Regionalny Puchar Polski: Okocimski, Limanovia i Mogilany...

Regionalny Puchar Polski: Okocimski, Limanovia i Mogilany awansowały do finału w okręgach. Kiedy następne mecze? [TERMINY - KTO Z KIM?]

Zdjęcie autora materiału
Tomasz Bochenek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zespół LKS Mogilany awansował do finału na szczeblu okręgu krakowskiego

Zespół LKS Mogilany awansował do finału na szczeblu okręgu krakowskiego ©Tomasz Bochenek

Na placu boju w regionalnym Pucharze Polski w Małopolsce pozostało dziesięć drużyn. Do końca maja ma zakończyć się etap w okręgach, po którym pozostaną w grze cztery zespoły.
Zespół LKS Mogilany awansował do finału na szczeblu okręgu krakowskiego

Zespół LKS Mogilany awansował do finału na szczeblu okręgu krakowskiego ©Tomasz Bochenek

W tym tygodniu wyłoniono ostatnich zwycięzców w podokręgach. W nowosądeckim po taki puchar - najniższego szczebla - sięgnął Poprad Muszyna (pokonując Barciczankę), a w tarnowskim - Unia Tarnów (zwyciężając Tuchovię).

Mamy więc teraz szczebel okręgowy, w którym grają najlepsze zespoły z poszczególnych podokręgów (w przypadku Nowego Sącza to podokręgi limanowski, nowotarski, gorlicki i nowosądecki, w przypadku Tarnowa - brzeski, bocheński, żabieński i tarnowski, w przypadku Krakowa - myślenicki, wielicki, olkuski i krakowski).

W środę odbyły się trzy półfinałowe spotkania tej fazy. Awans do finałów okręgów wywalczyły: Okocimski Brzesko (okręg Tarnów), Limanovia (okręg Nowy Sącz) i LKS Mogilany (okręg Kraków). Czekają na swoich rywali. Na kogo mogą trafić? Informacja poniżej

Mecze do rozegrania w fazie okręgowej

Tarnów - półfinał: GKS Drwinia - Unia Tarnów (23 maja, godz. 17.30); zwycięzca tego meczu zmierzy się w finale z Okocimskim Brzesko

Nowy Sącz - półfinał: Poprad Muszyna - Glinik Gorlice (16 maja, godz. 17.30); zwycięzca tego meczu zmierzy się w finale z Limanovią

Kraków - półfinał: KS Olkusz - Hutnik Kraków (23 maja, godz. 17.30); zwycięzca tego meczu zmierzy się w finale z LKS Mogilany (29 maja, godz. 18).

Małopolska Zachodnia - Puchar Polski na tym szczeblu zdobyła Soła Oświęcim

Soła jest jedynym zespołem, który zapewnił już sobie udział w fazie wojewódzkiej regionalnego Pucharu Polski w Małopolsce. W tej części rywalizacji, w czerwcu, wystąpią cztery drużyny. Będą półfinały, a następnie - na neutralnym stadionie - finał. PZPN dla zwycięzcy ma 30 tys. złotych premii i przepustkę do fazy krajowej Pucharu Polski.


Regionalny Puchar Polski w Małopolsce - mecze rozegrane 9 maja

Półfinał na szczeblu okręgu Tarnów: Okocimski Brzesko - Polan Żabno 2:1 (0:1), Lizak 81, Gałka 86 - Radoń 35.

Finał w podokręgu Tarnów: Tuchovia - Unia Tarnów 1:5 (1:2), Dziża 16 - Tyrka 28, Popiela 34, Sojda 55, Biały 74, 76.

Półfinał na szczeblu okręgu Nowy Sącz: Watra Białka Tatrzańska - Limanovia 1:1 (0:0), karne 1:3; Kołbon 55 - Paweł Matras 74.

Półfinał na szczeblu okręgu Kraków: LKS Śledziejowice - LKS Mogilany 3:4 (2:1), Maj 36, 40, 65 - Targosz 45, 48, Bobek 50, Piszczewskij 87.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się