Liga hiszpańska. RCD Mallorca - FC Barcelona ONLINE. Lewy...

Liga hiszpańska. RCD Mallorca - FC Barcelona ONLINE. Lewy jest głodny kolejnych goli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga hiszpańska, 7. kolejka
2022-10-01 21:00

RCD Mallorca

0

FC Barcelona

1

• Koniec meczu! Barcelona wygrywa po bramce Lewandowskiego. Mallorca nie ma się czego wstydzić. Zagrała bardzo dobrze.

• Sędzia doliczył tylko trzy minuty.

• Ajjj! Mallorca naprawdę blisko wyrównania. Lee wjeżdża w pole karne, ale oddaje kiepski strzał. Wrzawa na trybunach.

• Dwa strzały Barcelony w jednej akcji. Próbowali Lewandowski i Roberto. Na posterunku Rajković.

• Mallorca dzielnie walczy o gola. Znów próbował Muriqi.

• Zszedł Ruiz de Galarreta. Za niego Junior.

• Muriqi oddaje celny strzał, lecz akcję i tak przerywa gwizdek sędziego. Spalony!

• Valjent otrzymał kartkę po akcji Torresa.

• I jeszcze Torres w miejsce Dembele.

• Roberto w miejsce Alby.

• Cufre za Costę.

• Słuszna kartka dla Busquetsa.

• Tym razem to Lewandowski przerywa akcję faulem. Dziwi się decyzji sędziego, ale nie ma racji. Faktycznie przewinił.

• Póki co w strzałach 9-8. Nie jest to wielki mecz Barcelony.

• Chaos w polu karnym gospodarzy. Lewandowski nieoczekiwanie dopada do piłki, lecz nie może oddać strzału.

• Ciasno w szesnastce gospodarzy. Odczuł to osaczony Lewandowski. Nie dał rady odwrócić się z piłką.

• Trzeba przyznać, że bramkarz Majorki ma odwagę i wyobraźnię. Tu próbuje dryblować Lewandowskiego:

lewandowski

• A u gospodarzy D. Rodriguez zmienia aktywnego Sancheza.

• Jest też Raphinha, a nie ma Fatiego.

• Schodzi Kessie, za niego Pedri.

• Fati potknął się przy próbie dryblingu. Nie ma mowy o karnym. Za chwilę podwójna zmiana.

• Dembele dogonił piłkę przed linią końcową. Zawrócił ją do Kessiego. Ten uderza mocno zza pola karnego, ale obok prawego słupka.

• Barcelona pozwala wyszumieć się gospodarzom. Sama raczej niechętnie atakuje. Czeka na swój moment.

• Gavi "pracuje" na żółtą kartkę. Kolejny faul w tym meczu.

• Ruchliwy Sanchez oddaje kolejne uderzenie. Próbuje po długim słupku. Trochę zabrakło, ale też trzeba pochwalić ter Stegena za obronę.

• Mallorca ładnie znalazła przestrzeń na prawym skrzydle. Stamtąd piłka została dośrodkowana w pole karne. Główkuje Muriqi, ale ter Stegen w zasadzie nie musiał zrobić nic, bo to było niecelny strzał.

• Barcelona tak jak na początku meczu cierpliwie wymienia podania.

• No to gramy dalej. Od środka rozpoczął Lewandowski.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi dzięki pięknej bramce Lewandowskiego, jego dziewiątej w lidze hiszpańskiej. Na tę chwilę Duma Katalonii liderem tabeli, ale jutro gra przecież Real.

• Zrobił się bardzo nieczysty mecz. Dobrze, że za chwilę przerwa. Może piłkarze ochłoną.

• Mallorca rusza z kontrą. Kessie najpierw łapie rywala za koszulkę, potem przerywa akcję nogą. Kartka.

• Sypią się kartki. Żółtą zarobił Costa.

• Asystent Xaviego, prywatnie jego brat wylatuje z ławki. Otrzymał czerwoną kartkę, bo nie utrzymał nerwów na wodzy.

• Obaj stoperzy Barcelony z kartką! Tym razem Pique ukarany za faul. Zagotowało się na boisku.

• Christensen jako pierwszy otrzymuje żółtą kartkę. Przesadził z faulem.

• Ależ okazja na wyrównanie! To interwencja ter Stegena ratuje drużynę! Uderzał z bliska Sanchez.

• Lewandowski słusznie domaga się drugiego rzutu rożnego, bo trafił piłką w plecy rywala. Sędzia jest innego zdania.

• Tak wyglądała akcja bramkowa Lewandowskiego:

• Mallorca próbuje jakoś zareagować, jednak Barcelona jest szczelna.

• Fati mocno z bliska, ale ze spalonego i zresztą wysoko na bramką.

• lewandowski

• To dziewiąty gol Lewandowskiego w La Liga. Tymczasem... kolejna okazja Polaka. Tym razem próbował lobować bramkarz - nieudanie.

• Jak było? Fati wprowadził piłkę pod pole karne, tam Lewandowski nawinął obrońcę i oddał mocny strzał z prawej nogi. Trafił od lewego słupka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!!! ALE BRAMKA.

• Póki co Lewandowski bez strzału w meczu.

• Dembele uderza obok bramki. Pod polem karnym gospodarzy nawet ośmiu zawodników z pola. Jest ciasno.

• I znów drzemka Barcelony w obronie! Po dograniu z rożnego próbuje Ruiz de Galarreta. Też mocno jak Lee i też niecelnie.

• Mallorca jako pierwsza stwarza realne zagrożenie. Lee oddaje mocny strzał. Futbolówka o dobry metr mija poprzeczkę. Jest róg.

• Lewandowski wyciąga stoperów. Raillo przerywa jego akcję faulem.

• Sanchez sfaulował Christensena przy linii, na połowie Barcelony. Bez kartki.

• Fati uderza z prawej nogi w polu karnym. Tłok był spory i piłka zatrzymała się już na pierwszym rywalu. Wcześniej akcję daleko od bramki starał się rozegrać Lewandowski. Taki obrazek często widzimy w reprezentacji Polski.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Po nim strzał z dystansu - zablokowany.

• Balde za wysoko uniósł stopę. W konsekwencji trafił w głowę Lee.

• Barcelona od początku z piłką. Spokojnie ją rozgrywka, przygotowując pierwsze składne akcje.

• Od środka mecz rozpoczęła Mallorca. Gramy!

• mallorca

• Piłkarze są już na boisku. Trwa przywitanie kapitanów. Po stronie Barcelony to Busquets.

• Wróćmy jednak do faktów. Przed przerwą w lidze Barcelona pokonała Elche 3:0 głównie dzięki dubletowi Lewandowskiego.

• Lewandowski w zasadzie gra u siebie, bo na Majorce ma ekskluzywną posiadłość. To tam zakochał się w Hiszpanii i może nawet pewnego słonecznego dnia podjął decyzję o transferze do Dumy Katalonii...

• Barcelona walczy o szóste zwycięstwo w sezonie. Póki co traci do Realu dwa punkty.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Pedri, F. Torres, Alonso, Roberto, Raphinha, E. Garcia, Pena, Torre, Casao, Tenas.

• Ze skrzydeł Lewego będą wspierać Dembele i Fati, a nie Raphinha. W środku pomocy szansę dostaje Kessie.

• Robert Lewandowski na Majorce za niespełna pół godziny zapoluje na dziewiątą, a może i dziesiątą bramkę w La Liga. W składzie Barcelony brakuje kilku kontuzjowanych piłkarzy jak Araujo, de Jong czy Kounde.

1/3
przejdź do galerii

©EAST NEWS

Liga hiszpańska. RCD Mallorca - FC Barcelona ONLINE. Robert Lewandowski wraca ze zgrupowania reprezentacji bez żadnej bramki na swoim koncie. Polski napastnik nie przyzwyczaił nas do długich serii bez strzelenia gola, dlatego najbliższy mecz ze "średniakiem" ligi hiszpańskiej będzie doskonałą okazją, aby poprawić swoje statystyki. Początek spotkania w sobotę o godz. 21:00. Gdzie oglądać mecz Mallorca - Barcelona na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

Liga hiszpańska: RCD Mallorca - FC Barcelona ONLINE

Kiedy jakiś zawodnik zaczyna grać bardzo dobrze w nowym klubie, komentatorzy piłkarscy lubią używać określenia "wszedł do zespołu z drzwiami i futryną". Z pewnością możemy to powiedzenie zastosować w kontekście Roberta Lewandowskiego. Wszyscy wiedzieliśmy, że polski napastnik jest świetnym piłkarzem, ale chyba nikt nie przypuszczał, że Lewy tak szybko odciśnie swoje piętno na grze katalońskiego klubu.

Lewandowski zaczął strzelać już w swoim drugim meczu w barwach Barcelony, ale Polak na dobre "rozkręcił się" w minionym miesiącu. Pomimo tego, że Robert nie otrzymał statuetki zawodnika września w lidze hiszpańskiej, poprzedni miesiąc należał do byłego snajpera Bayernu. Najlepszy potwierdzeniem tej tezy są statystyki - siedem bramek i dwie asysty. Biorąc pod uwagę to ile minut zagrał Lewandowski, Polak miał udział przy bramce dla Barcy co... 39 minut!

RCD Mallorca - FC Barcelona na żywo w TV i online. TRANSMISJA STREAM LIVE [01.10.2022]

Poprzednie spotkania z Mollorcą dają nam do zrozumienia, że sobotni mecz nie powinien zakończyć się niespodzianką. Ostatnie trzy pojedynki to trzy wygrane Blaugrany i bilans bramkowy 7:1. Występ Roberta Lewandowskiego w 7. kolejce jest praktycznie gwarancją bramek.

RCD Mallorca zajmuje 10. miejsce w lidze. Pod dowództwem nowego trenera - Javiera Aguirre - tworzy się nowy projekt, którego pierwszym celem będzie utrzymanie w lidze. Obecnie sytuacja "Els Barralets" wygląda obiecująco. Tak jak w przypadku Barcelony, największą gwiazdą drużyny jest napastnik. Vedat Muriqi to 28-letni reprezentant Kosowa, który w kampanii 2022/23 strzelił już trzy bramki.

Xavi, trener Barcelony: - To trudne spotkanie, ponieważ gramy na wyjeździe, a Aguirre zawsze wiele wyciąga ze swoich zespołów podczas meczów. Dobrze zaczęli i to nie jest przypadek. Mallorca to bardzo silna drużyna w defensywie, ma trzech mocnych stoperów i wahadłowych. Muriqi jest punktem odniesienia w ataku. Mallorca gra futbol bezpośredni, jest mocna przy stałych fragmentach. Wyobrażam sobie, że zdobycie trzech punktów nie będzie łatwe, ponieważ rywale nie tracą łatwo goli i są w dobrej formie. Ponadto historycznie zawsze po przerwie reprezentacyjnej było nam ciężko. Postaramy się jednak zdobyć jutro trzy punkty. (źródło: fcbarca.com)

Ostatnie bezpośrednie mecze:
FC Barcelona - Mallorca 2:1 (01.05.2022, La Liga)
Mallorca - FC Barcelona 0:1 (02.01.2022, La Liga)

Przewidywany skład FC Barcelony: Ter Stegen - Roberto, Christensen, Garcia, Alba - Kessie, Busquets, Pedri - Dembele, Raphinha, Lewandowski.

Przewidywany skład RCD Mallorca: Rajkovic - Maffeo, Valjent, Raillo, Copete, Costa - Sanchez, Ruiz de Galarreta, Grenier - Lee, Muriqi.

Nie zagrają w meczu RCD Mallorca - FC Barcelona
Mallorca: Greif, Kadewere, Ndiaye (kontuzje)
Barcelona: Araujo, Bellerin, Depay, Kounde, de Jong (kontuzje)

RCD Mallorca - FC Barcelona TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu RCD Mallorca - FC Barcelona w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Michał Mitrut – Tomasz Ćwiąkała. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:40 - zapraszamy!

21:00 RCD Mallorca - FC Barcelona transmisja