Red Dragons Pniewy wygrywają po raz pierwszy w derbach Wielkopolski. Smoki pokonały 4:2 GI Malepszy Futsal Leszno

Dawid Dobrasz
Jednego z goli w meczu derbowym (4:2) strzelił Piotr Błaszyk (z lewej).
Jednego z goli w meczu derbowym (4:2) strzelił Piotr Błaszyk (z lewej). Red Dragons Pniewy
Piąte derby Wielkopolski i drugi raz rozstrzygnięte. Pierwszy raz w pojedynku Red Dragons Pniewy z GI Malepszy Futsal Leszno wygrały Smoki, które pokonały w 17. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy zespół Tomasza Trznadla 4:2 (1:1).

Od pierwszej minuty na parkiecie widzieliśmy sporo celnych uderzeń na obie bramki. Zawodnicy obijali też słupki, ale na gole musieliśmy poczekać do ostatnich minut pierwszej połowy. Pierwsi konto bramkowe otworzyli goście. W 17. minucie Łukasza Błaszczyka pokonał Rajmund Siecla. Na odpowiedź dobrze grających gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo dwie minuty później gola wyrównującego strzelił Mateusz Kostecki.

Do przerwy więcej ataków wykonali goście (56 do 41). Zespół z Leszna oddał też więcej strzałów 30-22, choć w celnych minimalnie lepsi byli gospodarze 12-11.

Po zmianie stron pionujący początek zaliczyli gospodarze, którzy w dwie minuty wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Bramki zdobywali niezawodni Patryk Hoły (22. minuta) i Piotr Błaszyk (24. min). W 28. minucie do sytuacji z rzutu wolnego podszedł nowy nabytek zespołu z Leszna - 32-letni Douglas Neutzling Ferreira i zdobył drugą bramkę dla leszczynian.

Wynik 3:2 długo się utrzymywał. Na cztery minuty przed końcem drugą żółtą kartkę zobaczył Sebastian Wojciechowski. Goście grający w osłabieniu nie dali sobie strzelić gola, ale to nie była ostatnia czerwona kartka w tym meczu. W ostatniej minucie podopieczni Tomasza Trznadla grali bez bramkarza i przy jednym z błędów ze zmianami strzał na bramkę gości oddał jeden z zawodników Smoków, trafiając w rękę futsalisty z Leszna. Sędzia wskazał na rzut karny, którego wykorzystał Storozhuk.

W drugiej połowie mimo większej liczby ataków (115-80) i oddanych strzałów (49-43, celne 21-21) GI Malepszy Futsal Leszno pierwszy raz w historii rywalizacji na poziomie Statscore Futsal Ekstraklasy musiał uznać wyższość Red Dragons Pniewy. Tym samym Smoki w tabeli zbliżyły się do ekipy z Leszna na jeden punkt. Podopieczni Łukasza Frajtaga zajmują 8. miejsce z 27 punktami na koncie, a punkt więcej (5. pozycja) znajduje się zespół Tomasza Trznadla.

Red Dragons Pniewy - GI Malepszy Futsal Leszno (20.02.2022) 4:2 (1:1)
Gole: Kostecki 19., Hoły 22., Błaszyk 24., Storozhuk 40. (karny)- Siecla 17., Ferreira 28.