PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Wisła Płock ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Lider po szóste z rzędu zwycięstwo

• Zoran Arsenić - 4
    • Tomas Petrasek - 4 (Wiktor Długosz - 4)
    • Stratos Svarnas - 4
    • Fran Tudor - 5
    • Władysław Koczerhin - 5
    • Giannis Papanikolaou - 4 (Ben Lederman - bez oceny)
    • Patryk Kun - 4
    • Bartosz Nowak - 5 (Mateusz Wdowiak - 4)
    • Ivi Lopez - 3 (Gustav Berggren - bez oceny)
    • Vladislavs Gutkovskis - 6 (Fabian Piasecki - 3)

Wisła Płock:

• Krzysztof Kamiński - 2
    • Jakub Rzeźniczak - 1
    • Martin Sulek - 1
    • Steve Kapuadi - 1
    • Anton Krywociuk - 1 (Dawid Kocyła - 1)
    • Kristian Vallo - 2 (Aleksander Pawlak - 1)
    • Rafał Wolski - 1 (Damian Rasak - 1)
    • Dominik Furman - 1
    • Filip Lesniak - 1
    • Davo - 2 (Marko Kolar - 1)
    • Damian Warchoł - 1 (Mateusz Lewandowski - 1)
  • Koniec meczu! Fantastyczny występ całego Rakowa. To zdecydowanie najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Lider ma siedem punktów więcej od drugiej Legii

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! TO JEST POGROM. 7:1 dla Rakowa. Koczerhin bawi się.

• Wisła stoi, Koczerhin to wykorzystuje. Należało mu się.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No i jest 6:1! Koczerhin doczekał się.

• Po odliczaniu ultrasi odpalili race. Na trybunach dziś przeszło 5 tys. osób.

• Kibice Rakowa prezentowali przed chwilą sektorówkę. Były też fajerwerki.

• Zupełnie nieudana wrzutka Rzeźniczaka. Wcześniej skuteczną interwencją popisał się Kovacević.

• Lesniak otrzymał kartkę za wejście w Berggrena.

• Piasecki otrzymał żółtą kartkę.

• I jeszcze Lederman za Papanikolaou. To koniec roszad w meczu.

• Schodzi Ivi. Za niego Berggren.

• Furman wstrzelił z wolnego. Nieeee. To nie jest jego dzień. Obija rywali.

• Ivi! Strzał bezpośrednio z wolnego. Kamiński wybija do boku. Dobra interwencja. Z tego mogła paść bramka.

• Na murawie nie ma też Davo. Za niego Kolar.

• Wdowiak główkuje obok słupka. Znowu świetny rajd Długosza. Dał bardzo dobrą zmianę.

• I jeszcze Wdowiak za Nowaka.

• Bohater meczu opuszcza murawę! Wielkie brawa od kibiców dla Gutkovskisa. Za niego Piasecki.

• Długosz wjechał z piłką w pole bramkowe, odegrał do Nowaka, a ten podcinką zaskakuje Kamińskiego. Chciał tak?

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Nowak na 5:1! Przepiękna podcinka!

• I jeszcze Rasak za Wolskiego.

• Kocyła za Krywociuka.

• Pawlak za Vallo.

• Tempo zdecydowanie siadło w tej połowie.

• W cieniu dziś jest Ivi. Kopnął, ale obok bramki.

• Po rzucie rożnym Wisła od razu stworzyła zagrożenie. Wolski z dystansu. Piłka kozłuje, ale obok prawego słupka.

• Gramy dalej w Częstochowie. Od środka Wisła. Czy przypudruje wynik?

• Lewandowski za Warchoła.

• - Nawet nie wiem, co mam teraz powiedzieć. Najlepiej chyba nastawić się na drugą połowę, żeby tak wyszło także w niej. Ta pierwsza bramka była mi bardzo potrzebna. To przełamanie za mną - powiedział Gutkovskis.

• - Rakowowi wszystko wychodzi. Każdy strzał to bramka - uważa Warchoł w rozmowie z Canal+ Sport.

• Koniec pierwszej połowy. Gutkovskis wyjaśnił Wisłę... czterema golami!

• Vallo dograł spod linii, Davo kopnął z bliska po nodze Arsenicia i od poprzeczki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! A jednak Wisła zdobywa bramkę. Z bliska od poprzeczki trafił Davo.

• Długosz z kartką. Sędzia bardzo długo szukał go na boisku.

• Furman z dystansu. Trafił w płot z kibicami Wisły.

• Tudor świetnie wjechał z piłką w pole karne, Gutkovskis przyjął i dopełnił formalności. Nieprawdopodobny występ Łotysza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! RAKÓW 4:0!!!! A KTO?! OCZYWIŚCIE GUTKOVSKIS!!!!

• Gutkovskis: gole z lewej, z prawej nogi i głową, z gry oraz z karnego. Wspaniały hat-trick.

• - Gutek, Gutek goool! - śpiewa publiczność. Chyba po raz pierwszy w sezonie. Do tej pory takie hasła słyszał głównie Ivi.

• rzeźniczak

• Piłka w lewy róg, bramkarz rzuca się w prawy. Po meczu?!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! KLASYCZNY HAT-TRICK GUTKOVSKISA! Ivi oddał piłkę, a Gutek podwyższył na 3:0.

• Długo to wszystko trwa. VAR analizuje sytuację.

• Rzeźniczak dopuścił się faulu na Gutkovskisie.

• RZUT KARNY DLA RAKOWA!!!

• Opaskę kapitana przejmuje Arsenić. Tymczasem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną otrzymał... trener bramkarzy Wisły, Maciej Sikorski, który wcześniej pełnił tę funkcję w Rakowie.

• Kontuzjowany Petrasek opuszcza murawę. Za niego Długosz.

• Łukasz Piszczek wśród kibiców Rakowa:

piszczek

• Obecny na stadionie Paweł Skrzypek pozdrawiany przez publiczność.

• Tudor upilnował Warchoła. Nie ma strzału, jest róg dla Wisły.

• Świetna piłka od Tudora do Koczerhina. Ukrainiec z powietrza, bez przyjęcia, ale popełnia kiks. Byłby efektowny gol, gdyby trafił.

• Za chwilę wejdzie Długosz. Czyżby wymuszona zmiana w Rakowie?

• To mógł być kontaktowy gol dla Wisły! Kovacević ratuje Raków. Uderzył z dystansu Kapuadi. Ładnie podał mu Vallo.

• Główka Gutkovskisa. Futbolówka mija prawy słupek.

• Kartka dla Davo za trzymanie za koszulkę.

• Gutkovskis szuka klasycznego hat-tricka. Tym razem próbował przełożył w polu karnym na lewą nogę i uderzyć z powietrza. Rywal zdjął mu piłkę.

• Złe dośrodkowanie Furmana - do nikogo.

• Kartkę po stronie Rakowa ma też trener Papszun.

• Wisła jakby trochę ochłonęła. Petrasek ostro wyciął Wolskiego i dostaje zasłużoną kartkę.

• Svarnas otrzymał kartkę. Na widowni Łukasz Piszczek przebywający na stażu w Rakowie.

• Ale jaja! Kamiński ratuje Wisłę przed samobójem kolegi.

• - Dawać dalej! - mówił Papszun zaraz po golu na 2:0.

• Petrasek z bliska obija poprzeczkę, dobitka Gutkovskisa jest formalnością. Co za nawałnica.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co tu się dzieje? Raków leje Wisłę.

• Rakowowi wciąż nie jest mało. Rzeźniczak wybija na róg po wrzutce Tudora.

• Sektor z kibicami Wisły wygląda tak: wisła

• - Raków, Raków gol! - skanduje widownia. Pogubiona Wisła daje kolejny prezent. Uderzył Petrasek, ale obok.

• Mogło być już 2:0 i po meczu. Kamiński ratuje Wisłę. Uderzał Koczerhin.

• Co ciekawe, popularny Gutek zdobył dopiero drugą bramkę w sezonie. Pierwszą strzelił... na inaugurację.

• Ależ szybko poszło. Kun wrzucił z lewej flanki, Łotysz umieścił piłkę głową niemal w okienku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Raków na prowadzeniu. Przepiękna główka Gutkovskisa.

• Kapuadi przerywa akcję wślizgiem. Tylko aut dla Rakowa.

• Ruszyli. Od środka zaczął Raków.

• Trener Papszun dziś również w czapeczce z daszkiem, ale już nie w kamizelce, lecz kurtce zapiętej pod samą szyję. Zimno!

• Raków w podstawowym komplecie strojów, Wisła na biało. Piłkarze właśnie wyszli z tunelu na murawę.

• W sektorze gości spora delegacja Nafciarzy.

• raków

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Rundić, Berggren, Lederman, Sorescu, Wdowiak, Długosz, Piasecki, Musiolik.

• Ławka rezerwowych Wisły: Gradecki, Kocyła, Rasak, Szwoch, Lewandowski, Sekulski, Kolar, Pawlak, Tomasik.

• Raków nie przegrał od początku września. Pięć razy z rzędu wygrał w lidze. Ostatnio rzutem na taśmę ograł mistrza Polski, Lecha Poznań (2:1).

• Wisła do niedawna była na miejscu Rakowa, czyli przewodziła tabeli. Teraz spadła na szóste miejsce. Ostatnio przegrała u siebie ze Śląskiem 1:2.

• Raków ma do spełnienia dwa cele: utrzymanie siedmiopunktowej przewagi nad Legią oraz utrzymanie swojej twierdzy. Z Częstochowy jeszcze nikt nie zabrał kompletu punktów.

1/4
przejdź do galerii
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Wisła Płock ONLINE. Drużyna Marka Papszuna zmierzy się z rewelacją początku sezonu. Czy pędzący po mistrzostwo kraju Raków odniesie szóste z rzędu ligowe zwycięstwo? Początek spotkania w sobotę o godz. 20:00. Gdzie oglądać mecz Raków - Wisła Płock na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Wisła Płock ONLINE

Raków wypracował wyraźną przewagę nad resztą stawki. Przed rozpoczętą kolejką wyprzedzał Legię o siedem punktów, a trzecią Pogoń Szczecin o dziewięć. Dla zespołu Marka Papszuna będzie to ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością, a przy Limanowskiego wicemistrz Polski zbudował twierdzę nie do zdobycia. Wygrał siedem z ośmiu spotkań. Punkty stracił tylko raz, remisując w sierpniu z Jagiellonią Białystok.

- Przed nami ostatni mecz u siebie. Chcemy zakończyć udaną rundę zwycięstwem na własnym stadionie. To nie będzie łatwe zadanie, bo spotykamy się z czołową drużyną Ekstraklasy w tym sezonie. Wisła bardzo dobrze zaczęła rozgrywki. Przez jakiś czas prowadziła w lidze i grała imponująco. To zespół, który ma swój styl i bardzo szeroką, wyrównaną kadrę - podkreslił trener Papszun.

Płocczanie zajmują wysokie piąte miejsce, ale ponownie wpadli w dołek. W ostatnich trzech meczach, wliczając Puchar Polski (0:3 z Legią), zanotowali jeden remis i dwie porażki. Nawet zdobyty w Częstochowie punkt byłby dla nich niezwykle cenny.

- Raków jest teraz najsilniejszym i najtrudniejszym rywalem dla wszystkich drużyn Ekstraklasy. Jest bardzo mocny. Proszę jednak pamiętać, że ja już dawno powiedziałem, że jesteśmy w stanie pokonać każdego, i to nie tylko u siebie, także na wyjeździe. Postaramy się utrudnić mecz przeciwnikom. Jak nas Raków zdominuje, to będzie to sygnał, że czas na pracę - powiedział trener "Nafciarzy" Pavol Stano.

Zawody poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia, a z wozu VAR pomagać mu będą Paweł Pskit oraz Tomasz Listkiewicz.

Nie zagrają w meczu Raków Częstochowa - Wisła Płock:
Raków Częstochowa: Szymon Czyż, Marcin Cebula (urazy).

Wisła Płock: Igor Drapiński (uraz)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków Częstochowa - Wisła Płock 2:0 (Ekstraklasa, 25.02.2022)
Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:1 (Ekstraklasa, 29.08.2021)

Raków Częstochowa - Wisła Płock TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Raków - Wisła Płock w TVP Sport, Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. Spotkanie w TVP skomentują Jacek Laskowski oraz Marcin Żewłakow. W internecie mecz za darmo aplikacji i na stronie TVP Sport. Relacja LIVE z meczu od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!

20:00 Raków Częstochowa - Wisła Płock transmisja