Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie...

Raków Częstochowa

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Raków wygrywa z Zagłębiem 2:1 i zwiększa przewagę nad strefą spadkową do 11 punktów! W przypadku Zagłębia przewaga ta wynosi obecnie 8 oczek.

• Petrasek otrzymuje żółtą kartkę i nie będzie mógł wystąpić w kolejnym meczu Rakowa z powodu zawieszenia.

• Aż 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ostatnia zmiana w spotkaniu. W zespole Rakowa Tijanicia zastępuje Oziębała

• I ostatnia zmiana gości - Sirk w miejsce Drażicia

• Zmiana w Zagłębiu - Szysz w miejsce Bohara

• Zmiana w Rakowie. Malinowskie w miejsce Forbesa.

• Tijanić świetnie wyłożył piłkę do Brown-Forbesa, a ten sprzed pola karnego uderzył po ziemi. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki!

• Gooool! Forbes daje prowadzenie Rakowowi

• Zmiana w Rakowie. Kun w miejsce Jacha

• Drażić długim rajdem wypracował idealną okazję Żivcowi, który jednak uderzył minimalnie niecelnie. Mogło być 2:1 dla Zagłębia

• Zmiana w Zagłębiu - Poręba w miejsce Starzyńskiego

• Białek dobrze wyłuskał piłkę od obrońcy po kilku przypadkowych zagraniach defensywy Rakowa i w sytuacji sam na sam pokonał Szumskiego!

• Gooool! 1:1 - Bartosz Białek zdobywa gola dla Zagłębia.

• Kolejny korner i piłka znów znajduje Petraska. I jeszcze jeden rzut rożny, po którym Jach posłał piłkę obok bramki.

• Rzut rożny dla Rakowa i po wrzutce ponownie główkował Petrasek. Tym razem piłka odbiła się jednak od obrońcy i opuściła plac gry.

• Nie zwalnia tempa Raków! Kolejna dobra akcja i Musiolik trafia w słupek!

• Świetne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie Petrasek idealnie z impetem nabiegł na piłkę i głową skierował ją do bramki!

• Goooool! Petrasek zdobywa bramkę dla Rakowa! Co za początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy w Częstochowie!

• Dwie minuty doliczone do nudnej, pierwszej połowy.

• Niewiele ciekawego dzieje się dzisiaj w Częstochowie. Czuć, że oba zespoły czują się bezpiecznie i podział punktów w pełni mógłby je zadowolić.

• Guldan dobrze wyblokował w polu karnym Forbesa.

• Po starciu z Forbesem Balić potrzebuje pomocy medycznej.

• Kopacz oddał strzał na bramkę Rakowa, ale poradził sobie z nim Szumski

• Jach wdał się w dyskusję z sędzią, za co został upomniany żółtą kartką.

• Aktywny Guldan posłał kolejne podanie do Żiveca w pole karne, ale dobrze przewidział to Szumski, który wyłapał piłkę.

• Ależ okazja Rakowa! Forbes dostał dobre podanie w pole karne, przyjął piłkę, ale z kilku metrów uderzył obok bramki!

• Ofiarnie interweniował w obronie Guldan, dwa razy blokując uderzenie Musiolika.

• Za mocne dośrodkowanie Piątkowskiego do Forbesa i piłka opuściła boisko.

• Zagłębie atakuje częściej, ale na razie brakuje ostatniego akcentu. Podania są niedokładne, a próby strzałów - niecelne.

• Przez chwilę wydawało się, że będzie rzut karny dla Rakowa. Po konsultacji z arbitrem bocznym Bartosz Frankowski anulował decyzję. Guldan nie zagrywał jednak piłki ręką.

• Balić poszedł z indywidualną akcją i zagrał w pole karne, ale niecelnie i od bramki gospodarze.

• Spokojny początek spotkania, przy piłce utrzymuje się Zagłębie, które stara się budować akcje skrzydłem.

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego i gramy!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek.

• Zagłębie zaprezentuje się dziś w następującym zestawieniu:

• Oto skład Rakowa:

• Przewaga Rakowa i Zagłębia nad strefą spadkową wydaje się być bezpieczna. Korona do walczącej dzisiaj dwójki ma 8 punktów straty, Arka 10, nie wspominając już o ŁKS-ie, który traci 7 punktów do przedostatnich w tabeli gdynian.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Rakowa Częstochowa z Zagłębiem Lubin. Oba zespoły nie mają już szans na awans do grupy mistrzowskiej, ale punkty zdobyte dzisiaj pozwolą mogą pozwolić im z większym spokojem przystąpić do rywalizacji w dolnej "ósemce".

Jacek Sroka

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Raków Częstochowa zmierzy się w Zagłębiem Lubin w 30. kolejce sezonu zasadniczego PKO Ekstraklasy. Oba zespoły w dalszej części rozgrywek rywalizować będą w grupie spadkowej, więc jest to dla nich początek walki o utrzymanie się w gronie najlepszych. Relacja na żywo z meczu Raków - Zagłębie live w GOL24.pl.

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE

Raków i Zagłębie tracąc punkty w ostatniej kolejce pogrzebały swoje szanse na awans do grypy mistrzowskiej. Obydwa zespoły walczyć będą o utrzymanie się w PKO Ekstraklasie. Po 29. kolejkach drużyny z Częstochowy i Lubina mają na koncie po 38 pkt i w siedmiu dodatkowych kolejkach cztery mecze rozegrają w roli gospodarza. Zwycięzca dzisiejszego spotkania sezon zasadniczy zakończy na 9. pozycji w tabeli.

Raków po udanej rundzie jesiennej zebrał sporo pochwał. Ostatnio jednak beniaminek zapomniał jak się wygrywa. Częstochowianie nie potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść czterech ostatnich spotkań mając spore problemy ze skutecznością.

W sobotę na Gieksa Arenie przełamał się GKS Bełchatów, który zdobył pierwsze w tym roku bramki i odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując nomen omen Zagłębie, tyle że z Sosnowca. Może więc dziś ten sam stadion okaże się szczęśliwy dla Rakowa i on również zdoła pokonać Zagłębie, tyle że z Lubina.

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego wszystkie mecze odbywają się o jednej porze. Bezpośredniej transmisji telewizyjnej ze spotkania Raków - Zagłębie na żywo nie będzie, ale najciekawsze momenty pojedynku można będzie śledzić w Multilidze w Canal+ Sport, która rozpocznie się już o godz. 17. W internecie mecz Raków - Zagłębie stream online dostępny w NC+ GO i Player.pl.

18:00 mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin na żywo