Regionalny Puchar Polski. Coraz bliżej rozstrzygnięć w kilku...

Regionalny Puchar Polski. Coraz bliżej rozstrzygnięć w kilku województwach

red

Gol24

Gol24

Regionalny Puchar Polski. Coraz bliżej rozstrzygnięć w kilku województwach

©Fot. Polska Press

Regionalny Puchar Polski. W tym tygodniu w kilku województwach może dojść do bardzo ważnych rozstrzygnięć i powoli może wyklarować się hierarchia do końcowego triumfu w rozgrywkach pucharowych.
Regionalny Puchar Polski. Coraz bliżej rozstrzygnięć w kilku województwach

©Fot. Polska Press

Rozlosowano pary półfinału Regionalnego Pucharu Polski w województwie mazowieckim. Choć spotkania odbędą się 8 maja o godzinie 17.30 już teraz wiadomo, że w finale zespół z III ligi zmierzy się z drużyną z IV ligi. Jak wiadomo rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami i można spodziewać się niespodziewanego rozstrzygnięcia.

Pary półfinału Regionalnego Pucharu Polski na Mazowszu:
Legionovia Legionowo (III liga) - Legia II Warszawa (III liga)

Korona Ostrołęka (IV liga) - Błonianka Błonie (IV liga)

Oba mecze odbędą się 8 maja o godzinie 17:30.

Arcyciekawie zapowiada się rywalizacja w województwie zachodniopomorskim, gdzie dojdzie do starć zespołów z III ligi z niżej notowanymi rywalami.
Walcząca o obudowanie dawnej marki Flota Świnoujście podejmie przed własną publicznością III-ligowy Świt Skolwin. Inny III-ligowiec, Kotwica Kołobrzeg zmierzy się z rezerwami Błękitnych Stargard. Orzeł Wałcz stanie do walki z Bałtykiem Koszalin, a walcząca o utrzymanie na czwartym poziomie rozgrywkowym Gwardia Koszalin wybierze się do Polic na mecz z zawsze groźnym Chemikiem.

Pary ćwierćfinałowe w województwie zachodniopomorskim

Flota Świnoujście - Świt Skolwin (Szczecin) 8 maja, 18:00

Błękitni II Stargard - Kotwica Kołobrzeg 8 maja, 18:00

Orzeł Wałcz - Bałtyk Koszalin 8 maja, 18:00

Chemik Police - Gwardia Koszalin 8 maja, 18:00

Pary półfinałowe w województwie podlaskim

Na Podlasiu może dojść do niespodzianki. Zarówno KS Wasilków jak i Warmia Grajewo nie są faworytami swoich półfinałów. Do Wasilkowa przyjedzie dziewiąta w tabeli III ligi Olimpia Zambrów, a do Grajewa uda się już praktycznie zdegradowana do IV ligi ŁKS 1926 Łomża. Łomżanie znajdują się w sporym kryzysie i to wykorzystać zespół Warmii.

KS Wasilków - Olimpia Zambrów 8 maja, 17:00

Warmia Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 8 maja, 17:00


Pary ćwierćfinałowe w województwie lubuskim

W województwie lubuskim na zdobycie prestiżowego trofeum zęby ostrzą sobie w Gorzowie Wielkopolskim. Zarówno Stilon jak i Warta dalej pozostają w grze, ale jednocześnie obie walczą o pozostanie na III-ligowym froncie i w tym momencie znajdują się w strefie spadkowej. Bardzo ciekawie powinno być w Żarach, gdzie miejscowy Płomień zmierzy się z Arką Nowa Sól. TS Przypel podejmie Spójnie Osno Lubuskie.

Promień Żary - Arka Nowa Sól 8 maja, 17:00

TS Przylep - Spójnia Ośno Lubuskie 8 maja, 17:00

Alfa Jaromirowice - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 8 maja, 17:00

Victoria Szczaniec - Warta Gorzów Wielkopolski 8 maja, 17:00

Pary ćwierćfinałowe w województwie śląskim

Polonia Bytom - GKS Radziechowy-Wieprz 8 maja, 17:30

Polonia Poraj - Pniówek Pawłowice Śląskie 8 maja, 17:30

Błyskawica Drogomyśl - Górnik II Zabrze 8 maja, 17:30

Podlesianka Katowice - Rekord Bielsko-Biała 22 maja, 17:30

W województwie śląskim nie ma jednoznacznego faworyta. Walcząca o powrót do "poważnego" futbolu Polonia Bytom podejmie GKS Radziechowy-Wieprz. Bytomianie nie mogą grać przy Olimpijskiej, bo na stadionie rozpoczęto przygotowania do przebudowy, a potem prace stanęły i nic nie wskazuje na to, aby miały ruszyć w najbliższym czasie. Podopieczni trenera Marcina Domagały grają więc na „Szombrach”, gdzie nie mogą czuć się jak u siebie. W swoim okręgu musiała wygrać z wyżej notowanym Ruchem Radzionków.

- Ten mecz był ważny dla klubu, dla kibiców i dla mnie, Bramki, to tylko kopnięcia, całe szczęście, że wpadły do siatki, cieszymy się wszyscy - mówił skromnie Marcin Lachowski. - Szkoda, że nie możemy grać na fantastycznej murawie na Olimpijskiej. Tutaj boisko jest słabej jakości. To przykra sytuacja, że Polonia, klub z tak bogatą historią, z tyloma kibicami, nie ma gdzie grać i wygląda, że przez wiele lat nie będzie miał...

Polonia Poraj będzie gościła Pniówek Pawłowice Śląskie. Błyskawica Drogomyśl zmierzy się z rezerwami zabrzańskiego Górnika, który może być wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Grająca w lidze okręgowej Podlesianka Katowice podejmie III-ligowy Rekord Bielsko-Biała. Niespodzianka jest możliwa, ale będzie o to bardzo trudno.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej