2 dogrywka 1 połowap.

Sevilla FC

2

2 2 połowa

• Koniec meczu! Real Madryt wygrywa z Sevillą 3:2! Andaluzyjczycy trzeci raz z rzędu uczestnicząc w walce o Superpuchar Europy nie potrafili zdobyć tego tytułu. Jest to drugie europejskie trofeum Zinedine Zidane'a w roli trenera Królewskich. Gole dla Realu zdobyli dzisiaj Marco Asensio, Sergio Ramos oraz Dani Carvajal. Dla Sevilli autorami bramek byli Franco Vazquez i Yevhen Konoplyanka. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszam do kolejnych relacji na portalu GOL24.pl.

• Sevilla prawdopodobnie traci swoją szansę. Bezmyślnym faulem na Casemiro przerwał grę Franco Vazquez.

• Sędzia dolicza dwie minuty do czasu gry. Sevilla ma 120 sekund na doprowadzenie do remisu grając w osłabieniu.

• GOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Real wychodzi na prowadzenie po fenomenalnym przedarciu się w polu karnym Daniego Carvajala!!! 3:2 dla Królewskich!

• Rico po raz kolejny zmuszony do interwencji. Tym razem swoją próbę miał Casemiro. Do końca 2 minuty plus to co doliczy arbiter.

• Luka Modrić próbował wymusić na arbitrze rzut karny, jednak sędzia nie nabrał się na symulację Chorwata.

• Niesamowite złożył się do woleja James. Jego uderzenie z trudem broni Rico. Real w natarciu! Królewscy dążą do zwycięstwa jeszcze przed serią rzutów karnych.

• Vazquez tym razem zamienił się w asystenta. Po jego dośrodkowaniu bliski zdobycia gola był Benzema, lecz piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła prawy słupek Rico.

• Real o krok od zdobycia decydującej bramki! Świetnego podania Jamesa nie potrafił zamienić na gola Lucas Vazquez.

• Po raz ostatni tryumfatora Superpucharu wyłoniły rzuty karne w 2013 roku, kiedy to Bayern pokonał Chelsea.

• Groźny atak Jamesa zażegnany w polu karnym przez golkipera Sevilli.

• Przed nami ostatnie 15 minut tego spotkania. Jeżeli one nie przyniosą rozstrzygnięcia, będziemy świadkami serii jedenastek.

• Sędzia nie przedłuża pierwszej połowy dogrywki i oba zespoły mają chwilę przerwy na uzupełnienie płynów i ostatnie wskazówki od swoich trenerów.

• Konoplyanka minął kilku rywali, będąc już w polu karnym rywali nie zdecydował się podawać do kolegów, a uderzył... bardzo niecelnie.

• Sergio Ramos po raz drugi w tym meczu pokonuje bramkarza rywali uderzeniem piłki głową, jednak arbitrzy nie uznali tego trafienia.

• Real bliski od zdobycia gola! Carvajal dośrodkował w pole karne przeciwnika. Tam piłkę przed siebie wypiąstkował Rico. Futbolówka po jego wybiciu trafiła prosto pod nogi Modricia, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z dystansu. Na nieszczęście kibiców Realu piłka poszybowała w trybuny.

• Sevilla będzie kończyła mecz w osłabieniu! Za bezmyślny faul drugą żółtą kartkę otrzymał Kołodziejczak.

• James ukarany żółtą kartką za faul na Konoplyance.

• Królewscy mocnym uderzeniem Karima Benzemy rozpoczęli 91 minutę pojedynku z Sevillą. Obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Rico, który obronił swój zespół przed utratą bramki.

• Arbiter wznawia spotkanie. Przed nami kolejne 30 minut zmagań w Trondheim.

• Jest gwizdek sędziego i za kilka minut rozpocznie się dogrywka.

• Sergio Ramos strzałem głową wpakował piłkę do pustej bramki. Gracze Sevilli próbowali jeszcze przekonać arbitra, że był w tej akcji ofsajd, jednak ten został niewzruszony i uznał gola.

• SERGIO RAMOS!!! Kapitan Królewskich doprowadza do remisu!!

• Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Żółta kartka dla Kołodziejczaka za pociągnięcie Modricia za koszulkę.

• Jedna z ostatnich prób Realu na doprowadzenie do remisu, a w konsekwencji do dogrywki kończy się niepowodzeniem. Dośrodkowanie Marcelo pewnie wyłapał Rico.

• Co raz więcej frustracji wśród piłkarzy Realu. Żółtą kartką ukarany tym razem Marco Asensio.

• Za faul na środku placu gry żółtą kartką ukarany został Dani Carvajal.

• Prowadzenie Sevilli zaczyna się wymykać. Tym razem do interwencji zmuszony został Mariano.

• Świetna interwerncja Nicolasa Pareji i atak Realu zostaje powstrzymany.

• Casemiro posłał genialne podanie na prawą flankę do Carvajala. Boczny obrońca mając mało miejsca zdecydował się na oddanie strzału z ostrego kąta. Piłkę poza boisko wybija Rico. Królewscy rozpoczną z rzutu rożnego.

• Ostatnia zmiana u Andaluzyjczyków. Iborra oddaje opaskę kapitańską Pareji, po czym zmienia go Matias Kranevitter.

• Mateo Kovacica zmienia James Rodriguez.

• Yevhen Konoplyanka pewnym strzałem pokonał Casillę i Sevilla wychodzi na prowadzenie!

• Vitolo sfaulowany przez Sergio Ramosa w polu karnym Realu i Sevilla ma rzut karny!

• Jest również zmiana w ekipie Sampaoliego. Za Luciano Vietto wbiega na boisko Yevhen Konoplyanka.

• Mamy drugą zmianę w składzie Królewskich. Za zmęczonego Isco pojawia się Luka Modrić.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do futbolówki najwyżej wyskoczył Sergio Ramos. Po jego strzale większych problemów nie miał Rico, który pewnie wyłapał piłkę.

• Pierwszą zmianę wprowadza Zinedine Zidane. W miejsce bezproduktywnego w tym meczu Alvaro Moraty wchodzi Karim Benzema.

• Mariano uderzył z dystansu, lecz piłka poszybowała w trybuny.

• Sergio Ramos stracił futbolówkę w środku pola, jednak zawodnicy ze stolicy Andaluzji nie potrafili wykorzystać przewagi w ofensywie. Piłka jest w posiadaniu Los Blancos.

• Isco zawinął dwóch obrońców przed linią pola karnego i oddał strzał na bramkę. Piłka została zablokowana przez jednego z piłkarzy Sevilli i Real rozpocznie z narożnika boiska.

• Dobre wyprowadzenie piłki przez Marcelo, który zgrał piłkę na skrzydło do wychodzącego Vazqueza. Dośrodkowanie Lucasa do Moraty zostało przerwane w ostatniej fazie lotu piłki przez Pareję.

• Pierwsza roszada w szeregach Sevilli. Za Carrico melduje się na placu gry Rami.

• Lucas Vazquez zdecydował się na próbę strzału sprzed pola karnego, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramkę Rico.

• Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie meczu.

• Gwizdek arbitra i grę wznawiają piłkarze Sevilli. Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Real remisuje z Sevillą 1:1. Bramkę dla Królewskich strzelił pięknym trafieniem Marco Asensio. Przed gwizdkiem kończącym zmagania w pierwszej połowie do wyrównania zdołał doprowadzić Franco Vazquez. Wracamy po przerwie!

• Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej części gry.

• Isco bardzo bliski odrobienia strat! Lucas Vazquez wrzucił piłkę z prawego skrzydła wprost na głowę partnera, lecz po strzale pewnie zainterweniował Sergio Rico.

• Niewiarygodnie! Sevilla doprowadza do wyrównania! Vitolo zgrał piłkę do Vazqueza, a ten pewnym uderzeniem pokonał Casillę! Mamy 1:1!

• Pierwsza kara w tym spotkaniu. Za niesportowe zachowanie żółtą kartkę otrzymał Vitolo.

• Na ofsajdzie złapany Alvaro Morata. Póki co Hiszpan jest niewidoczny w tym meczu.

• Sporo drobnych przewinień ze strony podopiecznych Sampaoliego, jednak nie na wagę ukarania żółtą kartką.

• Pierwsze celne uderzenie graczy Sevilli. Umiejętności Casilli bezpośrednim strzałem z dystansu próbował sprawdzić Carrico.

• Asensio przy wspaniałym wyprowadzeniu kontrataku został zdetronizowany przez defensorów z Andaluzji w okolicach pola bramkowego.

• To powinien być remis! Vazquez na wysokości linii bramkowej dośrodkowuje w szesnastkę do niekrytego Mariano, lecz Brazylijczyk feralnie kiksuje przy próbie uderzenia wolejem.

• Kolejny gracz Sevilli spóźniony i ponownie faulowany został Isco. Real w natarciu!

• CO ZA GOLAZO!!! Marco Asensio z ponad 20 metrów niespodziewanym strzałem pokonuje Sergio Rico!

• Franco Vazquez ukarany słowną reprymendą od arbitra za faul na jednym z zawodników Królewskich. Na razie bez kartki w tym spotkaniu.

• Marco Asensio dogrywał płaskim dośrodkowaniem do wbiegającego w szesnastce Lucasa Vazqueza, jednak Hiszpan minimalnie mija się z futbolówką.

• Po kwadransie gry oba zespoły grają dosyć asekuracyjnie, typowo na rozpoznanie rywala. Spotkanie bardziej przypomina sparing niż walkę o tytuł.

• Real Madryt w Superpucharze tryumfował dwa lata temu, zaś Sevilla pomimo częstych udziałów w walce o niniejsze trofeum aż 10 lat temu, kiedy to pokonała Barcelonę 3:0.

• Casemiro bliski od zdobycia gola! Po zamieszaniu w polu karnym dobrze zainterweniowali Andaluzyjczycy, którzy wybili piłkę na rzut rożny.

• Iborra po zderzeniu z Isco zwija się z bólu. Na placu gry musiały pojawić się służby medyczne.

• Hiszpan za mocno posłał piłkę, która ostatecznie opuściła plac gry.

• Morata faulowany przez Iborrę. Madrytczycy rozpoczną z rzutu wolnego. Dośrodkowywać w pole karne będzie Isco.

• Sevilla póki co bezpiecznie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek Milorad Mazic i mamy początek tego spotkania! Real Ubrany dzisiaj w tradycyjny biały trykot, natomiast Sevilla na czerwono.

• W kadrze Sevilli również doszło do wielu zmian. Na ławce trenerskiej Unai Emery'ego zastąpił były selekcjoner reprezentacji Chile - Jorge Sampaoli. Po odejściu Grzegorza Krychowiaka do PSG, Kevina Gameiero do Atletico oraz Evera Banegi do Interu klub do stolicy Andaluzji ściągniął m.in. Hiroshiego Kiyotake, Franco Vazqueza, Luciano Vietto, Wissama Ben Yeddera, Matiasa Kranevittera, a także Pablo Sarabię.

• Poza nim na placu gry dzisiaj nie zobaczymy Keylora Navasa, Fábio Coentrão, Toniego Kroosa oraz Garetha Bale'a. W szeregach Realu nie ma także Jese Rodrigueza, który przeniósł się do PSG.

• Za kwadrans startujemy z Superpucharem Europy w Trondheim! To dzisiaj w tym norweskim mieście dojdzie do hiszpańskiego pojedynku pomiędzy Realem Madryt a Sevillą. Całkiem niedawno, bo zaledwie dwa lata temu obie ekipy starły się w walce o to trofeum, z którego pojedynku zwycięsko wyszedł klub z Madrytu po tryumfie 2:0. Autorem dwóch bramek został Cristiano Ronaldo, którego w dzisiejszym spektaklu niestety zabraknie z powodu kontuzji odniesionej w finale Mistrzostw Europy.