Regionalny Puchar Polski: Piast Żmigród z Pucharem Okręgu Wrocławskiego.

Piotr Janas
Sokół Wielka Lipa - Piast Żmigród
Trzecioligowy Piast Żmigród wygrał Puchar Okręgu Wrocławskiego, ogrywając czwartoligowy Sokół Wielka Lipa 2:1. Mecz rozegrano w Wielkiej Lipie. Piast zapewnił sobie awans do wojewódzkiego półfinału.

W środę na Dolnym Śląsku rozegrano wszystkie cztery finały pucharów okręgowych. W finale okręgu wrocławskiego czwartoligowy Sokół Wielka Lipa, który w poprzedniej rundzie wyeliminował rezerwy Śląska Wrocław, przegrał na własnym obiekcie z grającym o jedną klasę wyżej Piastem Żmigród 1:2.

Na kameralnym, ale imponującym jak na warunki IV ligi obiekcie, zebrała się całkiem pokaźna grupa kibiców. Łącznie mogło być nawet około 200, z czego blisko połowę stanowili fani gości. Nie mogło zabraknąć także prezesów, obu klubów, był także prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej - Andrzej Padewski. Widać, że Regionalny Puchar Polski ma swoją rangę na Dolnym Śląsku.

W pierwszej połowie wyraźną przewagę mieli piłkarze Piasta. Prowadzona przez znanego z rozgrywek ekstraklasy Brazylijczyka Ediego Andradinę drużyna ze Żmigrodu prezentowała wyższą kulturę gry, lepsze wyszkolenie techniczne i do przerwy prowadziła 1:0, po bramce pomocnika z przeszłością w Śląsku Wrocław - Pawła Kohuta.

W drugiej połowie Sokół dzięki swej ambicji i waleczności przejął inicjatywę i zdołał nawet wyrównać za sprawą Bartłomieja Ożgi, lecz w 84 min wynik na 2:1 dla przyjezdnych ustalił strzałem nożycami po rzucie rożnym Maciej Badel. Po takim ciosie piłkarze z Wielkiej Lipy już się nie podnieśli i puchar pojechał do Żmigrodu.

W finale okręgu jeleniogórskiego Lotnik Jeżów Sudecki wygrał z Włókniarzem Leśna 3:0, finał okręgu legnickiego zakończył się zwycięstwem Zagłębia II Lubin, które rozgromiło Orlę Wąsosz 4:0, a w okręgu Wałbrzyskim najlepsza okazała się broniąca tytułu Lechia Dzierżoniów, która w finale wygrała z Górnikiem Wałbrzych na wyjeździe 2:1.

Zwycięzcy wszystkich okręgów zagrają ze sobą w dolnośląskich półfinałach. Pary zostaną wyłonione w drodze losowania.