Real Sociedad

0

Real Madryt

1

• Jeszcze jeden stały fragment gry. W "szesnastce" Realu pojawił się Rulli, ale Illaramendiemu zupełnie nie wyszło dośrodkowanie. Obrona Realu wybija piłkę, a sędzia kończy mecz! Real Madryt wygrywa na Estadio Anoeta po golu Garetha Bale'a z 79. minucie i pozostaje w grze o mistrzostwo Hiszpanii!

• Navas broni po strzale Bautisty głową z kilku metrów!

• Dwie minuty doliczone do drugiej odsłony. Kibicom Realu Sociedad nie podoba się ta decyzja arbitra, którą skwitowali gwizdami.

• Rzut rożny dla gospodarzy po akcji lewą stroną. Gonzalez strzela głową wysoko nad bramką.

• Po chwili Bask miał okazję do rehabilitacji, ale Danilo blokuje jego centrę.

• Fatalne dośrodkowania Oyarzabala z lewej strony pola karnego Realu. Navas wznawia grę z "piątki".

• Za Lukę Modricia wchodzi Mateo Kovacić

• Kontra Realu i po centrze Jese Rulli "zdejmuje" piłkę z głowy Lucasa.

• Przebojowa akcja Zaldui prawą stroną. Ograł dwóch rywali, ale włożył za dużo siły w dośrodkowanie. Piłka przeszła przez całe pole karne "Królewskich".

• 26 426 widzów na Estadio Anoeta.

• Idealne dośrodkowanie Lucasa w pole karne z prawej strony i czwarta "główkowa" próba Walijczyka przynosi powodzenie! Rulli tylko odprowadził piłkę wzrokiem jak ta wpada do siatki!

• GOL, GARETH BALE!!!

• Mocne dośrodkowanie Oyarzabala w pole karne. Bautista nie sięgnął piłki!

• Jese strzela zza pola karnego obok bramki. Piłkę zdołał jeszcze musnąć Rulli. Rzut rożny

• Jon Bautista Orgilles melduje się na murawie. Schodzi Bruma

• Błąd Elustondo mógł kosztować gospodarzy utratę bramki! Przejął ją Jese i ruszył na bramkę., ale ten kolejny raz przegrał pojedynek Rullim

• Modrić skosił Brumę jak trawę na wiosnę i dostaje żółtą kartkę. Sędzia częściej sięga do kieszonki niż było celnych strzałów.

• Rulli intuicyjnie broni strzał Jese z kilkunastu metrów! Bramkarz "trzyma" wynik dla gospodarzy!

• Isco zastępuje Jamesa Rodrigueza, który nie zanotował dobrego występu.

• Kolejna próba Brumy. Uderzył w światło bramki tuż przy prawym słupku. Zbyt anemicznie by pokonać Navasa.

• Bruma strzela z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

• Ramos dobrze zagrał na wyprzedzenie i zabrał piłkę Zurutuzie. Zagrał anemicznie do Navasa i o mały włos piłki nie przejąłby Oyarzabal. Bramkarz Realu zdążył wybić piłkę.

• Diego Reyes wchodzi za Markela Bergarę.

• Jese Rodriguez zastępuje bezbarwnego Borję Mayorala.

• Zaldua ruszył w pole karne Realu, ale został powstrzymany. Próba kontry zmarnowana przez Bale'a, który nie opanował piłki po podaniu Jamesa. Po chwili faul Zaldui i kartka na jego koncie.

• Nacho powalił rozpędzonego Xabi Prieto i ogląda żółtą kartkę. Nie zagra w następnym meczu.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Brumy nie znajduje adresata w polu karnym Realu. Gospodarze są wyraźnie nastawieni na kontry. "Królewscy" biją głową w mur.

• Żółta kartka dla Ramosa za faul.

• Rulli instynktownie broni nogą strzał Bale'a z dziewięciu metrów! Argentyńczyk zostawił nogę, w która trafił skrzydłowy Realu!

• Danilo strzela płasko, lewą nogą, z 18 metrów obok bramki Rulliego.

• Navas pewnie chwyta piłkę. Szybko wznowiony atak i Real powstrzymany przed polem karnym gospodarzy.

