Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W ciekawym meczu pierwszej rundy Regionalnego Pucharu Polski...

Regionalny Puchar Polski. Ostra gra, dużo kartek i wygrana Polonii Białogon Kielce z UKS Baćkowice 2:1 [AKTUALIZACJA, WIDEO, ZDJĘCIA]

W ciekawym meczu pierwszej rundy Regionalnego Pucharu Polski Polonia Białogon Kielce wygrała z UKS Baćkowice 2:1. Było dużo ostrych fauli, żółtych kartek i jedna czerwona dla zawodnika z Baćkowic.

Polonia Białogon Kielce - UKS Baćkowice 2:1 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Grzegorczyk 25, 71 z karnego - Patryk Papaj 89.
Polonia: Gębski - Dudek (55. Maniara), Cieślikiewicz (82. Kaczmarski), Jagodzki, Skrzypiec (72. Pióro) - Grzegorczyk, Tyzo (46. Majcher), Kulik (46. Foksa), Włosiński - Durak, Pedrycz.
UKS: Szymański - Grzesik, Janik. Placha, Skuza - Prokop (70. Śmigielski), Kozłowski, Rusiecki, N. Kuchniak (83. K. Szymański)- J. Kuchniak (46. Łata), Papaj.

W 25 minucie Polonia objęła prowadzenie. Bardzo ładnym podaniem popisał się Łukasz Cieślikiewicz, piłka trafiła do Bartłomieja Grzegorczyka i ten strzałem w długi róg zdobył bramkę.

Po przerwie było dużo fauli, wzajemnych pretensji o ostrą grę. Obydwie drużyny miały bramkowe okazje, ale na posterunku byli obydwaj bramkarze - Kamil Gębski i Wiesław Szymański.

W 71 minucie rzut karny wywalczył Mateusz Maniara, który wszedł po przerwie. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartłomiej Grzegorczyk, pieczętując awans Polonii do kolejnej rundy Regionalnego Pucharu Polski.

-Szkoda, że dopiero w 89 minucie zdobyliśmy bramkę, bo było już za mało czasu, żeby doprowadzić do wyrównania - mówił Grzegorz Chruściel, trener UKS.

-Cieszymy się z awansu. Może tak jak Orlętom Kielce w poprzednich rozgrywkach uda nam się zaistnieć w pucharze - powiedział Rafał Stefański, trener Polonii.
Dorota Kułaga

Polecamy

Cracovia gra z Lechem w Poznaniu. I musi szukać punktów wszędzie

Zmarł Marek Haber, były piłkarz Resovii i innych podkarpackich klubów

Hit dla Marciniaka. Sylwestrzak poprowadzi mecz Stal - Legia. Oto obsada 30. kolejki!