Regionalny Puchar Polski. Poznaliśmy trzech półfinalistów na Pomorzu

red
Polska press
KP Starogard Gdański, Bałtyk Gdynia i GKS Przodkowo awansowały do półfinału Pucharu Polski w województwie pomorskim. Mecz AP Sopot - Stolem Gniewino został przerwany z powodu gwałtownej ulewy.

KP Starogard Gdański okazał się lepszy od Sokoła Zblewo. Bardzo ważna dla znaczenia spotkania okazała się bramka Tomasza Prejsa strzelona tuż przed końcem pierwszej części gry. Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale bramka Karola Zielińskiego rozwiała wszelkie nadzieje miejscowych.

Najwięcej emocji mieliśmy w Gdyni, gdzie Bałtyk podejmował Wierzyce Pelplin. Po dziewięćdziesięciu minutach mieliśmy remis i sędzia zarządził dogrywkę. Dodatkowe trzydzieści minut nie wyłoniło zwycięzcy i o wszystkim miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze z Gdyni i to Bałtyk awansował do półfinału.

Niemałe emocje były w Lęborku. Miejscowa Pogoń mierzyła się z GKS-em Przodkowo. Gospodarze za sprawą Mateusza Stankiewicza szybko objęli prowadzenie, ale również szybko je stracili. W 19. minucie wyrównał Marcin Budnik i do końca regulaminowego czasu gry już nikt nie znalazł drogi do siatki. W końcówce dogrywki Daniel Górski strzelił decydującą bramkę i przesądził o awansie GKS-u.

Komplet wyników:

Sokół Zblewo - KP Starogard Gdański 0:2
Bramki:Tomasz Prejs 44, Karol Zieliński 77

Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin 2:2 pd. k. 5:4
Bramki: Adam Duda 30, Łukasz Duszkiewicz 60 - Rafał Bujnowski 37, Łukasz Racki 76 (k)

AP Sopot-Stolem Gniewino
w pierwotnym terminie (25 kwietnia, 16:30) przerwany w 3. minucie przy stanie 0-0 z powodu ulewy

Pogoń Lębork - GKS Przodkowo 1:2 pd.
Bramki: Mateusz Stankiewicz 5 - Marcin Budnik 19, Daniel Górski 117