• Zurutuza ruszył z kontrą! Znalazł się w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Udało się wywalczyć rzut rożny. Po interwencji Danilo jeszcze jeden korner

• James centruje z rzutu wolnego w pole. Jeden z obrońców Sociedad wybija ją poza własną "szesnastkę".

• Pojedynek Oyarzabala z Danilo na lewej stronie, w pobliżu pola karnego. Górą Brazylijczyk, który pozwolił piłce opuścić piłkę poza boisko.

• Navas z problemami piąstkuje. Minimalnie przeliczył się z wyjściem do górnej piłki i o mały włos nie zakończyłoby się to utratą bramki!

• Oyarzabal ruszył z kontrą, ale powstrzymał go Varane. Po chwili Francuz niepewnie wybija piłkę na rzut rożny.

• Niepotrzebnie mnożą się żółte kartki w tym meczu. Tym razem na swoim koncie ma Xabi Prieto

• Bales strzela głową ponad metr nad poprzeczką. Walijczyk zderzył się głowami z Zurutuzą, ale może grać dalej.

• Danilo wrzuca z prawej strony w pole karne. Gonzalez wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Dalekie podanie na lewą stronę do Bale'a przeciął dobrze ustawiony Elustondo.

• W obu składach nic się nie zmieniło. Oby zmieniło się w drugiej połowie, którą zaczęli gospodarze

• Niedokładny strzał Varane'a głową i sędzia kończy pierwszą połowę. Real Sociedad bezbramkowo remisuje z Realem Madryt na Estadio Anoeta

• Zaldua strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką. Szybki atak Realu przynosi czwarty rzut rożny.

• Jeszcze raz Kolumbijczyk w roli głównej. Zakończył rajd centrą, którą łapie Rulli.

• Obrona gospodarzy radzi sobie z dośrodkowaniem Jamesa.

• Markel Bergara powalił Bale'a. Żółta kartka na jego koncie

• Bale ukarany "żółtkiem" za wejście karate w rywala.

• Nie ma gola dla "Królewskich"! Lewą stroną popędził Nacho i jego strzał sparował Rulli! Jeszcze piłkę zmierzającą w stronę bramki wybił Elustondo!

• Danilo zablokowany na prawej stronie. Z kontrą ruszył Bruma, ale nie dał rady minąć Varane'a.

• Żółta kartka dla Illaramendiego za faul na Modriciu w środku pola.

• Pojedynek Zaldui z Ramosem na wysokości prawego narożnika "szesnastki" "Królewskich. Górą kapitan gości.

• To mogła być zabójcza kontra Sociedad. Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Zurutuzy, któremu nie udało się przyjąć futbolówki przed polem karnym gości.

• Anemiczna centra Jamesa z rzutu wolnego. Piłka ledwie przeleciała 10 metrów, czyli nawet nie dotarła na linię 16. metra.

• Atak "Królewskich" prawą flanką powstrzymany przez Gonzaleza.

• Zamieszanie na 10. metrze po rzucie wolnym gospodarzy. Varane wybija piłkę na uwolnienie.

• James strzela z 18 metrów w sam środek bramki Realu Sociedad. Rulli pewnie broni!

• Navas poza polem karnym uprzedził Oyarzabala. Piłkę przechwycił Bruma, który po minięciu dwóch rywali zagrał na 5. metr do Prieto, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Wysokie dośrodkowanie Danilo w pole karne. Elustondo spokojnym wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo.

• Pierwszy raz od kilku minut piłkarze z San Sebastian znaleźli się w pobliżu bramki Navasa. udało się wywalczyć rzut rożny. Udana interwencja Ramosa przecięła dobre dośrodkowanie z prawej strony.

• Bale wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Jamesa i strzela głową obok bramki Rulliego! Walijczyk stwarza największe zagrożenie pod bramką gospodarzy.

• Casemiro strzela z dystansu daleko od bramki gospodarzy. W momencie strzału noga postawna mu odjechała, więc to może go wytłumaczyć.

• Danilo na spalonym.

• W odpowiedzi Zurutuza strzela anemicznie z dystansu. Navas chwyta piłkę.

• Fatalny strzał Jamesa z prawej strony pola karnego. Piłka zamiast polecieć po łuku poleciała po cięciwie. Wylądowała tuż obok lewej chorągiewki.

• Elustondo bez pardonu przerwał akcję Jamesa wybiciem piłkę na rzut rożny. Bale strzela głową tuż obok słupka!

• Zdaniem sędziego Oyarzabal był na spalonym. Przed mocno padający deszcz liniowy popełnił spory błąd - napastnik gospodarzy miałby szansę wyjść sam na sam z Navasem.

• Kolejny rzut rożny dla gości po interwencji Berchiche. Sergio Ramos strzela głową niecelnie.

• Bale gra na prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie było za głębokie. i wychodzi poza boisko. Rulli wybija piłkę od bramki.

• Obrona RSSS wybija piłkę. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Zaldua niespodziewanie znalazł się na wysokości prawego narożnika "szesnastki" madryckiego rywala. Stracił piłkę na rzecz Varane'a. Kontra "Królewskich" straciła na tempie, ale Rulli paruje strzał Jamesa na rzut rożny.

• Modrić ruszył na bramkę Rulliego, ale Chorwat nie zauważył,że był na metrowym spalonym.

• Akcja "Królewskich" - Bale dostaje piłkę od Jamesa na prawej stronie pola karnego i niemal od razu uderzył po dalszym słupku. Brakowało mu ok. 2 metrów.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Brumy okazało się za mocne. Navas wznawia grę z "piątki".

• Atak Sociedad lewą stroną. Rozpędzonego Prieto zatrzymał niezgodnie z przepisami Casemiro. Początek to chaotyczna gra obu stron w środku pola.

• ... goście, którzy zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Xabi Prieto i Sergio Ramos. Górą...

• Przenosimy się do Sans Sebastian na mecz! Coraz głośniejszy doping kibiców i piłkarze powoli wychodzą na murawę!

• Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Alberto Undiano
    • liniowi: Diego Barbero, Jesus Zancarda
    • sędzia techniczny: Julio Leo
  • Real Sociedad - nieobecni: Vela (napastnik, 34 mecze / 5 goli, trzeci strzelec zespołu), C. Martinez (obrońca, 10/0), I. Martinez (obrońca, 30/1), Canales (pomocnik, 16/0), Jonathas (napastnik, 26/7, drugi strzelec zespołu), Agirretxe (napastnik, 16/13, najskuteczniejszy strzelec zespołu).

Real Madryt - nieobecni: Kroos (pomocnik, 30/1), C. Ronaldo (napastnik, 34/31, najskuteczniejszy strzelec), Benzema (napastnik, 25/23, drugi strzelec zespołu)

• Z kolei Real Madryt, który we wtorek rozegrał (tak, to właściwe słowo) pierwszy półfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Manchesterem United (0:0) jest trzeci i traci zaledwie punkt do "oczko" wyżej Atletico Madryt oraz przewodzącej w La Liga Barcelonie. Bilans bramkowy piłkarzy Zinedine'a Zidane'a jest imponujący - 104 strzelone gole przy 32 straconych.

• Przed tym meczem gospodarze mają 42 punkty i zajmują dwunastą lokatę. Na europejskie puchary nie mają już szans (do siódmej Sevilli traci 10 "oczek), ale Baskowie z lekkim niepokojem patrzą w dół. Nad będącym w strefie spadkowej zespołem z Granady mają dziewięć punktów przewagi.

• Rezerwowi Realu Sociedad San Sebastian: Oier - A. de la Bella, E. Granero, Litri, O. B. Jon, R. Pardo, D. Reyes.

• Rezerwowi "Królewskich": K. Casilla - D. Carvajal, Isco, Jese, M. Kovacić, Pepe, Marcelo.

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Gra o Tron - wersja hiszpańska, odcinek 1. Za pół godziny do boju ruszy pierwszy "ród", który walczy o mistrzostwo. W San Sebastian Real Sociedad zmierzy się z będącym na najniższym stopniu podium Realem Madryt!