Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 4:0. Najpierw zgasło światło, a później wicemistrz Polski się przełamał ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa w końcu się przełamali i wygrali z Zagłębiem Lubin    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa w końcu się przełamali i wygrali z Zagłębiem Lubin Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Bartłomiej Romanek
W ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin 4:0. Po 20 minutach spotkania na stadionie przy ul. Limanowskiego zgasło światło. Rywalizację wznowiono po godzinie przerwy i wicemistrzowie Polski w końcu się przełamali strzelając bramkę po trzech meczach bez gola i odnieśli zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Zagłębie.

Raków Częstochowa po 310 minutach gry w lidze bez gola w końcu się przełamał i strzelił bramkę. Tym, który przerwał złą passę częstochowian był Vladislavs Gutkovskis. Po trafieniu Łotysza na listę strzelców po przerwie dwukrotnie wpisał się jeszcze Ivi Lopez, a w doliczonym czasie gry karnego wykorzystał Marko Poletanović i wicemistrzowie Polski odnieśli pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie od ponad miesiąca.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - ZAGŁĘBIE

Mecz w Częstochowie zapisze się w historii PKO Ekstraklasy, bo po 20 minutach rywalizacji na stadionie przy ul. Limanowskiego zgasło światło. Na ciągle modernizowanym obiekcie paliły się tylko ledowe bandy reklamowe i latarki w komórkach kibiców zasiadających na trybunach.

Po 5 minutach czekania na usunięcie awarii piłkarze obu drużyn zeszli do szatni, bo było bardzo zimno i w momencie rozpoczęcia gry termometry wskazywały tylko jeden stopień powyżej zera. Prądu nie było nie tylko na stadionie dlatego delegat zdecydował się czekać na naprawienie awarii.

Jupitery zapalały się i gasły, ale w końcu udało się należycie oświetlić boisko i po krótkiej rozgrzewce piłkarze wznowili grę. Przerwa trwała dokładnie godzinę, a kibice czekając na powrót zawodników żartowali, że za awarią stał prezes Legii Dariusz Mioduski, który pod osłoną ciemności chciał zabrać do Warszawy trener Rakowa Marka Papszuna, którego bardzo chce zatrudnić.

Na stadionie Rakowa po 20 minutach meczu z Zagłębiem Lubin zgasło światło   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Raków - Zagłębie Lubin. Przerwany mecz w Częstochowie. Na st...

Zaraz po powrocie na boisko Raków w końcu strzelił bramkę. Jej autorem był Gutkovskis, ale kluczem do sukcesu było znakomite prostopadłe podanie Bena Ledermana, po którym Łotysz znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę do siatki.

Później szanse na podwyższenie wyniku mieli Patryk Kun i Mateusz Wdowiak, ale sztuka ta udała się dopiero Iviemu Lopezowi. Hiszpan dostał kapitalne podanie z własnej połowy i wpadł z piłką w pole karne, a następnie strzelił nie do obrony.

Od 62 minuty Zagłębie grało w dziesiątkę, bo za faul na Gutkovskisie czerwoną kartką ukarany został Aleksandar Pantić. W tym momencie losy spotkania były już rozstrzygnięte.

Grający w przewadze częstochowianie strzelili jeszcze jedną bramkę. Co prawda po długiej analizie VAR sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Lopeza i anulował jego trafienie, ale kilka minut później Hiszpan już bez żadnych wątpliwości ze strony arbitra trafił do siatki i z 18 bramkami na koncie został najskuteczniejszym w historii graczem Rakowa w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zwycięstwo wicemistrza Polski przypieczętował w doliczonym czasie gry Poletanović. Serb wykorzystał jedenastkę podyktowaną po starciu rezerwowych i faulu Adama Ratajczyka na Wiktorze Długoszu.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)
1:0 Vladislavs Gutkovskis (28), 2:0 Ivi Lopez (47), 3:0 Ivi Lopez (77), 4:0 Marko Poletanović (90+1-karny)