Regionalny Puchar Polski. Porażka sędziów z Piły, dwucyfrowe...

Regionalny Puchar Polski. Porażka sędziów z Piły, dwucyfrowe wyniki na Mazowszu

Maciej Pietrasik

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Proch Pionki rywalizację w Regionalnym Pucharze Polski zaczął od wygranej 14:0.

Proch Pionki rywalizację w Regionalnym Pucharze Polski zaczął od wygranej 14:0. ©Facebook

Regionalny Puchar Polski. W wielu województwach na wtorek i środę zaplanowano mecze kolejnych rund Regionalnego Pucharu Polski. Kilka ciekawych spotkań już się odbyło - minimalną porażkę poniosła drużyna złożona z sędziów z okolic Piły. W dwóch meczach na Mazowszu padło natomiast łącznie aż 30 bramek.
Proch Pionki rywalizację w Regionalnym Pucharze Polski zaczął od wygranej 14:0.

Proch Pionki rywalizację w Regionalnym Pucharze Polski zaczął od wygranej 14:0. ©Facebook

W Regionalnym Pucharze Polski występuje kilka drużyn złożonych z miejscowych arbitrów, którzy regularnie wcielają się na boisku właśnie w rolę rozjemcy, ale sami także postanawiają spróbować sił jako zawodnicy. W Wielkopolsce taką drużynę złożyli sędziowie z okolic Piły - w rundzie wstępnej dostali walkowera od Korony Dębno, a w pierwszej rundzie wybrali się na mecz ze Zjednoczonymi Kaczory. Drużyna z klasy okręgowej była wyraźnym faworytem, zwycięstwo wcale nie przyszło jej jednak łatwo. Zjednoczeni wygrali 5:4, a walka o korzystny wynik toczyła się do samego końca.

Dużo mniej zacięte były mecze w Małopolsce, a konkretnie w podokręgu radomskim. Tam zaczęła się już rywalizacja w trzeciej rundzie, a w dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach padło aż 30 bramek. Proch Pionki pokonał KS Wysokin aż 14:0, lecz jeszcze wyższy wynik padł we Wieniawie. Rezerwy miejscowego Chojniaka przegrały z Orkanem Przysucha 0:16.

Komplet meczów trzeciej rundy rozegrano już w Warszawie. Rywalizuje tam choćby MKS Polonia Warszawa, czyli jeden z najbardziej zasłużonych klubów w stolicy. "Czarne Koszule" pokonały 4:2 Coco Jambo Warszawa, ale także "Kokosy" mają powody do radości. Po odpadnięciu pierwszego zespołu pozostały im bowiem jeszcze rezerwy, a te pokonały w ostatnim meczu trzeciej rundy Legion Warszawa 6:4.

Grają w Warszawie, grają również w Krakowie. Tam najbardziej efektowną wygraną odniosła Pogoń Skotniki, ogrywając 9:0 Iskrę Radwanowice. Więcej goli padło jedynie w meczu Dragoons Kraków - Błękitni Modlnica, który goście wygrali 6:4. W czwartej rundzie jest także rywalizująca kilka lat temu w 1. lidze Kmita Zabierzów. Obecnie zespół rywalizuje w klasie okręgowej i jedyną okazją do gry na szczeblu centralnym jest na razie właśnie Regionalny Puchar Polski.

Wiele meczów w tym tygodniu toczyć się będzie w Łodzi, gdzie do gry wejdą między innymi rezerwy Widzewa oraz ŁKS-u. We wtorek rozegrano tam bardzo zacięty pojedynek KAS-u Konstantynów Łódzki z Orłem Kazimierz. Do wyłonienia zwycięzcy była tam potrzebna dogrywka, po której gospodarze mogli świętować zwycięstwo 5:3.

W środę i czwartek kolejne spotkania Regionalnego Pucharu Polski - spora liczba meczów rozegrana zostanie między innymi w Wielkopolsce oraz Małopolsce.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej