Rapid Bukareszt

1

Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu! Śląsk Wrocław żegna się z europejskimi pucharami przegrywając w dwumeczu z Rapidem Bukareszt 1-4 (1-3,1-1). Bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelali: Daniel Pancu dla Rapidu oraz Waldemar Sobota dla Śląska. Nie jest to jednak koniec polskich drużyn w Lidze Europy, bowiem do Wisły Kraków do fazy grupowej Ligi Europy dołączyła dzisiaj warszawska Legia, który wyeliminowała zespół Spartaka Moskwa. Dziekujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne mecze polskich drużyn w pucharach, tym razem już w fazie grupowej Ligi Europy.

• Marian Kelemen w starciu z Danielem Pancu i brawa dla bramkarza Śląska Wrocław, który broni strzał napastnika Rapidu.

• GGGOOOOLL!!! Waldemar Sobota i Rapid Bukareszt remisuje ze Śląskiem Wrocław 1-1. Bardzo dobre, precyzyjne uderzenie byłego zawodnika MKS Klubczork z dwudziestego metra od bramki Rapidu.

• Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza sto dwadzieścia sekund.

• Tadeusz Socha faulowany na siedemnastym metrze od bramki Rapidu.. Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Do piłki podchodzi Łukasz Madej, ale pomocnik Śląska zamiast uderzać, próbował podawać w wyniku czego kontratak wyprowadzają piłkarze z Bukaresztu.

• Ostatnia zmiana w zespole Rapidu. W miejsce Romeo Surdu na boisku pojawia się Sabrin Sburlea.

• Poteżne uderzenie Sebastiana Dudka z lini pola karnego, ale piłka przechodzi tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Dănuţa Comana.

• Marcos Antonio ogląda żółtą kartkę za faul na Johanie Voskampie.

• To powinien być rzut karny dla drużyny Śląska! W polu karnym sfauowany został Johan Voskamp, jednak zdaniem Martina Hanssona Holender w momencie faulu znajdował się przed linią wyznaczającą pole karne.

• Łukasz Madej ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu.

• Druga zmiana w zespole Rapidu. W miejsce Ovidiu Hera na boisku pojawia się Stefan Grigorie.

• Rzut wolny dla Rapidu Bukareszt. Do piłki podchodzi Ovidiu Herea, ale pomocnik rumuńskiego klubu trafia wprost w pięcioosobowy mur ustawiony z graczy Śląska.

• ...zaś w miejsce Cristiana Diaza na boisku melduje się Johan Voskamp.

• ...jako drugi pojawia się Sebastian Dudek, za Marka Gancarczyka...

• Potrójna zmiana w zespole Oresta Lenczyka. Jako pierwszy na placu gry pojawia się Dariusz Sztylka, który zastępuje Roka Elsnera...

• Trzeci w meczu i pierwszy celny strzał piłkarzy Śląska na bramkę Rapidu. Z dystansu na uderzenie zdecydował się Rok Elsner, zaś Dănuţ Coman z problemami, ale broni strzał pomocnika Śląska. Rzut rożny dla gości z Wrocławia.

• Martin Hansson pokazuje kolejną żółtą kartkę. Tym razem dla Cristiana Diaza, który w nieprzepisowy sposób powstrzymał atak Ovidiu Hereai.

• Dwadzieścia minut do końca spotkania, a w zespole Śląska ani nie widać postępu w grze, ani nic nie wskazuje na to abyśmy byli świadkami jakiś korekt w ustawieniu, czy składzie drużyny z Wrocławia.

• Dobra akcja lewą stroną boiska Romeo Surdu. Pomocnik Rapidu dogrywa piłkę na głowę Daniela Pancu, ale dobrze w powietrzu Marian Kelemen, który chwyta piłkę.

• Rzut wolny dla zespołu Śląska, jednak po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego, żaden z piłkarzy WKS-u nie stworzył zagrożenia pod bramką Dănuţa Comana. Grę z piątego metra wznowi bramkarz Feroviari.

• Kontratak Śląska Wrocław. Waldemar Sobota mija Ovidiu Herea, podaje do Łukasza Madeja, a ten nie potrafi przyjąć piłki, w rezultacie czego traci futbolówkę na rzecz piłkarzy Rapidu.

• To powinna być "jedenastka" dla zespołu Rapidu Bukareszt. Marek Gancarczyk sfaulował na lini pola karnego Dana Alexa, jednak zdaniem arbitra Martina Hanssona pomocnik Śląska owszem faulował rywala, ale nie w obrębie pola karnego.

• Pierwsza zmiana w zespole Rapidu. Ciprian Daec zastępuje na placu gry Mihai Romana.

• Dośrodkowanie Romeo Surdu w pole karne Śląska. Do piłki skacze Daniel Pancu oraz Dariusz Pietrasiak i górą w starciu w powietrzu obrońca zespołu z Wrocławia.

• Marcos António przerywa atak Cristiana Diaza. Przy piłce zespół Rapidu Bukareszt.

• Cristian Diaz przez przypadek dochodzi do sytuacji strzeleckiej w polu karnym Rapidu, jednak strzał napastnika Śląska przechodzi dobre dziesięć metrów nad poprzeczką bramki Dănuţa Comana.

• Piłkarze Śląska rozgrywają piłkę w środku pola, jednak dobra gra pressingiem zawodników Rapidu uniemożliwia przeprowadzenie skutecznego ataku graczom trenera Oresta Lenczyka.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Śląska. Tadeusz Socha fauluje Dana Alexa, zaś sędzia Martin Hansson temperuje zapędy do brutalnej gry zawodników Śląska pokazując drugi w przeciągu dwóch minut żółty kartonik piłkarzom z Wrocławia.

• Waldemar Sobota ogląda żółtą kartkę za faul na rywalu.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław 1-0. Obydwa zespoły rozpoczynają drugie czterdzieści pięć minut bez zmian w swoich szeregach.

• Koniec pierwszej części meczu. Rapid Bukareszt po bramce Daniela Pancu prowadzi w Timişoarze ze Śląskiem Wrocław 1-0, zaś w dwumeczu 4-1. Podopieczni Oresta Lenczyka, aby myśleć jeszcze o fazie grupowej Ligi Europy, muszą nie tylko zmienić swoją grę, ale również strzelić trzy bramki, przeciętnie choć lepiej od Śląska grającemu zespołowi Rapidu.

• Pierwsza w tym meczu okazja Śląska Wrocław na zdobycie bramki. Piłkę w pole karne posłał Łukasz Madej, do futbolówki doskoczył Dariusz Pietrasiak, jednak strzał byłego obrońcy Polonii Warszawa przeszedł tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Dănuţa Comana.

• Martin Hansson dolicza dwie minuty gry do regulaminowych czterdziestu pięciu.

• Rzut wolny dla Śląska. Piłkę w pole karne gospodarzy posyła Mateusz Cetnarski. Do bezpańskiej futbolówki dochodzą obrońcy Rapidu, którzy wybijają piłkę z dala od własnego pola bramkowego.

• Pięć minut pozostało do końca pierwszej połowy meczu. W drużynie Śląska można jedynie wyróżnić wspominanego co chwilę Mariana Kelemena, dzięki któremu Śląsk z Rapidem Bukareszt przegrywa tylko 0-1.

• Piłkarze Rapidu Bukareszt dochodzą do sytuacji "2 na 1" z Marianem Kelemenem. Na szczęście dla Śląska Daniel Pancu zamiast podawać do Iuliana Apostola postanowił lobować bramkarza Śląska i uczynił to tak nieprecyzyjnie, że grę od własnej bramki wznowi golkiper WKS-u.

• Piłkarze obydwu drużyn czekają już chyba na gwizdek kończący pierwszą część spotkania. Rapid Bukareszt choć sprawia wrażenie zespołu lepszego, to w dniu dzisiejszym jest jak najbardziej do ogrania.

• Rzut rożny dla zespołu Rapidu. Piłka dochodzi do dobrze ustawionego Ovidiu Burcy, którego strzał z woleja w dobrym stylu broni Marian Kelemen.

• Okres nieco lepszej gry Śląska, choć brak Sebastiana Mili w środku pola jest aż nadto zauważalny.

• Dobra dwójkowa akcja pomiędzy Waldemarem Sobotą, a Rokiem Elsnerem i Śląsk wznowi grę od rzutu rożnego. Dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego, piłka jednak wychodzi w głąb boiska.

• Długo wyczekiwany atak piłkarzy trenera Oresta Lenczyka. Piłka trafia na lewe skrzydło do Mariusza Pawelca, którego dośrodkowanie blokuje Dan Alexa.

• Za nami już przeszło połowa czasu pierwszej częściu gry i o graczach Śłąska można powiedzieć tyle, że na murawie stadionu w Timişoarze się znajdują. Gracze Rapidu zdecydowanie przeważają nad swoimi rywalami z Wrocławia.

• Żółta kartka dla Dana Alexa za faul na Roku Elsnerze.

• Kolejna szybka akcja Śląska i po raz kolejny gracze Rapidu powstrzymują atak gości faulem.

