Real Madryt

0

Atletico Madryt

1

• I to już wszystko z mojej strony, zapraszam na nasze kolejne relacje, już za chwilę początek meczu Lechia - Piast. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Dla Królewskich porażka oznacza praktycznie koniec marzeń o mistrzostwie Hiszpanii i zostaje im już tylko Liga Mistrzów. Co gorsza od 3 lat nie mogą w lidze wygrać z odwiecznym rywalem.

• Real nie pokazał dziś zbyt wiele i nie miał pomysłu na sforsowanie świetnie grającej defensywy Atletico. Graczą Diego Simeone znowu pokazali świetną grę w obronię, wykorzystali jedną sytuację i po raz trzeci z rzędu w lidze wygrali na Santiago Bernabeu!

• KONIEC! Atletico rządzi w Madrycie!

• Za dyskusje żółtą kartkę obejrzał także Dani Carvajal

• Sergio Ramos bardzo brzydko sfaulował Gabiego i także został ukarany kartką. Ramos nie zagra przez to w następnej kolejce.

• Correa znokautował Danilo, Brazylijczyk od razu doskoczył do niego z pretensjami we wszystko wmieszał się jeszcze Gabi. Po chwili sędzia opanował sytuację i pokazał żółtą kartkę Correi.

• Danilo dobrze odnalazł się w polu karnym i płaskim strzałem lewą nogą chciał zmieścić piłkę przy dalszym słupku, ale tradycyjnie trochę mu zabrakło do szczęścia.

• Griezmann wobec braku innych opcji zdecydował się na strzał z dystansu, piłka poszybowała wyraźnie nad poprzeczką.

• Carvajal z uporem maniak dośrodkowuje dzisiaj prosto do Oblaka zamiast do kolegów. Hiszpan chyba liczy na jakiś efektowny centrostrzał, jednak Grzegorzem Boninem to on nie jest.

• Ronaldo głową! W swoim stylu wyskoczył najwyżej, jednak znów zabrakło mu precyzji i piłka trafiła prosto do koszyczka Jana Oblaka.

• Ronaldo ruszył na przebój, ale nie miał szans z 4 graczami Los Colchoneros i ostatecznie stracił piłkę.

• Przypominamy o głosowaniu na gracza meczu! Głosować można przez kliknięcie na plusik przy nazwisku wybranego piłkarza. Póki co prowadzi Cristiano Ronaldo.

• Murawę opuszcza Fernando Torres, zmieniony przez Angela Correę.

• Godin umiejętni zblokował piłkę i daje się sfaulować Modriciowi, który nie miał szans dojść do tego podania od Carvajala.

• Diego Simeone decyduje się na pierwszą roszadę. Matias Kranevitter zastępuje Augusto Fernandeza

• Danilo pada w polu karnym! Sędzia nie reaguje, choć wydaje się, że Gabi faulował i Realowi należała się jedenastka!

• Gimenez obejrzał żółtą kartkę za faul na Mayoralu. To już trzecia kartka dla defensorów Atletico, szykują się dla nich ciężkie minuty.

• Mayoral bez namysłu uderzył wolejem, jednak nieczysto trafił w piłkę, co ułatwiło interwencję Oblakowi.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Jese zastępuje Isco, który zaliczył dziś dosyć "dyskretny" występ.

• Ronaldo główkuje w środek bramki! Bardzo dobra wrzutka do Portugalczyka, który zgubił obrońców i powinien uderzyć bardziej do boku, a tak - Oblak pewnie broni.

• Saul przegrywa pojedynek sam na sam z Navasem!

• Carvajal kolejny raz nieudanie dośrodkowuje. Zdecydowanie zbyt blisko Oblaka, Słoweniec nie miał z tym zagraniem najmniejszych problemów.

• Lucas Vazquez zatrzymał szarżującego Koke. Sędzia musiał go za to ukarać kartką, co też uczynił.

• Griezmann ponownie udanie dryblował i oddał piłkę do Saula, ten jednak nie zdołał udanie dośrodkować.

• Kibice na Bernabeu skandują "Florentino dimission!"

• Zinedine Zidane błyskawicznie decyduje się na drugą zmianę. Murawę opuszcza żegnany gwizdami James Rodriguez, a zmienia go Lucas Vazquez.

• Diego Godin już drugi raz dzisiaj niepewnie interweniuje. W efekcie tego zagrania Królewscy mieli rzut rożny, jednak nic groźnego z tego nie wyszło.

• Keylor Navas nie miał absolutnie żadnych szans. To 12. bramka Francuza w sezonie.

• Antoine Griezmann podciągnął z piłką dobre kilkanaście i oddał piłkę Filipe Luisowi. Brazylijczyk świetnie podał mu z powrotem i Griezmann płaskim strzałem w krótki róg pokonuje Navasa! 1:0 dla Atletico!

• GOOOOOOOOOOOOOL! GRIEZMANN!

• W odpowiedzi przedzierał się Torres. Varane zaasekurował Ramosa i poradził sobie w tej sytuacji.

• I od razu Ronaldo urwał się Godinowi i miał świetną okazję! Portugalczyk z 12 metrów uderzył płasko po ziemi, jednak niecelnie. Oblak może mówić o szczęściu!

• Zaczynamy drugą połowę i liczymy na większe emocje i przede wszystkim bramki!

• Boisko opuszcza kontuzjowany niedawno Karim Benzema, a zmienia go wychowanek Realu, młody Borja Mayoral.

• Gracze już wracają na murawę, widać już, że będzie jedna zmiana w Realu.

• I równo 45 minut od pierwszego gwizdka arbiter zaprasza obie drużyny na przerwę!

• Oblak skutecznie wypiąstkowuje dośrodkowanie James z rzutu rożnego.

• Koke znalazł Godina w polu karnym, jednak Urugwajczyk źle się złożył do tego strzału i nie zdołał trafić w bramkę.

• Atletico naciska! Koke oddał strzał z ostrego kąta i ponownie Navas dobrze broni i paruje to uderzenie na rożny.

• Filipe Luis wślizgiem od tyłu sfaulował Modricia, za co sędzia Clos Gomez pokazał mu żółty kartonik.

• Griezmann uderza lewą nogą z dystansu! Navas broni z najwyższym trudem!

• Danilo przedarł się lewą stroną, ale co z tego, skoro zacentrował prosto w ręce Jana Oblaka?

• Aleź bomba Ronaldo z wolnego! Strzał nieco za bardzo w środek i Oblak zdołał odbić piłkę. Jeszcze próbował James, jego zablokowany strzał spadł pod nogi Benzemy. Francuz pomylił się znacznie.

• Benzema uciekał Godinowi i ten pociągnął go za koszulkę. Urugwajczyk obejrzał żółtą kartkę, choć kibice Realu domagali się kartki czerwonej, twierdząc, że Francuz wychodził na czystą pozycję.

• James nie znajduje się w najlepszej dyspozycji i to dziś widać. Obrońcy Atletico nie mają póki co najmniejszych problemów z powstrzymaniem Kolumbijczyka.

• Nawet Fernando Torres wraca się na 30. metr przed własną bramką i przydał się, umiejętnie zastawiając piłkę i dając się sfaulować.

• Brzydki faul Benzemy na Godinie. Urugwajczyk lekko kuleje, ale może kontynuować grę.

• Fernando Torres urwał się obrońcą i popędził za podaniem Saula, jednak Hiszpan był na minimalnym spalonym, co nie uszło uwadze arbitra.

• Ronaldo postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i uderzyć z dystansu. Strzelił mocno po ziemi lewą nogą, pomylił się jednak wyraźnie.

• Trwa brzydszy fragment meczu, w którym żadna ze stron nie jest w stanie wymienić kilku podań z rzędu i skonstruować jakiejś składnej akcji.

• Pierwszy ostry faul gości. Juanfran nadepnął Danilo na stopę, Brazylijczyk ucierpiał, a Real ma wolny. Dobra wrzutka Kroosa prosto na głowę Varane'a, Francuz nieźle uderzył, zabrakło nieco precyzji.

• Celny przerzut Isco do Carvajala, ten odegrał głową do Jamesa, ale Godin bardzo dobrze zblokował Kolumbijczyka i odprowadził piłkę za linię końcową.

• Nieudane zagranie Koke z rożnego - piłka spadła na górną siatkę. Real miał spore problemy z wyprowadzeniem piłka, ostatecznie Navas wyszedł z opresji.

• Tym razem to Varane nie popisał się wybijając piłkę. Zagrał nieczysto i Rojiblancos mieli rzut rożny. Dośrodkowanie Koke nie doszło do Godina. Atletico utrzymało się przy piłce, Augusto Fernandez spróbował szczęścia z dystansu, efekt taki sam jak przy strzale Ronaldo - wyraźnie obok.

• Koke zagrał na pamięć na lewą stronę, tam nie było absolutnie nikogo i Carvajal mógł przejąć bezpańską piłkę.

• Gimenez dobrze zaasekurował Juanfrana i przyblokował Benzemę, który nie miał szans dojść do zagrania Danilo. Atletico zaczyna atak pozycyjny.

• Danilo rozprowadził akcję Realu, oddał piłkę Ronaldo. Portugalczyk zacentrował w pole karne, tam był Godin, który skiksował przy próbie wybicia. Miał jednak sporo szczęścia po piłka spadła mu pod nogi i mógł naprawić swój błąd.

• Augusto Fernandez dobrze się ustawił w polu karnym i bez problemu wybił piłkę z dala od pola karnego.

• I pierwszy strzał już za nami. Benzema dośrodkował w pole karne, piłkę wybił Luis Filipe, ta spadła pod nogi Ronaldo. Portugalczyk bez namysłu uderzył z dystansu, piłka minęła bramkę o dobry metr.

• Sędzia Carlos Clos Gomez gwiżdże po raz pierwszy dziś i zaczynamy Derby Madrileno!

• Piłkarze już wychodzą z tunelu przy dźwiękach "Hala Madrid Y Nada Mas". Początek już za chwilę, kto będzie górą? Zachęcamy do pisania w komentarzach!

• Starcie ofensywy Realu z defensywą Atletico zapowiada się arcyciekawie. Królewscy na swoim boisku wygrali siedem meczów z rzędu, strzelając średnio 5,28 gola na mecz. Los Colchoneros na wyjeździe przegrali zaledwie 3 razy, w 13 meczach tracąc tylko 5(!) goli. Ponadto, Real z 71 golami szczyci się najlepszym atakiem spośród wszystkich klubów z 5 najlepszych lig Europy. Atletico ma najlepszą defensywę, gracze Simeone stracili tylko 11 goli.

• I Atletico: Moya, Gamez, Lucas, Kranevitter, Oscar Torres, Correa, Vietto

• Znamy wyjściowe składy, czas przedstawić rezerwowych obu drużyn. Real: Casilla, Nacho, Casemiro, Kovacić, Vazquez, Jese, Borja Mayoral

• Gra obronna Rojiblancos w tym sezonie jest naprawdę imponująca. Jan Oblak już 16 razy w sezonie zachował czyste konto i zdecydowanie prowadzi w tej klasyfikacji. W dwóch ostatnich meczach gracze Simeone nie stracili bramki, co więcej - od dwóch spotkań ich rywale nie oddali nawet celnego strzału na bramkę!

• Obaj trenerzy nie zaskoczyli wyjściowymi jedenastkami. Zgodnie z przewidywaniami, Diego Simeone ustawił swój zespół defensywnie i pewnie nie będzie specjalnie zmartwiony remisem, który pozwoli zachować jednopunktową przewagę nad Realem. Zinedine Zidane wobec nieobecności Garetha Bale'a i Marcelo desygnował do gry Danilo oraz Isco.

• Jesienią na Vicente Calderon padł remis 1:1. Wynik otworzył Benzema, później Griezmann nie wykorzystał karnego, a w końcówce wyrównał Luciano Vietto. Skrót tego meczu:

• Bilans derbowy jest znacznie korzystniejszy dla Realu. Królewscy wygrali 107 spotkań, 51 zremisowali, a 53 razy schodzili z boiska pokonani. Bramki: 355 - 270 dla Realu. Ostatni raz Los Blancos wygrali w lidze jednak w sezonie 2012/13. Ostatnie dwa spotkania na Santiago Bernabeu padły łupem Los Colchoneros, którzy zwyciężyli 1:0 i 2:1.

• Na początek polecamy naszą zapowiedź tego meczu: KLIK!

• Piłkarska sobota trwa w najlepsze, główne danie rozpocznie się już za nieco ponad 40 minut! Witamy i zapraszamy na relację live z 212. derbów Madrytu!