Real w półfinale Copa del Rey!

Marcin Gazda
Real Madryt po mało interesującym meczu rewanżowym pokonał na Vicente Calderon Atletico 1:0 i po raz pierwszy od 2006 roku znalazł się w półfinale rozgrywek Pucharu Króla. Jedynie trafienie meczu zanotował w 22. minucie Cristiano Ronaldo.

Derby stolicy Hiszpanii mimo dwubramkowej przewagi Realu z pierwszego meczu zapowiadały się ciekawie. Kibice Rojiblancos rozwiesili w miasteczku treningowym transparent, że "Atletico nigdy się nie poddaje". Emocje towarzyszące spotkaniu były więc obecne. Smaczku derbom Madrytu dodaje fakt, iż piłkarze z Vicente Calderon nie zaznali w nich smaku zwycięstwa od 11 lat.

Niestety od pierwszych minut kibice odwiecznego rywala Realu Madryt musieli obejść się smakiem i nie zobaczyli swojej drużyny walczącej i oddającej strzały na bramkę Ikera Casillasa. Na boisku panował chaos, a zagrania często były niedokładne, co na pewno odebrało jakości temu spotkaniu. Pierwsza ładna akcja meczu zakończyła się golem. Po długiej wymianie piłki na połowie rywala i podaniu Sergio Ramosa bramkę z kilku metrów wbił do siatki Cristiano Ronaldo.

Chwilę wcześniej po ostrym wejściu Arbeloy boisko opuścił Reyes i jego miejsce musiał zająć Diego Costa. Niestety, takich zagrań, zwłaszcza ze strony Colchoneros, było bardzo dużo. Sfrustrowani podopieczni Quique Floresa nie potrafili powstrzymać nerwów i często rysowali nogi zawodnikom Królewskich. Największe zaangażowanie w tej materii wykazywał Juanfran, który nadepnął Khedirę w taki sposób, iż Niemiec musiał opuścić boisko.

O dogodniejszych okazjach bramkowych ciężko się rozpisywać. Nieudolność Atletico i spokój piłkarzy Merengues nie generowały wielkich emocji. Oprócz sytuacji, kiedy Marcelo umieścił piłkę w siatce będąc uprzednio na spalonym, kibice na Calderon nie mieli okazji obserwować wielkiego widowiska.

W półfinale Real zmierzy się już za 6 dni z Sevillą na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.