Regionalny Puchar Polski. Najwięcej emocji było w Końskich

Dorota Kułaga, PK
Rozegrany w Bodzentynie mecz Lubrzanka Kajetanów - Spartakus Aureus Daleszyce.
Rozegrany w Bodzentynie mecz Lubrzanka Kajetanów - Spartakus Aureus Daleszyce. Aleksander Piekarski
W środę, 4 kwietnia, na Kielecczyźnie odbyły się mecze 1/8 regionalnego Pucharu Polski.

Granat Skarżysko-Kamienna - KSZO 1929 Ostrowiec 1:4 (0:1)

W środę, 4 kwietnia, na Kielecczyźnie odbyły się mecze 1/8 regionalnego Pucharu Polski. Granat Skarżysko-Kamienna przegrał z KSZO 1929 Ostrowiec 1:4.KLIKNIJ i zobacz relację z meczu

Regionalny Puchar Polski. Porażka Granatu Skarżysko-Kamienna...

Bramki: Damian Mężyk 66 (samobójcza) - Dawid Kamiński 1, Damian Mężyk 50, Mateusz Mąka 77 z karnego, Michał Grunt 81.

Granat: Borgensztajn - Szyszka, Styczyński, Drożdżał, Miller - Marcin Kołodziejczyk, M. Grzejszczyk, Suwara, Wojna, Dulęba - Uciński (82. Rogoziński).

KSZO 1929: Olszewski - Kudriawcew, Meżyk, Janik - P. Cheba (79. Puton), Kapsa (60. Grunt), Czajkowski, Łokieć (46. D. Cheba), Mikołajek (50. Mąka) - Kamiński, Jamróz.

KSZO 1929 trzeci raz z rzędu chce zdobyć puchar na szczeblu okręgu. W meczu z Granatem wyższość trzecioligowca była widoczna. Pierwszą bramkę w 1 minucie zdobył Dawid Kamiński, ten zawodnik wywalczył tez rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Mąka.

- Była twarda walka w powietrzu, ale odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Chcemy, żeby nasza przygoda z pucharem trwała jak najdłużej - powiedział Przemysław Cecherz, trener KSZO 1929.

Unia Sędziszów - Czarni Połaniec 0:5 (0:2) Bartłomiej Miazga 35, 36, Dawid Stypa 51, 65, Mikołaj Muniak 81.

Alit Ożarów - Wisła Sandomierz 2:5 (1:2), Jakub Mażysz 36, Michał Kamiński 52 z karnego - Marcin Sudy 9, Piotr Ferens 19, Michał Mokrzycki 47 z karnego, Jakub Łata 63, Dawid Korona 76.

Wisła: Wierzgacz - Ziółek (46. Wilk), Górski, Korona, Miroszka - Ferens, Nikanowycz (46. Mokrzycki), Sudy, Jakóbczyk (75. Chorab) - Łata (64. Piechniak), Poński (64. Róg).

Wierna Małogoszcz - GKS Nowiny 3:0 (2:0)
, Karol Gągorowski 14, Michał 44 z karnego, Filip Borowski 69

Naprzód Jędrzejów - ŁKS Georyt Łagów 0:3 (0:0),
Bartosz Malinowski 65, 75, 83.

Neptun Końskie - TS 1946 Nida Pińczów 4:2 po dogrywce (2:2, 0:2)
, dla Neptuna Krzysztof Pach 70, Piotr Zieliński 80, Piotr Gardynik 109, 114 z karnych.

Lubrzanka Kajetanów - Spartakus Aureus Daleszyce 0:1 (0:1), Kamil Blicharski 20.

W środę, 4 kwietnia, na Kielecczyźnie odbyły się mecze 1/8 regionalnego Pucharu Polski. Lubrzanka Kajetanów przegrała ze Spartakusem Aureusem Daleszyce 0:1 KLIKNIJ i zobacz relację z meczu

Regionalny Puchar Polski. Porażka Lubrzanki Kajetanów ze Spa...

Lubrzanka: Żyła – Zawierucha, Foks, Kozubek Czeneszkow - Żak (46. Bracha), Gaj, Orliński (46. Zwierzyński) Cedro - Woźniak, Bożęcki (82. Skrzyniarz).

Spartakus Aureus: Kołomański – Smuga (70. Krzeszowski), Cedro, Jeziorski, Kobryń - Wychowaniec (46. Paprocki) Skrzypek, Janiec (46. Rosół), Blicharski, D. Wołowiec - Maciejski.

Mecz, będący wyjątkowym wydarzeniem dla grającego trenera Lubrzanki, Dariusza Kozubka, który przez trzy sezony pełnił tę samą rolę w Spartakusie, w ostatniej chwili przeniesiono na neutralne boisko w Bodzentynie, bo to w Kajetanowie jeszcze nie nadawało się do gry. Jedyna bramka meczu padła po zamieszaniu w polu karnym Lubrzanki, piłka spadła pod nogi Kamila Blicharskiego, który stojąc 3 metry przed bramką lekkim, ale precyzyjnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. W pierwszej połowie przeważali daleszyczanie, ale poza golem niewiele z tego wynikało.

Największymi atrakcjami początku drugiej połowie były przelot nad Bodzentynem pierwszego wiosennego bociana oraz przyjazd straży pożarnej, jadącej do gaszenia pobliskiej łąki. Potem mecz się ożywił, odważniej zaatakował ambitnie grający zespół z Kajetanowa, który w ostatnich minutach wręcz nie schodził z połowy rywala, ale efektem były tylko niecelne bądź blokowane strzały.

- Nie zagraliśmy dziś najmocniejszym składem, ale trzeba było dać pograć chłopcom, którzy są w składzie, a zwykle nie grają. Nie były to ciekawe zawody, ale dziękuję zawodnikom za wysiłek, gratuluję też Lubrzance, która się nam postawiła i zagrała bardzo ambitnie - mówił trener ekipy z Daleszyc, Andrzej Więcek.

- Przez trzy sezony prowadziłem drużynę z Daleszyc, jest sentyment i serce mocniej zabiło. Chcieliśmy się postawić Spartakusowi. Zadecydowała jedna bramka, w zamieszaniu Kamil Blicharski został bez krycia i umieścił piłkę w siatce, to nam pokrzyżowało szyki. W drugiej połowie poszliśmy do przodu, zagraliśmy trzema obrońcami, stoper Czeneszkow zagrał jako trzeci napastnik. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale nic nie wpadło. Dziękuję prezesowi Łysicy, Stanisławowi Kucale, że nas tu przyjęto i bardzo dobrze przygotowano boisko do gry - mówił Dariusz Kozubek.

Mecz Zdrój Busko-Zdrój - Kamienna Brody odbył się 25 marca, Kamienna wygrała 1:0.

Materiał oryginalny: Regionalny Puchar Polski. Najwięcej emocji było w Końskich - Echo Dnia Świętokrzyskie