boch
Krzysztof Piekarczyk zdobył zwycięską bramkę dla Orkana
Krzysztof Piekarczyk zdobył zwycięską bramkę dla Orkana Facebook/Orkan Szczyrzyc
Orkan Szczyrzyc pokonał zespół Glinika Gorlice 3:2 w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu Nowy Sącz. Przed zwycięską drużyną teraz półfinał szczebla wojewódzkiego, Orkan zmierzy się w nim z triumfatorem spotkania Pcimianka - Hutnik (finał okręgu krakowskiego, 15 maja).

Dzisiaj w Szczyrzycu, w potyczce czwartoligowców, szybko na prowadzenie wyszła ekipa z Gorlic, po strzale Brazylijczyka Guilherme da Silvy z wolnego. - Trafił w same "widły" - mówi Piotr Gruszka, trener Orkana. - Ale odpowiedzieliśmy szybko.

Goście jednak odzyskali prowadzenie, po golu drugiego z piłkarzy z Ameryki Południowej, Kolumbijczyka Santiago Casallasa.

- Do przerwy graliśmy słabiej, piłkarze Glinika sporo biegali, zagrywali dużo prostopadłych piłek, wiele krwi nam napsuli - przyznaje szkoleniowiec ekipy ze Szczyrzyca. - Po przerwie skorygowaliśmy ustawienie i przejęliśmy inicjatywę. Po bardzo fajnej akcji i strzale Bartka Limanówki wyrównaliśmy. Obie drużyny po tej bramce trochę złapały zadyszkę, mecz był szarpany, rwany.

To do Orkana jednak należało ostatnie słowo. Krzysztof Limanówka swojego drugiego gola w tym meczu zdobył po rzucie rożnym.

Szczyrzycanie otrzymali puchar i pamiątkowe medale. Wojewódzki półfinał 29 maja rozegrany zostanie na ich stadionie.

Finał Pucharu Polski OZPN Nowy Sącz: Orkan Szczyrzyc - Glinik Gorlice 3:2 (1:2), Piekarczyk 8, 75, Limanówka 60 - da Silva 5, Casallas 30.

Piotr Gruszka ma 47 lat, gra w oldbojach Cracovii. Z „Pasami” w 1990 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów.

Regionalny Puchar Polski. Piotr Gruszka, trener Orkana Szczy...

Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! Które wypiękniały po ...