Raków Częstochowa - Zoria Ługańsk 2:2. Pierwszy sparing częstochowian

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Raków Częstochowa w pierwszym zimowym sparingu zremisował z Zorią Ługańsk 2:2
Raków Częstochowa w pierwszym zimowym sparingu zremisował z Zorią Ługańsk 2:2 fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Rakowa Częstochowa w swoim pierwszym zimowym sparingu zremisowali z ukraińską Zorią Ługańsk 2:2. Bramki dla wicelidera PKO Ekstraklasy strzelili Vladislavs Gutkovskis i 16-letni Michał Litwa.

Raków Częstochowa - Zoria Ługańsk 2:2 Pierwszy sparing częstochowian

Piłkarze Rakowa Częstochowa w niedzielę przylecieli na zgrupowanie do Turcji, a już we wtorek rozegrali w Belek pierwszy sparing. Ich rywalem była Zoria Ługańsk, trzeci zespół ostatniego sezonu ukraińskiej ekstraklasy, która w obecnych rozgrywkach Premier Lihi plasuje się po rundzie jesiennej na czwartym miejscu.

Nie przeocz

Spotkanie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci Gotharda Kokotta, zmarłego w poniedziałek byłego trenera Rakowa. Ukraińcy regularnie występują w Lidze Europy i byli dla częstochowian trudnym rywalem. Podopieczni trenera Marka Papszuna dwa razy obejmowali w tym spotkaniu prowadzenie i Zoria dwa razy doprowadzała do wyrównania.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły wypracowały sobie po jednej groźnej sytuacji. Po stronie drużyny z Ługańska minimalnie pomylił się Artem, Hromow, a w ekipie wicelidera PKO Ekstraklasy strzał Vladislavs Gutkovskisa obronił bramkarz rywali.

Łotewski napastnik Rakowa zrehabilitował się po przerwie pewnie wykorzystując rzut karny, ale Zoria szybko odpowiedziała bramką Hromowa. Po raz drugi częstochowian na prowadzenie wyprowadził w 65 minucie Michał Litwa. 16-latek po godzinie gry w ataku udanie zastąpił Gutkovskisa. Piłkarze z Ukrainy walczyli jednak do ostatniej minuty i w końcówce do remisu 2:2 doprowadził Denys Faworow.

Zobacz koniecznie

Raków w Belek przebywać będzie do 22 stycznia. W Turcji częstochowianie rozegrają jeszcze dwa sparingi: 1 stycznia z ukraińskim FK Mariupol i 21 stycznia z rosyjskim Dinamo Moskwa.

Musisz to wiedzieć

Raków Częstochowa - Zoria Ługańsk 2:2 (0:0)
1:0 Vladislavs Gutkovskis (53-karny), 1:1 Artem Hromow (55), 2:1 Michał Łitwa (65), 2:2 Denys Faworow (81-karny)

Raków Pindroch - Piątkowski (46. Krzyżak), Niewulis (46. Mikołajewski), Schwarz (46. Jach) - Tudor (46. Malinowski), Poletanović (46. Papanikoláou), Sapała (46. Owczarek), Ivi López (46. Szelągowski), Cebula (37. Tijanić), Bartl (46. Kun) - Gutkovskis (60. Litwa).