Real pokonał Atletico w derbach Madrytu i ucieka Barcelonie (zdjęcia)

Damian Orłowicz
Real Madryt ponownie oddalił się na cztery punkty od FC Barcelony, pokonując dzisiaj Atletico 4:1. Hattricka dla Królewskich zaliczył Cristiano Ronaldo. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

Atletico Madryt - Real Madryt 1:4 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Atletico Madryt. W 9. minucie, po prostopadłym podaniu, strzał w polu karnym oddał Falcao, ale jego uderzenie obronił Iker Casillas.

W kolejnych minutach przeważali piłkarze Los Rojiblancos, natomiast prowadzenie w meczu objęli Królewscy. W 25. minucie po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego, swoją 38 bramkę w sezonie La Liga zdobył Cristiano Ronaldo.

Po dośrodkowaniu Angela Di Marii, prowadzenie w meczu mógł podwyższyć Karim Benzema, jednak po jego uderzeniu głową, piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. W 38. minucie groźny strzał oddał CR7, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Thibaut Courtois. Do przerwy Los Blancos prowadzili 1:0.

W 55. minucie niespodziewanie Atletico wyrównało. Z lewej strony dośrodkował Adrian Lopez, a bramkę zdobył niezawodny Radamel Falcao. Pięć minut później mógł odpowiedzieć Real Madryt, jednak Fabio Coentrao uderzył tylko w boczną siatkę.

Królewscy objęli ponownie prowadzenie w 68. minucie. Fantastycznym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Cristiano Ronaldo i bramkarz Rojiblancos musiał wyciągnąć piłkę z siatki, po raz drugi w tym spotkaniu. Drugą bramkę w meczu mógł zdobyć także Falcao, ale po jego uderzeniu głową, piłka minęła bramkę Ikera Casillasa.

W 83. minucie CR7 skompletował hat tricka po bramce z rzutu karnego, podyktowanego za faul Diego Godina na Gonzalo Higuaina. Czwartą bramkę dla Realu zdobył Jose Maria Callejon, który przebywał na boisku niespełna trzy minuty.

Królewscy pewnie zwyciężyli z Atletico 4:1. I zachowali bezpieczną, czteropunktową przewagę nad Barceloną. W klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo ma na koncie 40 bramek i wyprzedził w klasyfikacji strzelców Leo Messiego.