Regionalny Puchar Polski. Poznaliśmy zwycięzców w podokręgu...

Regionalny Puchar Polski. Poznaliśmy zwycięzców w podokręgu lublinieckim i żywieckim

PI

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Regionalny Puchar Polski. Poznaliśmy zwycięzców w podokręgu lublinieckim i żywieckim

©GKS Radziechowy(https://gksradziechowywieprz.futbolowo.pl)

Warta Kamieńskie Młyny i GKS Radziechowy-Wieprz. Te dwie drużyny okazały się najlepsze w odpowiednio - podokręgu lublinieckim i żywieckim. Dzięki temu obydwie drużyny awansowały na szczebel wojewódzki Puchar Polski.
Regionalny Puchar Polski. Poznaliśmy zwycięzców w podokręgu lublinieckim i żywieckim

©GKS Radziechowy(https://gksradziechowywieprz.futbolowo.pl)

Spotkanie Warty z MLKS-em było wyrównane, żadna z drużyn nie chciał się przesadnie otwierać, żeby nie narazić się na kontratak. W regulaminowym czasie gry był remis, a dogrywka nie wyłoniła zwycięscy. O wszystkim miały zdecydować rzuty karne, które lepiej wykonywała drużyna z Kamieńskich Młynów i to ona awansowała do Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W Żywcu kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami pojedynku występującego w klasie okręgowej Górala z IV-ligowym GKS-em Radziechowy Wieprz.
Murawa pozostawiała wiele do życzenia i zawodnikom obu drużyn ciężko grało się w takich warunkach. Niżej notowani gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę i ambitnie walczyli z GKS-em. Goście od początku przejęli inicjatywę w spotkaniu, ale gospodarze skutecznie się bronili. W końcu Szymon Byrtek znalazł drogę do szatni i drużyna z Żywca musiała się otworzyć i dążyć do wyrównania. Ataki miejscowych przyniosły efekt na początku drugiej części gry, gdy błąd bramkarza GKS-u wykorzystał Patryk Semik.

Wyrównująca bramka to jedyne, na co było stać drużynę Górala. Wyżej notowany GKS za sprawą Tomasza Franusika objął prowadzenie, a Marcin Dudka ustalił wynik spotkania na 3:1. GKS Radziechowy-Wieprz po raz piąty w historii wygrał Puchar Polski podokręgu żywieckiego i w przyszłym sezonie zagra na szczeblu wojewódzkim tych rozgrywek.

Warta Kamieńskie Młyny - MLKS Woźniki 1:1[pd. k. 4-2]
Karol Klyta - Zaczyński Marcin

Czarni-Góral Żywiec - GKS Radziechowy-Wieprz 1:3
Patryk Semik 47 - Szymon Byrtek 31, Tomasz Franusik 61, Marcin Dudka 75

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

MAGAZYN SPORTOWY 24Rozpoznasz najbardziej pamiętne oprawy ostatnich lat? [QUIZ]

Komentarze