Rapid Bukareszt

0

Legia Warszawa

1

• W pierwszej połowie dominowali legioniści, druga połowa była wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy, jednak decydujące trafienie należało do podopiecznych Macieja Skorży. Klub ze stolicy zdobywa bardzo ważne w kontekście dalszych gier trzy punkty i jest blisko wyjścia z grupy. Za relację dziękuję już Mateusz Kopczyński. Do usłyszenia!

• Koniec! Legia Warszawa po bramce Radovicia z 73 minuty pokonuje w wyjazdowym spotkaniu Rapid Bukareszt.

• Vladimir Božović wrzuca piłkę w pole karne, znowu bez problemu Kuciak.

• Radović zrobił "kółeczko" z piłką przed polem karnym, odegrał do Borysiuka i ten uderzył z pierwszej piłki wysoko ponad poprzeczką.

• Całym zespołem bronią się legioniści. Deac z kąta próbował pokonać Kuciaka i na raty broni golkiper Legii.

• Aż cztery minuty do podstawowego czasu gry doliczył sędzia.

• Na końcówkę wchodzi Maciej Żyro, z murawy powoli schodzi Maciej Rybus.

• Cassio zastępuje Hereę.

• Teixeira z 20 metrów strzela nad bramką.

• Pancu z ostrego kąta trafia w boczną siatkę bramki.

• Radović gestem rąk pokazuje, że nie ma do kogo zagrać, przerzuca piłkę na drugie skrzydło, akcję kończy Borysiuk, który z dystansu nie potrafi trafić w bramkę.

• Kontuzjowany Wawrzyniak kończy grę, wchodzi jego imiennik - Jakub Rzeźniczak.

• Pierwszy kontakt z piłką Sburlei, bardzo słaby strzał prosto w Kuciaka.

• Sabrin Sburlea zastępuje Grigore.

• Warszawski klub zajmuje aktualnie drugie miejsce w swojej grupie. Z kompletem punktów przewodzi PSV Eindhoven, które prowadzi z Hapoelem 1:0.

• Pozostało nieco ponad 10 minut do końca plus "to co doliczy sędzia" i Legia, śladem Wisły, cieszyć będzie się z kompletu punktów.

• Za ciosem idą legioniści. Manu wychodzi z kontrą, piłka po ziemi kierowana do Ljuboji i napastnik z Serbii złapany na spalonym.

• Wrzutkę Panki bez problemu przechwytuje Kuciak.

• Fani Rapidu ucichli, a w najlepsze bawią się kibice Legii. "Legia Warszawa" roznosi się po całym stadionie.

• Idealne dośrodkowanie Macieja Rybusa wykorzystał Miroslav Radović, który kieruje piłkę głową do siatki Danuta Comana!

• GOOOOOL!!! 1:0 dla Legii Warszawa!!!

• "Hej Legia gol!" śpiewają kibice z Polski.

• Nieporozumienie między Kuciakiem a Jędrzejczykiem bez konsekwencji dla warszawian.

• Powinno być 1:0! Idealną sytuację zmarnował Rybus, który niepilnowany w polu karnym fatalnie przestrzelił!

• Pozostało około 25 minut do końca meczu, a Rumuni nie zwalniają tempa. Legia stara się grać z kontry.

• Dan Alexa fauluje Borysiuka. Rybus próbuje rozciągnąć grę zagrywając do Ljuboji, głową na aut zgrał obrońca gości.

• Janusz Gol opuścił boisko, na ostatnie 30 minut wszedł Portugalczyk Manu.

• Sporo ryzykował Komorowski w tej akcji - w polu karnym czysto wybił piłkę wślizgiem spod nóg Deaca, piłkę na siódmy metr nastrzelił pomocnik Rapidu, w górę wyskoczył słowacki bramkarz Legii i chwycił piłkę w dłonie.

• Świetna indywidualna akcja Cipriana Deaca! Minął Wawrzyniaka, zwiódł Komorowskiego, strzał zbyt lekki i pewne łapie piłkę Kuciak.

• Rapid Bukareszt - Legia Warszawa

• Strzał Radovicia zablokował Ovidiu Burcă.

• Nieporozumienie Ljuboji i Rybusa, zmarnowana szansa na bramkę. Serb prostopadle podawał do młodego piłkarza Legii, Rybus nawet nie ruszył za piłką.

• Na drugą część gry bardzo zdeterminowani wyszli Rumuni, bramka legionistów od kilku minut szturmowana przez graczy Rapidu.

• Na stadionie słychać kibiców Legii, którzy mieli spory problem w pierwszej połowie z wejściem na obiekt.

• Jakub Wawrzyniak ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe powstrzymanie Cipriana Deaca.

• Wrzawa na trybunach, Wawrzyniak faulował w polu karnym, gwizdek sędziego z Hiszpanii milczy. Na powtórkach widać, że arbiter podjął błędną decyzję.

• Fernando Vitienes daje znak do rozpoczęcia drugich 45 minut. Bez zmian w obu zespołach.

• Legia w pierwszych 45 minutach pojedynku z Rapidem pokazała mądrą, poukładaną piłkę. Swoje sytuacje powinien wykorzystać Radović, kilka bramkowych okazji mieli także Rumuni. Remis wydaje się dość sprawiedliwym wynikiem, jednak legioniści w drugiej połowie śmiało mogą walczyć o zwycięstwo.

• Deac uderza z dystansu i refleksem popisał się Dusan Kuciak. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybił jeden z warszawskich obrońców i arbiter kończy pierwszą połowę. Zawodnicy obu zespołów udają się do szatni na przerwę.

