raków Częstochowa plasuje się na dwunastym miejscu i do tej pory zgromadził cztery punkty więcej od krakowian. Beniaminek w PKO Ekstraklasie gra bezkompromisowo. Pięć spotkań wygrał, osiem przegrał i nie zanotował ani jednego remisu. Częstochowianie nie mieli wiele wolnego czasu. W środę mierzyli się w Pucharze Polski przeciwko Olimpii Elbląg. Drugoligowca pokonali gładko 4:0.

Piłkarze Rakowa powinni nastawić się na trudną przeprawę. "Biała Gwiazda" będzie chciała zmazać plamę po tęgim laniu w Warszawie. - Porażka 0:7 z Legią musiała mocno podrażnić zawodników Wisły, którzy będą chcieli udowodnić coś kibicom i sobie. Niezależnie od formy Wisły, należy nastawić się na ciężki i fizyczny mecz - przyznaje Jarosław Jach, cytowany przez oficjalną stronę Rakowa.

Trudno spodziewać się, by Wiśle przytrafił się kolejny tak słaby mecz jak z Legią. Zwłaszcza, że poprawiła się sytuacja kadrowa krakowskiej drużyny. Maciej Stolarczyk będzie mógł w końcu wystawić Vullneta Bashę, a po pauzie za kartki wraca David Niepsuj. Cały czas poza składem jest Jakub Błaszczykowski.

- Raków to zespół, który gra w innym systemie niż inne drużyny - mówi Maciej Stolarczyk. - Potrafi zapunktować, co było widać choćby w meczu ze Śląskiem. Raków ma swoje argumenty, choćby silnego napastnika. Mają też wysokiego Petraska, który jest wykorzystywany przy stałych fragmentach gry. To jest zespół, który potrafi zdobywać punkty, ale my mamy swojej argumenty i będziemy się ich trzymać w poniedziałek - deklaruje trener Wisły.

W Bełchatowie zagwiżdże Piotr Lasyk z Bytomia. Za wideoweryfikację odpowiedzialni będą Krzysztof Jakubik i Radosław Siejka.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Spotkanie Rakowa z Wisłą Kraków pokaże Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. poczatek transmisji o godz. 20:25. Prosto z Bełchatowa komentuje duet: Żelisław Żyżyński – Radosław Majdan. W internecie mecz będzie dostępny dla abonentów Canal+ na platformie Canal+ Sport Online.