Tomasz Bochenek
LKS Mogilany - Dalin Myślenice
LKS Mogilany - Dalin Myślenice Tomasz Bochenek
LKS Mogilany zdobył Puchar Polski w podokręgu Myślenice. Zespół trenera Michała Wiącka, występujący w klasie okręgowej, sprawił w finale niespodziankę, ogrywając na swoim stadionie aż 4:1 Dalin Myślenice - czyli czołowy zespół IV ligi. Kluczowy był fragment od 28 do 35 minuty, w którym gospodarze zdobyli trzy gole. A konkretnie - trzy gole strzelił ich napastnik Karol Kiebuła.

Czwartoligowcy w dość mocnym tempie zaczęli mecz. Piłkarze z Mogilan presji nie zamierzali się jednak poddawać, a i gościom szybko werwy ubyło. Po kwadransie bliski zdobycia bramki (po rzucie rożnym) dla miejscowych był Piszczewskij, za chwilę po drugiej stronie boiska Rak z dobrej pozycji kopnął nad bramkę.

Mogilany objęły prowadzenie na skutek wolnego, po którym piłka została przez myśleniczan zablokowana, ale nie zdołali jej wybić z pola karnego. No i Kiebuła wykonał po ziemi skuteczną dobitkę.

Minęły 4 minuty, a futbolówka ponownie trafiła do siatki Dalinu. Tego trafienia sędzia uznać jednak nie mógł, bo Piszczewskij wbił piłkę do pustej bramki ze spalonego - i gospodarze mieli czego żałować, bo ta akcja - w której przedostatnim ogniwem był Wojtaczka - powinna była zakończyć się czystym trafieniem.

I takie nastąpiło kilkadziesiąt sekund później, po kolejnym błędzie myślenickiej defensywy. Biesa znów pokonał Kiebuła.

Koniec to nie był, bo 21-letni napastnik za chwilę strzelił po kontrze (podanie Piszczewskiego) z 18 metrów! Szok.

Goście zwarli szyki i jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę - Kawula ładnie uderzył z 20 m w górny róg. Schodząc na przerwę do szatni gospodarze nie mogli przeboleć tego gola.

Na początku II połowy przewaga Mogilan znów mogła być trzybramkowa, ale tym razem Kiebuła kopnął piłkę nad bramkę. A potem Dalin cisnął i cisnął, gospodarze czas spędzali niemal wyłącznie na własnej połowie boiska. Bronili się jednak bardzo szczelnie, myśleniczanie mieli problem ze stworzeniem klarownej sytuacji.

I tak już było w zasadzie do końca. Przy czym od 58 min było już 4:1, bo kontratak Mogilan Piszczewskij zakończył dobrym strzałem w dalszy róg. I nie była to ostatnia bramkowa okazja gospodarzy.

Puchar - z rąk prezesa myślenickiego podokręgu Stefana Sochy - odebrał kapitan Mogilan Dariusz Karski. Teraz przed nim i drużyną półfinał na szczeblu okręgu, losowanie par ma odbyć się w czwartek.

LKS Mogilany - Dalin Myślenice 4:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Kiebuła 28, 2:0 Kiebuła 33, 3:0 Kiebuła 35, 3:1 Kawula 45, 4:1 Piszczewskij 58.
Mogilany: Najder - Jagła, Bartosz, Karski (82 Orzechowski), Wojtaczka - Przesławski (76 Baran), Kurleto (52 Chachlowski), Suder (73 Mielcarek), Bobek - Kiebuła, Piszczewskij (62 Frasik).
Dalin: Bies (46 Kipek) - M. Mistarz (73 Idzi), Pilch, Stelmach (46 Tokarz), Senderski - Masłowski, Kawula, Wojtan (46 O. Mistarz), K. Mistarz, Rak - M. Górecki.
Sędziował: Filip Magiera (Myślenice). Żółte kartki: Senderski, Masłowski, Kawula - Frasik. Widzów: 100.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Regionalny Puchar Polski: Mogilany się cieszą, w finale pokonały Dalin [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski