4

Szachtar Donieck

0

• Pewnie narażę się wielu kibicom, ale to spotkanie pozostawia pewien absmak. Co prawda czerwona kartka dla Tamasa Stepanenki była jak najbardziej słuszna...

... to już okoliczności podyktowania (pierwszego) rzutu karnego wzbudzały pewne - delikatnie to ujmując - wątpliwości (poniżej wszystkie bramki z meczu).

Nie zmienia to faktu, że Real miał to spotkanie pod całkowitą kontrolą. Kolejne dwa gole CR7 - z "jedenastki" oraz po dobitce strzału Marcelo - tylko udokumentowały różnice klas.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Na zakończenie uderzył Alex Teixeira. Keylor Navas nie zmuszony do wykazania swoich umiejętności. Ivan Bebek kończy mecz - po koncercie Cristiano Ronaldo po zmianie stron Real pokonuje Szachtar 4:0.

• Jeszcze co najmniej trzy minuty potrwa to spotkanie.

• Kibice Realu powoli świętują zwycięstwo Królewskich. Obie drużyny już czekają aż to spotkanie dobiegnie końca.

• Andrij Piatow wyciągnął się jak struna i z najwyższym trudem paruje strzał Karima Benzemy na rzut rożny!

• Bernand wchodzi za Olexandra Gladkiya.

• Nie, tym razem Portugalczyk nie strzelił z rzutu karnego. Najpierw po ciekawie rozegranym rzucie rożnym piłka trafia przed "16" do Marcelo, który niemal od razu uderzył w stronę bramki. Andrij Piatow tak sparował futbolówkę, że CR7 dostawił głowę i notuje klasyczny hattrick!

• GOL, CRISTIANO RONALDO!!!

• Piłka po strzale Cristiano Ronaldo trafia w mur i wychodzi na rzut rożny.

• Maksym Malyshev skosił Daniela Carvajala. Żółta kartka.

• Niewiele dzieje się na murawie. Chociaż taktyka gości "posypała" się w momencie czerwonej kartki Tarasa Stepanenki, to Real nie kwapi się do żywszych ataków.

• Oleksandr Kucher notuje spóźniony wślizg i żółta kartka wędruje na jego konto.

• Viktor Kovalenko zastępuje bezbarwnego Malosa.

• Cristiano Ronaldo strzela lewą noga z linii pola karnego. Piłka minęła bliższy słupek o metr.

• Indywidualna akcja Isco, który holował piłkę środkiem przez 20-30 metrów. Zamiast podać do boku, to pchnął piłkę w stronę bramkarza.

• Podanie Freda nie znajduje adresata. W odpowiedzi real i Cristiano Ronaldo nie doszedł do piłki.

• Maksym Malyshev pojawia się na boisku. Zmienia Taisona.

• Portugalczyk nie zmylił rogu i drugi raz cieszy się z bramki w tym spotkaniu. Andrij Piatow bez szans na skuteczną interwencję.

• CRISTIANO RONALDO nie myli się!

• Druga "jedenastka" dla Realu! Alex Teixeira trafiony piłką w rękę. Tym razem nie ma dyskusji.

• Piłka po strzale Cristiano Ronaldo przelatuje nad murem i poprzeczką bramki strzeżonej przez Andrija Piatowa.

• Darijo Srna upomniany żółtą kartkąprzez sędziego za faul ok. 20 metrów od bramki.

• A jednak będzie trzecia wymuszona zmiana w Królewskich. Nacho Fernandez wchodzi za Sergio Ramosa.

• Olexandr Gladkiy dostaje dobre dośrodkowanie z prawej flanki. Zdołał musnąć piłkę, ale nie na tyle, by ta poleciała w stronę bramki Realu.

• Andrij Piatow wyczuł intencję Portugalczyka, ale piłka była uderzona na tyle mocno i precyzyjnie, że nie zdołał obronić.

• Karim Benzema zagrał na 12. metr przed bramkę do Cristiano Ronaldo, który strzela wprost w plecy ofiarnie interweniującego Darijo Srnę. Arbiter główny puścił grę mimo protestów gospodarzy, ale po "interwencji" sędziego będącego za bramką wskazuje na "jedenastkę"! Niesłychane!

• Real w komplecie.

• Sergio Ramos trzymając się za bark schodzi poza linię boczną. Wcześniej przez blisko minutę leżał na murawę.

• Piłkę przechwycił Sergio Ramos i pognał co sił w nogach by wyprowadzić kontrę. Na przeszkodzie stanął Taras Stepanenko, który spowodował upadek kapitana Realu. Sędzia bez wahania pokazuje Ukraińcowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Marlos "złamał" akcję z prawej strony boiska i chciał uderzyć sprzed pola karnego, ale traci piłkę.

• Karim Benzema z Luką Modriciem sieją zagrożenie swoimi groźnymi dośrodkowaniami. Nikt z ich kolegów nie jest w stanie "zamknąć" akcję.

• I druga połowa rozpoczęta. Goście przystępują do niej bez zmian.

• Urazu w pierwszej połowie doznał Raphael Varane. Za niego wchodzi Brazylijczyk z portugalskim paszportem. Druga wymuszona zmiana spowodowana kontuzją.

• Powracamy na drugą odsłonę. Będzie druga zmiana w ekipie gospodarzy.

• Trudno było przewidzieć inny scenariusz niż przewagę gospodarzy. Prowadzenie powinno być wyższe, ale na potęgę pudłowali Cristiano Ronaldo, Gareth Bale oraz Karim Benzema. Ten drugi już nie będzie niepokoił obronę mistrza Ukrainy, ale powinni się wystrzegać błędów indywidualnych. Dotyczy to szczególnie Andrija Piatowa, którego "babol" wykorzystał Karim Benzema.

Za kilka minut wracamy na drugą połowę.

• Po doliczeniu jednej minuty Ivan Bebek z Chorwacji kończy pierwszą połowę. Real prowadzi z Szachtarem po golu Karima Benzemy.

• Ustawiony w ok. lewego narożnika pola karnego Realu Márcio Azevedo dostał dobre podanie od kolegi z zespołu i huknął przed siebie... Niekoniecznie w bramkę. Sędzia wskazał, że grę wznowi Real - Brazylijczyk był na spalonym.

• Real oddał pole rywalowi, ale ten nie potrafi tego wykorzystać.

• Gol Karima Benzemy po ogromnym błędzie bramkarza Szachtara

• Olexandr Gladkiy w roli lewoskrzydłowego zyskał rzut z autu na wysokości pola karnego Realu. Rozgrywanie piłki do tyłu pozwala utrzymać się przy piłce, ale nie zagrozić Keylorowi Navasowi.

• Márcio Azevedo przerwał akcję Mateo Kovacicia przed własnym polem karnym i zakończył kontrę niecelnym strzałem.

• Sergio Ramos chciał wykonać tzw. scorpionkick w polu karnym. Nie trafił w piłkę.

• Taras Stepanenko faulem przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Realu i zostaje upomniany żółtą kartką.

• Mateo Kovacić wchodzi za kontuzjowanego Garetha Bale'a.

• Fatalny błąd Andrija Piatowa, który wypuścił piłkę z "koszyczka". Prezent wykorzystał Karim Benzema, który spokojnie skierował piłkę do siatki.

• GOL, KARIM BENZEMA!!!

• Gareth Bale w asyście medyków opuszcza murawę. Możliwe, że będzie konieczna zmiana wymuszona urazem mięśniowym Walijczyka.

• Słabe i niedokładne dośrodkowanie Darijo Srny. W odpowiedzi piłka po dośrodkowaniu Isco jest w posiadaniu obrońców mistrzów Ukrainy.

• Dośrodkowanie Jarosława Rakickiego pada łupem obrony Realu. Szachtar oddala grę od własnego pola karnego.

• Taison próbował przedrzeć się lewą stroną, ale jego akcję przerwał faulem Daniel Carvajal.

• Marcelo szukał partnerów prostopadłym podaniem, ale nie "znalazł" ich. Goście bronią się bardzo uważnie.

• Królewscy nie mogą się "wstrzelić" - Toni Kroos strzela obok lewego słupka. Tak marnować okazje... Oby to się nie zemściło.

• Oblężenie bramki (a dokładniej okolic) Szachtara trwa. Tym razem próbował Cristiano Ronaldo. Mocno się pomylił i piłka minęła prawy słupek w znacznej odległości.

• Karim Benzema stał przed ogromną szansą by otworzyć wynik spotkania! Przestrzelił z bliskiej odległości, przenosząc piłkę nad poprzeczką!

• Andrij Piatow broni strzał Garetha Bale'a z 13 metrów! Piłka zmierzała w stronę lewego słupka!

• Prostopadłe podanie Darijo Srny po linii do Alexa Teixeiry. Brazylijczyk wychodził na dobrą pozycję, ale nie pilnował ustawienia obrony Realu. Spalony.

• Niecelny strzał Marcio Azevedo. Piłka minęła lewy słupek bramki gospodarzy.

• Marcelo dobrze zamykał akcję na lewej stronie, ale nie był w stanie zrobić coś więcej z piłką zagraną przez Cristiano Ronaldo, który nieoczekiwanie pojawił się na prawej flance. Andrij Piatow z "piątki".

• Cristiano Ronaldo dostaje piłkę na lewym skrzydle. Zaczął czarować, lecz z tych "przeplatanek" udało się zyskać rzut rożny. Po dobrej centrze z narożnika Raphael Varane wyskoczył najwyżej w polu karnym a piłka uderzona głową mija prawy słupek bramki.

• W odpowiedzi Szachtar, ale Taras Stepanenko fauluje w ofensywie.

• Isco posyła piłkę nad poprzeczką.

• Od razu Real próbuje narzucić swoje tempo. Najpierw po akcji skrzydłem i centrze Luki Modricia piłka nie dotarła do Garetha Bale'a, po chwili zagranie Walijczyka zostało zablokowane. Jednak będzie rzut rożny.

• ... gospodarze i to oni zaczynają spotkanie!

• Losowanie stron. Górą... Real Madryt - Szachtar

• Jak mawia klasyk Andrzej Twarowski

Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!

(intro Ligi Mistrzów 2015/16)

• Mała ciekawostka historyczna związana z Realem Madryt i... stadionem.

• Tradycyjnie zachęcam do aktywności w komentarzach poprzez pisanie pytań, swoich przemyśleń oraz typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (można też podawać strzelców i czas bramki ;)) Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

• Dla zbudowania napięcia i oczekiwania na pierwszy gwizdek sędziego obejrzyjmy filmowe "promo" meczu, który niedługo rozpocznie się na Santiago Bernabeu.

• Do tej pory Real Madryt nie miał okazji mierzyć się z mistrzem Ukrainy. Dzisiaj więc nastąpi premierowej starcie.

• W drugim spotkaniu tej grupy Paris Saint Germain gości u siebie Malmoe. Teoretycznie faworyt jest znany, ale szwedzki zespół wyeliminował Celtic Glasgow po dramatycznym dwumeczu. Czy dzisiaj powstrzymają "swojego" Zlatana Ibrahimovicia i spółkę?

• I rezerwowi Realu Madryt: K. Casilla (bramkarz), Casemiro, Cheryshev, Nacho, Jese, Kovacić, Pepe.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić ławki rezerwowych. Zacznijmy od gości: Kanibolotsky (bramkarz), Eduardo, Bernard, Dentinho, Kovalenko, Malyshev, Ordets.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Tęskniliście? Liga Mistrzów raca do gry! Za trzy kwadranse obrońca tytułu, Real Madryt, podejmie przed własną publicznością Szachtar Donieck w 1. kolejce grupy A.

• Real Madryt - Szachtar Donieck LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Królewscy" kontra wicemistrzowie Ukrainy

W pierwszej serii spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt podejmuje na własnym obiekcie ukraiński Szachtar Donieck. Faworytem są gospodarze, który w ostatnim meczu ligowym pokonali Espanyol 6:0.