Regionalny Puchar Polski. Odra Wodzisław podpisała umowę o...

Regionalny Puchar Polski. Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z hiszpańskim Levante

Zdjęcie autora materiału

Leszek Jaźwiecki

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z hiszpańskim Levante
1/8

Przejdź do
galerii zdjęć

©Leszek Jaźwiecki

W Wodzisławiu znowu zapachniało europejską piłką. Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z 12 zespołem hiszpańskiej ligi Lwvante. Umowa dotyczy głównie młodzieży, ale skorzysta także na tym pierwsza drużyna. Odra jest finalistą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik. W finale regionalnego PP wodzisławianie zmierzą się 17 kwietnia z Unią Książenice.
Umowę podpisano w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Nie przez przypadek. W Walencji takie umowy między klubami porównuje się do zawierania... małżeństwa.

Zobacz galerię

- Jako kierownik USC błogosławię ten związek - powiedział jeszcze przed podpisaniem umowy prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca. - Odra Wodzisław to klub, który jest mocno wpisany w historię miasta i trudno je sobie wyobrazić bez piłki nożnej.
Umowę z ramienia Levante UD podpisał przedstawiciel klubu Daniel Pastor. Towarzyszył mu manager współpracujący z Odrą Wodzisław Jorge Fuster Molla.

- Odra jest pierwszym i jedynym na razie polskim klubem z którym współpracujemy i dlatego będzie traktowana specjalnie - przyznał Daniel Pastor i dodał z uśmiechem - Jak pierwsze dziecko. W Europie prowadzimy podobne działania, głównie w Danii, Norwegii i Anglii, będą pojawiać się też inne kraje. Jesteśmy klubem z blisko 100 letnia tradycja, mamy doświadczenie w szkoleniu młodzieży. Nie chcemy jednak niczego narzucać, chcemy jedynie pomóc.

- Umowa jest pierwszym etapem, wstępem do współpracy - przyznał Patryk Gruszka, wiceprezes Odry. - Levante chce również korzystać z naszego zaplecza, które jest ponadprzeciętne jak na polskie warunki - dodał.

Pomysł na współpracę zrodził się w ubiegłym roku.

- Prowadziliśmy rozmowy z Levante za pośrednictwem Jorge Fustel Molli, a efektem tego była nasza oficjalna wizyta w Walencji - mówi Patryk Gruszka. - Spodobało nam się podejście hiszpańskiego klubu do nas, zresztą w podobnym tonie wyrażali się przedstawiciele Levante.

Podczas wizyty w ubiegłym roku w Walencji delegacji Odry towarzyszyło czterech zawodników (2 seniorów i 2 juniorów) oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego. Seniorzy Damian Tarka i Patryk Dudziński trenowali przez trzy dni z trzecioligowcem Paterna FC, a juniorzy Artur Elias i Donatan Grzybek trenowali w ośrodku Levante.

- Zajęcia odbywały się w najwyższej klasie ośrodku treningowym oddalonym kilkanaście minut drogi od samej Walencji - wspomina wiceprezes Odry.

Z podpisaniem umowy z hiszpańskim klubem bardzo zadowolony jest pierwszy trener Odry Wodzisław Ryszard Wieczorek.

- Kiedy rozpoczynałem pracę jako trener szkoleniowcy sami jeździli na staże zagraniczne, uczęszczali na kursy z udziałem piłkarskich autorytetów by podnosić swoje umiejętności - mówi trener Odry. - Ta współpraca ułatwia dotarcie do nowych myśli szkoleniowych i jestem bardzo ciekawy jak wypadnie ten związek. Odra zrobiła krok do przodu.

Levante nie jest pierwszym europejskim klubem z którym współpracuje Odra. Drugim jest niemiecki VfL Wolfsburg.

- Współpracujemy, ale nie mamy z nimi podpisanej oficjalnie umowy - wyjaśnia trener Wieczorek i dodaje, że pierwsza drużyna wyjedzie na 10 dniowe zgrupowanie do Levante w lutym. Wodzisławianie chcą nie tylko zakończyć ligę na pierwszym miejscu, ale także pokazać z dobrej strony w Pucharze Polski. Odra w finale podokręgu Rybnik 17 kwietnia zmierzy się z Unia Książenice.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej