Real Madryt

2

FC Barcelona

2

• Koniec pierwszego meczu pomiędzy Realem Madryt i FC Barceloną. Z wyniku mogą być zadowoleni jedynie Katalończycy, którzy na Santiago Bernabeu nie przegrali, choć byli drużyną wyraźnie słabszą. Duża w tym zasługa Karima Benzemy, który w trakcie spotkania zmarnował kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola. Real Madryt po bramkach Mesuta Ozila i Xabiego Alonso remisuje z FC Barceloną 2-2. Bramki dla drużyny z Katalonii zdobyli David Villa oraz Lionel Messi. Rewanż w środę o godzinie 23:00 również z Ekstraklasa.net! Zapraszamy do odwiedzania portalu!

• Za faul na Coentrao żółtą kartkę ogląda Daniel Alves.

• Żółta kartka dla Fabio Coentrao.

• Sędzia Teixeira Vitienes dolicza do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• Alexis Sanchez próbuje uderzać z okolicy środkowej strefy boiska, jednak zamiast strzału, chilijskiemu napastnikowi wyszło podanie, które trafiło wprost w rece dobrze ustawionego Ikera Casillasa.

• Pedro mija dwóch obrońców Realu, wychodzi sam na sam z Ikerem Casillasem, jednak powracający Ricardo Carvalho wybija piłkę spod nóg napastnika FC Barcelony.

• Victor Valdes fauluje w polu karnym Cristiano Ronaldo, jednak zdaniem arbitra bramkarz FC Barcelony zagrał czysto. To powinien być rzut karny!

• Ostatnia zmiana w Realu. W miejsce Karima Benzemy wchodzi Gonzalo Higuain. Kaka skierował się już na ławkę rezerwowych, gdzie dokończy oglądanie spotkania pomiędzy Realem Madryt, a FC Barceloną. Do końca spotkania pozostało niespełna dziesięć minut.

• Xabi Alonso ogląda żółtą kartkę.

• Rzut wolny dla gości z Barcelony. Do piłki podchodzi Lionel Messi, jednak strzał pomocnika Blaugrany przechodzi obok lewego słupka bramki Realu.

• Co raz intensywniej za linią boczną rozgrzewają się Kaká oraz Gonzalo Higuain. Któryś z tej dwójki zawodników powinien pojawić się jeszcze na boisku.

• Ronaldo ogrywa Abidala, ale napastnika Realu powstrzymuje skutecznym wślizgiem Alves, tym samym naprawiając błąd Francuza.

• Pedro Rodriguez zastępuje strzelca pierwszej bramki dla Barcelony - Davida Villę. To ostatnia zmiana w zespole trenera Guardioli.

• Akcję FC Barcelony wyprowadza Xavi, jednak połowa boiska to wszystko na co Real pozwala drużynie Pepa Guardioli. Dobrą interwencją popisał się Fabio Coentrao.

• Piłkarze Realu nie przestają atakować. Kolejną dobrą interwencją popisał się Valdes, tym razem broniąc uderzenie Ronaldo.

• Strzał Karima Benzemy broni Victor Valdes.

• Real przeważa, Real atakuje, Real nie potrafi zdobyć bramki dającej prowadzenie. Piłkarze Jose Mourihno choć grają lepiej od rywali są dzisiaj strasznie nieskuteczni.

• Kolejna dobra interwencja Valdesa, tym razem uderzał Benzema.

• Z dystansu uderzał Cristiano Ronaldo, ale dobrze w bramce Victor Valdes. Bramkarza FC Barcelony potwierdza, że zapowiedzi o walkę o miejsce w reprezentacji Hiszpanii nie były bezpodstawne.

• Josep Guardiola reaguje na przewagę Realu. W miejsce Adriano trener FC Barcelony posyła do gry Gerarda Pique.

• Kolejny strzał Benzemy i kolejna dobra obrona Valdesa. Bramkarz FC Barcelony jest dzisiaj dobrze dysponowany.

• Zmiana również w szeregach Barcelony. W miejsce słabo grającego Thiago, na placu gry pojawia się Xavi.

• Jose Maria Callejon zastępuje na placu gry Samiego Khedirę.

• Spotkanie znacząco się ożywiło. Ponownie w ataku Real, ale uderzenie Benzemy blokują obrońcy.

• Alexis Sanchez zostaje ukarany żółtą kartką.

• Coentrao zmienia Di Marię.

• GGGOOOLLLL!!!! Xabi Alonso i Real Madryt już remisuje. Były zawodnik m.in FC Liverpool uderza nie do obrony i na trzydzieści pięć minut przed końcem mamy remis. Real Madryt - FC Barcelona 2-2.

• Indywidualna akcja Cristiano Ronaldo i skutecznie w obronie Daniel Alves.

• Dwójkowa akcja Davida Villi i Lionela Messiego kończy się na skupionych od początku drugiej połowy meczu defensorach Realu.

• Drugą połowę od ataku rozpoczynają piłkarze FC Barcelony. Z dystansu uderzał Alexis Sanchez, jednak strzał chilijskiego pomocnika przeszedł wysoko ponad bramką Realu.

• Zarówno Real jak i FC Barcelona rozpoczynają drugą część spotkania bez zmian w składzie.

• Koniec pierwszej częśći spotkania. Real Madryt - FC Barcelona 1-2. Wracamy za kwadrans!

• GGGOOOLLL!!! Koszmar Realu Madryt. Lionel Messi wykorzystuje indywidualne błędy obrońców Realu i na kilka sekund prze gwizdkiem pana Teixeira Vitienesa wyprowadza zespół FC Barcelony na prowadzenie.

• Piłkarze Realu nie schodzą z połowy gości z Barcelony. Tym razem na bramkę Valdesa uderzał Ronaldo, taki Real chcemy oglądać.

• Kolejny raz w natarciu Real. Tym razem strzelał aktywny od początku spotkania Karim Benzema, jednak uderzenie reprezentanta Francji blokuje jeden z obrońców FC Barcelony.

• Z trzydziestego metra uderzał Angel Di Maria, ale piłka po uderzeniu Argentyńczyka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki Victora Valdesa.

• Uderzenie Cristiano Ronaldo blokuje Javier Mascherano. Piłkarze Realu ponownie zaatakowali licząc na zdobycie bramki tuż przed końcem pierwszej części spotkania.

• Nerwowość wkradła się w poczynania piłkarzy Realu. Jose Mourinho aktywnie przy lini bocznej boiska stara się wpłynąć na grę swojego zespołu.

• GGGOOLLL!!!! Druga okazja i David Villa doprowadza do remisu. Fantastyczne uderzenie napastnika FC Barcelona, Iker Casillas był bez szans. Real Madryt - FC Barcelona 1-1.

• Co raz częściej do okazji strzeleckich dochodzą piłkarze Josepa Guardioli.

• Kolejna już okazja gości na zdobycie bramki. Tym razem zdaniem Teixeriy Vitienesa - David Villa był na pozycji spalony.

• Sami Khedira ogląda pierwszą zółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu.

• Dobry przechwyt Ramosa z prawej strony boiska, jednak podanie obrońcy Realu w kierunku Ronaldo nie było już tak precyzyjne. Przy piłce piłkarze FC Barcelony.

• Uderzenie z dystansu Benzemy pewnie chwyta Valdes. Minutę wcześniej Thiago Alcantara znalazł się z futbolówką pod polem karnym Realu, jednak skuteczna interwencja Pepe, nie tylko przerwała atak gości z Barcelony, ale tekże pozwoliła na szybkie wyprowadzenie kontrataku.

• W dalszym ciągu przewaga graczy Realu, którzy spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola, czekając na kolejny błąd rywala.

• Od dawna wyczekiwana akcja piłkarzy FC Barcelony kończy się na czterdziestym metrze od bramki Casillasa. Alexis Sanchez nie potrafi przyjąć piłki po podaniu Thiago.

• Dobra indywidualna akcja prawą stroną boiska w wykonaniu Cristiano Ronaldo, ale skutecznie w obronie Eric Abidal, który stara się zrehabilitować za pierwszą utraconą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

• Defensywa - to jedyna formacja zespołu z Barcelony, która rozgrywa w dzisiejszym meczu piłkę. Drużyna Realu w dalszym ciągu stosując nieustanny pressing nie pozwala podopiecznym Josepa Guardioli na swobodne poruszanie się po boisku.

• Lionel Messi choć stara się to tak jak i jego koledzy z zespołu są bezradni wobec dobrze grającego Realu.

• Kolejna szansa Realu. Tym razem uderzał Ronaldo, dobrze w bramce Valdes. Zespół z Madrytu posiada znaczącą przewagę i wydawać może się, że tradycji stanie się zadość i tak jak to miało miejsce w poprzednich bezpośrednich starciach, tak i teraz Superpuchar Hiszpanii zdobędzie Real Madryt.

• GGGOOOLLL!!!!! Mesut Ozil i Real Madryt prowadzi z FC Barceloną 1-0. Reprezentant Niemiec wykończył indywidualną akcję Karima Benzemy, który najpierw ograł Erica Abidala, następnie zaś wyłożył piłkę Ozilowi, który nie miał problemów z pokonaniem bezradnego Victora Valdesa.

• Przewaga Realu wzrasta. Zespół FC Barcelony ma problemy z wyprowadzeniem piłki poza własną połowę. Ten sezon może należeć do Jose Mourinho i jego zawodników.

• To powinna być bramka. Fantastyczna interwencja Valdesa po strzale Beznemy.

• Pierwsza szansa Barcelony, ale Alexis Sanchez traci piłkę na rzecz Pepe.

• Początek spotkania należy dla gospodarzy. Królewscy starają się rozgrywać piłkę w środku pola, wyczekując okazji do zagrania piłki do najbardziej usposobionych ofensywnie graczy tj. trójki - Di Maria - Benzema - Ronaldo.

• W ataku nadal piłkarze Jose Mourinho. Tym razem na bramkę Victora Valdesa uderzał Mesut Ozil.

• Real ofensywnie rozpoczął spotkanie. Zapowiada się emocjonujące widowisko.

• Pierwsza okazja piłkarzy Realu. Uderzał Karim Benzema, ale niecelnie.

• Zaczynamy! 28. edycja Superpucharu Hiszpanii! Real Madryt - FC Barcelona! Niech wygra lepszy.

• Ostatni raz Real i Barcelona mierzyły się ze sobą w ramach Superpucharu Hiszpanii w roku 1997. Wówczas w dwumeczu lepsi byli Królewscy, kto zwycięży tym razem? Patrząc na wyniki meczów towarzyskich, faworytem można by nazwać drużynę z Madrytu. Z drugiej strony – Alexis Sanchez – chilijski skrzydłowy FC Barcelony, za którego prezesi Blaugrany zapłacili aż 26 000 000 euro. Były zawodnik Udinese Calcio zapowiada, że zrobi wszystko, aby jego przygoda z Dumą Katalonii, jak nazywany jest aktualny Mistrz Hiszpanii, rozpoczęła się od zwycięstwa. Do pierwszego gwizdka sędziego Velasco Carballo pozostało dwadzieścia minut!

• Już dzisiaj o godzinie 22:00 rozpocznie się mecz, na który zdecydowanie czeka większość sympatyków piłki nożnej. Mianowicie w ramach 28. edycji Superpucharu Hiszpanii zmierzą się dwie piłkarskie potęgi – Real Madryt oraz FC Barcelona. Kto powiększy kolekcję swoich trofeów? Obydwa zespoły do roku 2011 ośmiokrotnie triumfowały w tychże rozgrywkach. Kto zostanie samodzielnym liderem? Zapraszamy do śledzenia relacji live wspólnie z Ekstraklasa.net!