PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin...

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Ostatni taniec Papszuna. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻY‬WO

• Dziękujemy za relację LIVE!

• Tomasz Musiał nie doliczył nawet minuty. Koniec meczu! Raków przed własną publicznością zremisował z Zagłębiem 1:1. Teraz czas na mistrzowską fetą.

• Doskonała szansa Chodyny! Strzał zawodnika Zagłębia z kilku metrów odbija Trelowski. Wcześniej był jednak spalony.

• Pierwsza żółta kartka. Obejrzał ją Żivec za faul na Kunie.

• Berggren uruchomił niepilnowanego Nowaka. Ten drugi z pola karnego uderzył w kierunku dalszego słupka i niewiele się pomylił!

• Kolejny raz groźnie pod bramką Rakowa. Uderzał Pieńko, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Sytuacyjne uderzenie Gustava Berggrena z okolicy pola karnego. Piłka po rykoszecie wpada do siatki.

• GOOOOOOOOL! Szybkie wyrównanie! Trafia Gustav Berggren!

• Piłka w polu karnym trafiła do Tomasz Pieńki. Młodzieżowiec Zagłębia oddał strzał, a piłka po rykoszecie od Stratosa Svarnasa wpadła przy słupku obok zaskoczonego Kacpra Trelowskiego.

• GOOOOOOOOOL! 1:0 dla Zagłębia. Tomasz Pieńko!

• Reaguje także trener Fornalik. Schodzi Starzyński, wchodzi Żivec.

• Gutkovskis wszedł w miejsce Piaseckiego.

• Kolejne dwie roszady w ekipie Rakowa. Berggren zastąpił Ledermana.

• Starzyński przymierzył z rzutu wolnego i trafił w mur.

• Temperatura tego spotkania wyraźnie opadła. W ostatnich minutach więcej inicjatywy po stronie Zagłębia.

• Wiktor Długosz wszedł w miejsce Wdowiaka.

• Podwójna zmiana w Rakowie. Cebula schodzi, wchodzi Nowak.

• Przerwa w grze. Leży na murawie Arsenić.

• Kolejna zmiana w Zagłębiu. Pieńko wszedł w miejsce Gaprindaszwiliego.

• Wdowiak dynamicznie ruszył prawą stroną. Nieudane dośrodkowanie skrzydłowego Rakowa.

• Kurminowski zgrał piłkę do Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia kropnął zza pola karnego. Wyraźnie ponad poprzeczką.

• Sędzia Musiał odgwizdał zagranie ręką Wdowiaka przy przyjęciu piłki.

• Początek drugiej połowy!

• Jedna zmiana w szeregach Zagłębia. Schodzi Łakomy, wchodzi Makowski.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Raków bezbramkowo remisuje z Zagłębiem.

• Próbował jeszcze Raków. Niecelne uderzenie Cebuli zza pola karnego.

• Mobilizuje swoich piłkarzy trener Papszun. W końcówce pierwszej części gry Raków oddał inicjatywę Zagłębiu.

• Indywidualna akcja Łakomego. Zawodnik Zagłębia upadł po kontakcie z rywalem. Sędzia Musiał nakazał grać dalej.

• Dobrze ustawiony Trelowski. Bramkarz Rakowa skutecznie interweniował poza polem karnym.

• Tudor miękko wrzucał w pole karne. Piaseckiego uprzedził Kopacz.

• Koczerhin mógł strzelać z pola karnego, ale zdecydował się odgrywać i akcja spaliła na panewce.

• Trelowski broni strzał Kurminowskiego z pierwszej piłki. Świetnie piłkę napastnikowi Zagłębia dograł Łakomy.

• Ostre wejście Łakomego. Faulowany był Tudor.

• Ponownie atakuje Raków. Arsenić główkował ponad poprzeczką. Chorwatowi piłkę dogrywał Kun.

• Dioudis wyszedł za pole karne, by odebrać piłkę Piaseckiemu. Ta ostatecznie trafiła do Koczerhina. Ukrainiec od razu uderzał na bramkę, ale piłka spadła na górną siatkę!

• Świetna okazja Rakowa! Kun dośrodkował prosto na głowę Piaseckiego, a napastnik Rakowa uderzył tuż obok słupka.

• Kibice Rakowa zgotowali trenerowi Papszunowi gorącą owację. W 7 minucie podziękowali mu za ponad 7 lat pracy w klubie spod Jasnej Góry.

• Szarżował w polu karnym Zagłębia Cebula. Wywalczył róg. Po kornerze ruszył z kontratakiem Chodyna, ale został zatrzymany.

• Cebula zgrywał, Lederman uderzył celnie przy słupku tuż zza pola karnego. Dioudis odbił z trudem piłkę do boku!

• Początek meczu!

• Miedziowi dzięki udanemu finiszowi przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. W razie wygranej mogą zakończyć rozgrywki nawet dwie lokaty wyżej.

• W rundzie jesiennej częstochowianie pokonali Zagłębie 2:1. Dla przyjezdnych gole strzelili Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas, a dla Miedziowych z rzutu karnego Kacper Chodyna. Teraz ekipa Papszuna także będzie faworytem, choć nie zagra w optymalnym składzie.

• Podstawowy skład Zagłębia:

• Wyjściowy skład Rakowa:

• - Chcielibyśmy to zakończyć z klasą - podkreślił na przedmeczowej konferencji Marek Papszun. Najlepszy trener w historii stuletniego klubu w sobotę pożegna się z kibicami. Z Rakowem sięgnął po pięć trofeów. Dwukrotnie podnosił Puchar i Superpuchar Polski, a w tym sezonie zdobył mistrzostwo kraju. Wygranie PKO Ekstraklasy przypieczętował już 7 maja, na trzy kolejki przed końcem sezonu.

• Marek Papszun kończy pracę w klubie spod Jasnej Góry. W ostatniej kolejce sezonu jego drużyna przed własną publicznością podejmie Miedziowych. Witamy w relacji LIVE!

©Sylwia Dabrowa

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE. Marek Papszun kończy pracę w klubie spod Jasnej Góry. W ostatniej kolejce sezonu jego drużyna przed własną publicznością podejmie Miedziowych. Po meczu piłkarze wsiądą do odkrytego autokaru i przejadą przez centrum Częstochowy. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę o godz. 17:30. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Raków - Zagłębie na żywo w telewizji i internecie. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin ONLINE

W rundzie jesiennej częstochowianie pokonali Zagłębie 2:1. Dla przyjezdnych gole strzelili Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas, a dla Miedziowych z rzutu karnego Kacper Chodyna. Teraz ekipa Papszuna także będzie faworytem, choć nie zagra w optymalnym składzie. Z powodu problemów zdrowotnych nie wystąpią m.in. Ivi Lopez, Tomas Petrasek, Sebastian Musiolik i Milan Rundić, a za nadmiar kartek Jean Carlos.

Po meczu rozpocznie się świętowanie. Około godziny 21 piłkarze wyjadą otwartym autobusem z Placu Daszyńskiego i w towarzystwie kibiców pokonają kilometrową trasę do Placu Biegańskiego.

Zawody w Częstochowie poprowadzi sędzia Tomasz Musiał. Arbitrowi z Krakowa asystować będą Sebastian Mucha oraz Jakub Ślusarski.

Marek Papszun: - Nasza łódka zmierza do brzegu. Ja wysiadam, ale Raków płynie dalej, dlatego cieszę się tymi ostatnimi momentami z drużyną i w klubie. Przed nami ostatni mecz. Chcielibyśmy zagrać na swoim wysokim poziomie, tak jak często graliśmy na Limanowskiego i go wygrać. Nie tylko ja odchodzę, ale także niektórzy zawodnicy i będziemy chcieli się godnie z Częstochową, Rakowem, kibicami pożegnać.

Bartosz Kopacz, zawodnik Zagłębia: - Wiemy jakie nastroje panują w Częstochowie i pewnie stadion będzie zapełniony do ostatniego miejsca. Z pewnością Raków będzie chciał rozpocząć świętowanie od wygranej na boisku, ale jedziemy pokrzyżować im plany. Jeśli chodzi o naszą grę to myślę, że tak dużo różnić się nie będzie, bo jedziemy tam ze swoim planem i chęcią zwycięstwa.

Nie zagrają w meczu Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin:

Raków: Jean Carlos (pauza za kartki), Adrian Gryszkiewicz, Milan Rundić, Ivi Lopez, Tomas Petrasek, Sebastian Musiolik.

Zagłębie: Mateusz Bartolewski, Luis Mata, Jasmin Burić.

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Raków - Zagłębie w Canal+ Premium. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje Rafał Dębiński. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

Mało kto zostanie w kadrze Lechii Gdańsk po spadku do 1 ligi. Część piłkarzy nie zamierza grać na zapleczu, na innych klub po prostu już nie stać, pozostali