Real Madryt bez Cristiano Ronaldo stracił punkty w Pampelunie. "Czerwień" Kaki

msz
Ofensywa Realu Madryt wyraźnie traci na braku swojego asa, Cristiano Ronaldo. Królewscy bez pauzującego za kartki Portugalczyka w składzie tylko zremisowali z "czerwoną latarnią" La Liga, Osasuna Pampeluna 0:0.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, choć oba zespoły stworzyły kilka ciekawych akcji. Dość jednak powiedzieć, że w pierwszej połowie nie oddały ani jednego celnego strzału.

W ataku Realu wyraźnie nie sprawdzili się Gonzalo Higuain i Karim Benzema, którzy pod nieobecność Cristiano Ronaldo mieli wziąć na siebie odpowiedzialność za strzelanie goli.

Nie popisał się także Kaka, który po wejściu na boisko w 60. minucie w kwadrans zarobił dwie żółte kartki i musiał szybko je opuścić.

W bramce Jose Mourinho postawił tym razem na Ikera Casillasa, który nie zawiódł i także dzięki niemu Real wywiózł dzisiaj z Pampeluny chociaż jeden punkt.

Obecnie strata Realu do prowadzącej Barcelony wynosi 15 punktów. Katalończycy mają do tego jeden rozegrany mecz mniej i jutro zwyciężając z Malagą mogą powiększyć swoją przewagę nad rywalem. Na domiar złego dla fanów Królewskich, jutro do 7 punktów nad lokalnym rywalem przewagę może powiększyć także drugie w tabeli Atletico Madryt, które zagra z Realem Saragosa.