Liga hiszpańska. Real Madryt - Sevilla LIVE! Najtrudniejsza przeszkoda przed ''Królewskimi''

4

Sevilla FC

1

• Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• A Sevilla pomimo porażki zapewniła sobie czwarte miejsce na koniec sezonu, co równe jest z awansem do fazy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Villarreal stracił szansę na dogonienie podopiecznych Sampaoliego z powodu remisu z Deportivo. Po punkcie zdobyli także inni walczący o Ligę Europy - Real Sociedad (2:2 z Malagą) i Athletic Bilbao (1:1 z Leganes). Barcelona zaś - podobnie jak Real - odprawiła Las Palmas wynikiem 4 do 1.

• Real miał gorsze momenty zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, lecz gdy było trzeba, to wrzucał wyższy bieg. Zasłużony triumf "Królewskich", którzy są coraz bliżej mistrzostwa. Kolejny etap walki - w środę, w Vigo. Ewentualna wygrana z Celtą praktycznie zapewni "Los Blancos" upragniony tytuł.

• Bez efektu. Koniec! Real 4:1 Sevilla. Kolejny krok w kierunku mistrzostwa wykonany.

• Vazquez znakomicie do Ronaldo, ten wyszedł sam na sam, minął Rico, lecz był zbyt ostry kąt, by oddać strzał. Tylko korner dla gospodarzy.

• Dwie minuty doliczone.

• Faul Asensio w ofensywie.

• I Diego Gonzalez za Joaquina Correę.

• Dwie zmiany u gości. Ben Yedder za Krohn-Dehliego...

• Ależ kapitalne wejście Nacho na lewej stronie. Piłkę podał mu Kroos, hiszpański defensor znów wybornie dograł na dziesiąty metr, lecz teraz wykańczający akcję Asensio uderzył prosto w Rico!

• Aktywny, ale bardzo chaotyczny jest dziś Vazquez. Znów przesadzony drybling w polu karnym.

• Jak padł gol? Nacho do gola dołożył też asystę, a Kroos do asysty gola. Świetne podanie obrońcy i czujne wykończenie niemieckiego pomocnika. 4:1.

• Real jak Barca, 4:1 dla "Królewskich"! Kroos!

• Głupi faul Vazqueza na Vitolo. Zasłużona kartka.

• Modrić do Vazqueza i bardzo mocny, niecelny strzał rezerwowego Realu.

• Rajd Vazqueza do linii bocznej i wycofanie na piąty metr, gdzie Mercado uprzedził Cristiano.

• Kartka też dla Nacho.

• Correa doigrał się za postawę w drugiej połowie. Żółta kartka.

• Jak padł gol? Asensio świetnie uruchomił Kroosa, ten bardzo mądrze wypatrzył Ronaldo, który bez namysłu huknął pod poprzeczkę, nie dając szans Rico. 3:1 dla "Królewskich"!

• CR7! GOL! 3:1!

• Na ofsajdzie Vazquez.

• Kroos z rzutu wolnego na głowę Ramosa, ten jednak uderzył w któregoś z rywali.

• Faul Carrico na Cristiano.

• Zryw Joaquina Correi na boku pola karnego zakończony półstrzałem w ręce Navasa.

• Interwencja Danilo i będzie korner dla gości.

• Modrić za Kovacicia.

• Barcelona wrzuciła wyższy bieg. Czwarty gol dla "Blaugrany" w Las Palmas.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Sevilli po centrze z rzutu rożnego, piłkarze Realu czaili się na strzał, lecz nikt nie zdołał skutecznie trafić piłki.

• Kartka dla Mercado.

• A Barcelona odjeżdża Las Palmas. 3-1 dla katalońskiego zespołu.

• Kovacić nieprzepisowo powstrzymywał Kranevittera.

• Vazquez szarżował w polu karnym, nie zdołał oddać uderzenia i na dodatek przewrócił się. Zdaniem Mallenco - obyło się bez faulu.

• Mocno Ronaldo bezpośrednio z wolnego i świetna interwencja Rico!

• Lenglet sfaulował Asensio przy polu karnym.

• Leganes wyrównało w Bilbao, a Barcelona podąża śladami Realu - stracili właśnie gola i jest już tylko 2:1 dla "Blaugrany".

• Vazquez i Danilo powstrzymani na skrzydle.

• Ronaldo czaił się na dośrodkowanie, lecz Rico przeciął wrzutkę.

• ...i Vazquez za Moratę.

• Reaguje Zidane. Casemiro za Jamesa.

• Dobrze Varane w defensywie.

• A co na innych boiskach? Barcelona także strzeliła dwa gole, ale nie stracili żadnego. Niespodziewanie w Sewilli z Betisem przegrywa 0-1 Atletico. Wśród zespołów walczących o Ligę Europy prowadzi Bilbao z Leganes. Villarreal i Real Sociedad remisują odpowiednio 0:0 z Deportivo i 1:1 z Malagą.

• Grający słabiutki mecz Morata głupio sfaulował w środku boiska i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Ramos nie zdołał skutecznie przyjąć piłki i oddać strzału.

• Piłkarze z Sewilli wyglądają z każdym zagraniem coraz lepiej. Muszą się przebudzić "Królewscy", bo mogą stracić kolejnego gola.

• Dobra akcja Realu zepsuta przez niepewność Jamesa.

• Rozpędzony Danilo wpadł w pole karne i chciał dograć do Moraty, którego jednak zatrzymał Carrico.

• Jak padł gol? Goście przeprowadzili znakomitą, składną akcję. N'Zonzi - Vitolo - Jovetić, precyzyjny strzał sprzed szesnastki tego ostatniego i Navas bez szans. Sevilla łapie kontakt.

• Jovetić! Wreszcie trafił! 2:1!

• Katastrofalna wrzutka Moraty.

• Ronaldo zatrzymany faulem. Będzie niezła okazja na centrę w pole karne.

• Druga część spotkania właśnie się rozpoczęła.

• Zmiana. Montoya za Pareję.

• Piłkarze już na boisku, za chwilę początek drugiej połowy.

• Przerwa! Real prowadzi 2:0 z Sevillą. Goście mieli swoje szanse, lecz byli nieskuteczni, przez co trudno im będzie dziś zdobyć choćby punkcik. Wracamy za około kwadrans!

• Znów dobrze Kovacić. Chorwat zatrzymał akcję gości w środku boiska.

• Szarżujący Vitolo zatrzymany przez Kovacicia.

• Morata wywrócił się po starciu z boku boiska, ale arbiter pozostał niewzruszony.

• Mieliśmy drobne problemy techniczne, przepraszamy. W międzyczasie Navas świetnie interweniował po strzale Kranevittera.

• Rozpędzony Vitolo zatrzymany faulem w środku boiska.

• Teraz Ramos źle podał w kierunku Danilo.

• Kovacić zbyt mocno do Asensio.

• Na spalonym Jovetić.

• Cristiano wymienia trykot meczowy. Pierwotna koszulka mu się porwała.

• Joaquin Correa znalazł się sam na sam z Navasem, uderzył po ziemi, ale golkiper Realu popisał się świetną interwencją!

• Krohn-Dehli stratował Danilo tuż za boczną linią pola karnego. Rzut wolny.

• Bodajże Carrico doszedł do główki po wrzutce, lecz strzelił bardzo lekko i Navas nie miał kłopotów z interwencją.

• Jovetić z rzutu wolnego prosto na głowę jednego z rywali.

• Faul Kroosa przed polem karnym. Będzie okazja dla Sevilli.

• Danilo teraz pomylił się w defensywie, lecz nie skorzystali z tego goście.

• Danilo wybornie wjechał w pole karne gości, lecz niedokładnie dograł do Moraty. Korner dla Realu.

• Jak padł gol? Asensio świetnie odebrał piłkę, klepnął właśnie z Ronaldo, oddał strzał, który obronił Rico. Do futbolówki dopadł James, lecz jego uderzenie również zatrzymał golkiper gości. Dopiero kolejna dobitka CR7 okazała się skuteczna.

• RONALDO! 2:0!

• Znów próbował Jovetić, lecz tym razem świetnie interweniował Navas!

• Składna akcja gości, do strzału doszedł Jovetić, lecz minimalnie się pomylił!

• Asensio znakomicie odebrał piłkę i mądrze podał w środek pola karnego, lecz tam Lenglet powstrzymał Moratę.

• Groźnie było po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale strzelający Varane został złapany na spalonym.

• Centra w pole karne w stronę Ronaldo, jednak Portugalczyk nie sięgnął futbolówki.

• Asensio znów w głównej roli, teraz dobrze chciał wypuścił Moratę, ale były snajper Juventusu nie wystartował do tego podania.

• Asensio na wiwat wysoko ponad bramką.

• Będzie korner dla "Królewskich".

• Pozycyjny atak Realu, dobrze utrzymują się przy piłce gospodarze.

• Pogubił się James, lecz jego błąd naprawił asekurujący Kroos.

• Jak padł gol? W kuriozalny sposób! Asensio został sfaulowany przed polem karnym, nie spodobało się to zawodnikom Sevilli, pomocnik Realu leżał na ziemi, trwała dyskusja z sędzią, a w tym czasie Nacho wykazał się wyborną przytomnością umysłu, postawił piłkę na ziemi i posłał ładnego rogala do bramki! Ku ogromnemu zdziwieniu wszystkich. Gol był jednak prawidłowy, choć zaskakujący. Real 1, Sevilla 0!

• GOOOL! NACHO! 1:0!

• Kroos do Moraty, który wyszedł sam na sam z Rico, lecz nie do końca opanował piłkę i ostatecznie nie zdołał oddać strzału.

• Pewnie Navas po strzale Vitolo z dystansu.

• Asensio świetnie przechwycił piłkę, znalazł przed polem karnym Moratę, ten wprawdzie kiepsko przyjął, ale po chwili zrehabilitował się dobrą wrzutką. Do futbolówki dopadł Ronaldo, który złożył się do pół-nożyc, jednak źle uderzył plus dodatkowo był na ofsajdzie.

• Na rozgrzewce urazu doznał Franco Vazquez, w związku z czym na boisku w jego miejsce widzimy Krohn-Dehliego.

• Ronaldo po żwawej akcji padł na ziemię, ale zdaniem arbitra faulu nie było.

• Sprytnie akcję rozegrał Asensio, piłka trafiła do Ronaldo, ten nieźle się obrócił i oddał strzał, lecz został zablokowany.

• Navasa próbował zaskoczyć Jovetić, ale nie dość, że uderzył ponad bramką, to jeszcze był na spalonym.

• Rozpoczęli!

• Oba zespoły już na murawie.

• Do sędziowania wyznaczono świetnie znanego - i niekoniecznie mającego dobrą opinię - Undiano Mallenco.

• Goście z Sewilli już o nic nie grają. Po świetnej większości sezonu, ostatnio spuścili z tonu i jednak nie podjęli walki z Atletico o trzecie miejsce w tabeli. Zapewne bez problemu zajmą czwartą pozycję, bo piąty Villarreal ma już tylko teoretyczne szanse na doścignięcie podopiecznych Sampaoliego.

• Do wywalczenia tytułu mistrzowskiego Realowi pozostały trzy kroki. Pierwszy mogą wykonać dziś, drugi w środku tygodnia w Vigo (zaległy mecz z Celtą) i ostatni za tydzień z Malagą. Mogą delikatnie potknąć się raz - jeden remis nie przeszkodzi im w triumfie końcowym. "Zizou", sami piłkarze oraz oczywiście kibice zapewne woleliby jednak trzykrotnie wygrać i przypieczętować mistrzostwo Hiszpanii. Należy pamiętać, że na wpadkę "Królewskich" czai się Barcelona, która dziś zagra na wyjeździe z Las Palmas.

• Ławka Realu: Casilla, Coentrao, Casemiro, Modrić, Isco, Vazquez, Benzema

Ławka Sevilli: Soria, Gonzalez, Montoya, Mena, Krohn-Dehli, Vietto, Ben Yedder

• Po lewej stronie widoczne są składy obu zespołów. Zinedine Zidane namieszał - nie ma Casemiro, nie ma Modricia, brakuje też Isco i Benzemy. Są za to Kovacić, Asensio, James i Alvaro Morata. Ofensywnie, ale nie ma co się dziwić. Real musi wygrać, jeśli chce zrobić kolejny duży krok w stronę upragnionego i wyczekiwanego mistrzostwa kraju.

• Zapraszamy na relację ze spotkania przedostatniej kolejki ligowej w Hiszpanii. Real Madryt zmierzy się z Sevillą! Pierwszy gwizdek arbitra za niecałe dwadzieścia minut!

pi

©AP/EAST NEWS

Realowi do zakończenia sezonu ligowego pozostały trzy spotkania, ale to właśnie dziś czeka ich najtrudniejsze zadanie. Do Madrytu przyjeżdża Sevilla, która na pewno postawi ''Królewskim'' trudne warunki.

Real Madryt - Sevilla FC LIVE na GOL24.pl!

Real Madryt jest panem swojego losu. Podopieczni Zinedina Zidane'a mają jedno spotkanie rozegrane mniej i jeśli do końca sezonu ligi hiszpańskiej wszystkie mecze to będą mogli świętować tytuł mistrza kraju.
''Królewscy'' staną przed szansą wygrania drugi raz z rzędu Ligi Mistrzów, po tym jak w tygodniu wyeliminowali Atletico Madryt, ale żeby ten sezon był pasmem samych sukcesów potrzebne są zwycięstwa.

Przed Sevillą stoi bardzo ciężkie zadanie. W trwającym sezonie Real przegrał na własnym stadionie tylko raz - 2:3 z FC Barceloną. Gdy dodamy do tego fakt, że ostatni raz na Santiago Bernabeu wygrała 9 grudnia 2008 roku (4:3) i od tego czasu zanotowała dziewięć kolejnych porażek to szanse Sevilli spadają dramatycznie nisko. Podopieczni Jorge Sampaoliego na pewno zdają sobie sprawę, że w tym sezonie punkt z Santiago Bernabeu wywoziły takie drużyny jak UD Las Palmas (3:3), SD Eibar (1:1), Villarreal (1:1) i Atletico Madryt (1:1), więc przy dobrej postawie może udać się urwać punkty faworytowi.

Sevilla najprawdopodobniej skończy sezon na 4. lokacie i zapewni sobie grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Drużyna z Andaluzji przez bardzo długi czas trzymała się blisko Realu i Barcelony, w Lidze Mistrzów zdołała wyjść z grupy i przerwać passę 40 meczów bez porażki Realu. Jednak gra na tak wysokich obrotach musiała się prędzej czy później przełożyć na słabszą postawę. Sevilla okazała się gorsza od Leicester City i odpadła z LM. Ostatni raz na wyjeździe wygrała 25 lutego z..Betisem w derbach Sevilli.

W poprzedniej kolejce Real bez najmniejszych problemów zaaplikował Granadzie cztery bramki, a Sevilla podzieliła się punktami z Realem Sociedad. Jeżeli ''Królewscy'' zachowają czujność i od początku podejdą do tego spotkania skoncentrowani to nie powinni mieć problemów z rozstrzygnięciem spotkania na swoją korzyść. Co innego, gdy tak się nie stanie..Wtedy Sevilla może sprawić niemałą niespodziankę.

Przewidywane składy:

Real: Navas - Marcelo, Ramos, Varane, Nacho - Kroos, Casemiro, Modrić - Isco - Benzema Ronaldo

Sevilla: Rico - Lenglet, Pareja, Rami - N'Zonzi, Mariano, Nasri, Escudero - Vitolo, ben Yedder, Correa