• Sędzia przerywa spotkanie pomiędzy Rapidem Bukareszt, a Śląskiem Wrocław w celu uzupełnienia płynów. Na trybunach zaś kibice Śląska prezentują pokaz środków pirotechnicznych.

• Szybki kontratak piłkarzy Śląska. Łukasz Madej dośrodkowuje w pole karne Rapidu Bukareszt, jednak ani Dănuţ Coman, ani tym bardziej Cristian Diaz nie są w stanie dojść do piłki, która pada ostatecznie łupem lewego obrońcy Rapidu - Vladimira Božovicia.

• Śląsk zepchnięty do gry w obronie. Patrząc na grę WKS-u można stracić wszelkie nadzieje na trzecią drużynę z Polski w fazie grupowej Ligi Europy. Choć w piłce jest wszystko możliwe, co pokazała Legia Warszawa w Moskwie, to jednak w piłkę należy grać, a nie za nią biegać, jak to czynią dzisiaj wrocławianie.

• GGGGOOLLLL!!!! Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław 1-0. Dośrodkowanie Romeo Surdu, piłka trafia do Daniela Pancu, a ten w starciu z Marianem Kelemanem uderza głową nie do obrony. Aby myśleć jeszcze chociaż o dogrywce, zespół Śląska musi strzelić trzy bramki, nie tracąc przy tym ani jednej.

• Marian Kelemen ratuje zespół Śląska! Najpierw bramkarz wrocławian obronił strzał Daniel Pancu, po chwili zaś dobitkę Ovidiu Herea'y.

• Do piłki dośrodkowanej przez Mateusza Cetnarskiego dochodzi Marek Wasiluk, ale strzał byłego obrońcy Cracovii Kraków przechodzi obok słupka rumuńskiej bramki.

• Kontratak zespołu Śląska, piłkę otrzymuje Mateusz Cetnarski, którego dopiero w wyniku faulu zatrzymuje Iulian ApostoL.

• Daniel Pancu przed szansą na zdobycie bramki i dobra interwencja Mariana Kelemena ratuje drużynę Śląska przed utratą bramki.

• Przy piłce w dalszym ciągu piłkarze drużyny gospodarzy, którzy mając pewną zaliczkę z Wrocławia starają się nie narzucać zbyt intensywnego tempa gry.

• Dobry początek meczu w wykonaniu piłkarzy Rapidu, jednak dośrodkowanie Alexa trafia wprost w ręce interweniującego Mariana Kelemena.

• Zaczynamy walkę o Ligę Europy! Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław! Niech wygra lepszy!

• Obydwie jedenastki już na murawie stadionu w Timişoarze. Za chwilę sędzia Martin Hansson rozpocznie spotkanie o awans do fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Rapidem Bukareszt, a Śląskiem Wrocław.

• Timişoara - to rumuńskie miasto niesie dzisiaj jedeń okrzyk "Śląsk Wrocław!". Na niemal pustym stadionie FC Politehnici doskonale wyróżnia się pełny sektor kibiców z Wrocławia. Początek meczu już za pieć minut.

• Kwadrans pozostał do początku spotkania pomiędzy Rapidem Bukareszt, a Śląskiem Wrocław! Zespół z Wrocławia stać na trzy bramki. Miejmy nadzieję, że ekipa Oresta Lenczyka powtórzy wyczyn Legii Warszawa i w fazie grupowej Ligi Europy ujrzymy trzy polskie zespoły.

• Czy zespół Śląska Wrocław stać na wygraną w Bukareszcie? Czy piłkarze Oresta Lenczyka będą w stanie strzelić trzy bramki i awansować do kolejnej rundy? Czekamy na wasze opinie w komentarzach! Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław! Bitwa o fazę grupową Ligi Europy już o 20:00 na łamach Ekstraklasa.net!

• Już o 20:00 piłkarze Śląska Wrocław zagrają nie tylko o swoją przyszłość, nie tylko o duże pieniądze, nie tylko o szansę na promocję w Europue. Już o 20:00 podopieczni Oresta Lenczyka zagrają również o dodatkowe miejsce w europejskich pucharach dla polskich klubów, co dzięki dzisiejszemu awansowi Legii Warszawa stało się bardzo realne. Czy jednak wrocławianie w starciu z Rapidem Bukareszt zaprezentują się lepiej, niż przed tygodniem na stadionie przy ul. Oporowskiej? Zapraszamy na relację live z rewanżowego spotkania pomiędzy Rapidem Bukareszt, a Śląskiem Wrocław. W pierwszym meczu lepsi byli Rumuni, jak będzie tym razem? Ekstraklasa.net zaprasza na emocje związane z Ligą Europy!