• Domagają się rzutu karnego piłkarze i kibice z Bukaresztu. Wawrzyniak nie trafił w piłkę i lekko zahaczył Deaca, zdaje się, że obrońca Legii nie faulował w tej sytuacji.

• Groźnie na skrzydle przedzierał się pomocnik Rapidu, z jego dośrodkowaniem poradzili sobie stoperzy i kontra legionistów szybko przerwana przez piłkarzy Razvana Lucescu.

• Rumuni próbują przedostać się w pole karne Legii, podają bardzo niecelnie, z czym bez problemu radzą sobie piłkarze ze stolicy.

• Bozovic w starciu z Radoviciem wywalczył rzut z autu.

• Pozostało niecałe 10 minut do końca regulaminowego czasu pierwszej połowy i to Legia jest lepszą drużyną w tym spotkaniu.

• Ovidiu Herea fatalnie wykonał stały fragment gry, przeniósł piłkę bardzo wysoko nad bramką.

• Panca pada kilka metrów przed polem karnym. Sędzia odgwizduje faul Borysiuka.

• Goście długo utrzymują się przy piłce, Rapid nie jest w stanie zbliżyć się do bramki Kuciaka.

• Drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę świetnie gra dzisiaj skrzydłami. Bardzo aktywny jest Miroslav Radovic, który niestety zmarnował dwie świetne okazje.

• Kontuzjowanego Mihaja Romana zmienia Filipe Teixeira.

• Komorowski wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. Bardzo dobre tempo meczu!

• Legia nie zwalnia tempa. Tym razem z dystansu uderzał Borysiuk, Danut Coman palcami strąca piłkę na rzut rożny.

• Kolejna świetna okazja legionistów! W akcji 3 na 3 Ljuboja odgrywa piętką do Gola, ten rozciągnął do niepilnowanego Radovicia, Serb strzela prosto w bramkarza!

• Piłka o centymetry minęła słupek bramki Legii! Mnóstwo miejsca mieli Rumuni na lewym skrzydle, dobre podanie do Deaca, ten nieco zmienia tor lotu piłki, jednak na spalonym złapany napastnik gospodarzy.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii, na szczęście dla warszawian piłka w rękach Kuciaka.

• Ostrzeżenie dla Ariela Borysiuka za faul na Pancu.

• Daniel Pancu strzela wysoko nad bramką strzeżoną przez Dusana Kuciaka. Słowacki bramkarz nie był jeszcze zmuszony do interwencji.

• Faul Komorowskiego kilkanaście metrów przed linią pola karnego. Dobra szansa dla Rapidu z rzutu wolnego.

• Kibice zgromadzeni na stadionie chóralnie skandują nazwę swojego klubu, doping nie milknie nawet na moment.

• Wysoki pressing legionistów blisko pola karnego Rumunów opłacił się. Wrzutka na 10 metr wybita przez obrońców Rapidu, a jako pierwszy dopada do piłki Vrdoljak, jednak strzał Ivicy bardzo niecelny.

• Janusz Gol zagrywa idealną prostopadłą piłkę do Radovicia, pomocnik Legii świetnie do niej wystartował i w pojedynku sam na sam górą Danut Coman! Bardzo dobra akcja Legii.

• W pierwszych minutach spotkania obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę.

• Długa piłka adresowana do Ljuboji, jednak serbski napastnik nie doszedł do piłki.

• Świetna atmosfera w Bukareszcie, mimo wielu pustych miejsc na stadionie.

• Zaczynamy.

• Legia w 3 wyjazdowych spotkaniach w Lidze Europejskiej wygrała dwukrotnie podczas eliminacji, a raz uległa w fazie grupowej PSV Eindhoven. Jak będzie tym razem? Za chwilę sędzia z Hiszpanii zagwiżdże po raz pierwszy.

• Według bukmacherów faworytem jest drużyna z Rumunii. Za jedną postawioną złotówkę na Rapid można wygrać ok. 2 złotych, zaś stawiając na zwycięstwo Legii - ok. 4 złotych.

• "Po dotychczasowych wynikach w naszej grupie wydaje się, że dwumecz z Rapidem wyłoni zespół, który obok holenderskiej ekipy awansuje do fazy pucharowej. Zwycięzca najbliższego spotkania zrobi duży krok w kierunku awansu, ale niczego nie może być jeszcze pewny." - powiedział w przedmeczowym wywiadzie Maciej Skorża.

• W "jedenastce" meczowej znaleźli się Ivica Vrdojlak i Danijel Ljuboja, którzy nabawili się urazów w ostatnim ligowym pojedynku z Ruchem, jednak doszli do pełni sił na czwartkowy mecz.

• Narodowy Stadion w Bukareszcie będzie obiektem dzisiejszych zmagań.

• "Czeka nas trudne zadanie, ponieważ Legia ostatnio dobrze radzi sobie na wyjazdach. Zauważyłem, że polski zespół dużą wagę przykłada do defensywy i grają tam silni, waleczni zawodnicy. Spodziewamy się, że rywale będą chcieli zaskoczyć nas kontratakami" - z szacunkiem o legionistach wypowiada się trener Rapidu Razvan Lucescu.

• Na stadionie w Krakowie trwa jeszcze mecz Wisły Kraków z Fulham Londyn, jednak już teraz na relację ze spotkania 3 kolejki Ligi Europejskiej zaprasza Mateusz Kopczyński. Za niespełna godzinę rozlegnie się pierwszy gwizdek w meczu, którego zwycięzca będzie znacznie bliżej awansu do dalszej rundy. Legia Warszawa zagra na wyjeździe z "pogromcą Śląska" - Rapidem Bukareszt.