Regionalny Puchar Polski. W niektórych województwach wznowiono pucharowe rozgrywki

red
Polska Press
Regionalny Puchar Polski. Po zimowym śnie wracamy do rozgrywek Regionalnego Pucharu Polski. W niektórych województwach rozegrano już kolejne rundy.

Na Opolszczyźnie rozegrano ćwierćfinały i na brak emocji nie było można narzekać. Jedyny przedstawiciel okręgówki w ćwierćfinale - MKS Wołczyn przegrał 0-2 ze Starowicami, ale pokazał się z niezłej strony. W całym meczu MKS mógł parokrotnie pokusić się o zdobycie gola, ale jego zawodnikom brakowało „zimnej krwi” pod bramką przeciwnika

Zawirowania kadrowe, do jakich doszło w ostatnich miesiącach w Strzelcach Opolskich sprawiły, że na pozycję napastnika został przekwalifikowany Daniel Olechnowicz, który jeszcze niedawno występował na pozycji bramkarza. Jako że strzelczanie nie potrafili doprowadzić do wyrównania, to w końcu nadziali się na bezwzględną kontrę ze strony nysan. Nastąpiła ona tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, w 89. minucie. Wtedy to Pisula idealnie obsłużył podaniem rezerwowego Adama Setlę, a ten pewnym uderzeniem postawił ustalił wynik spotkania.

Derby powiatu krapkowickiego zakończyły się bardzo pewną wygraną faworyzowanego Ruchu Zdzieszowice. Plany gospodarzy na ten mecz legły w gruzach zaledwie po minucie. Już w pierwszej akcji gości Daniel Rychlewicz zahaczył w polu karnym Dariusza Zapotocznego, a karnego na gola dla Ruchu zamienił Konrad Kostrzycki.

3-ligowa Stal Brzeg wywiązała się z roli faworyta meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, pokonując na wyjeździe Skalnika Gracze 2:1. Przed rozpoczęciem meczu obie drużyny łączyło to, że awans do 1/4 finału wywalczyły w dramatycznych okolicznościach. Stal pokonała bowiem po dogrywce 6-4 innego 3-ligowca - Agroplon Głuszynę, a Skalnik rozprawił się ze Startem Namysłów dopiero po rzutach karnych.

Komplet wyników:

Piast Strzelce Opolskie - Polonia Nysa 0:2
Marcin Ściański 35, Adam Setla 89

Skalnik Gracze - Stal Brzeg 1:2
Jarosław Chodorski 90 - Łukasz Żegleń 18, Łukasz Chodyga 78

MKS Wołczyn - LZS Starowice 0:2
Sebastian Jaroszyński 2, Jacek Mikołajczyk 49 (s)

KS Krapkowice - Ruch Zdzieszowice 0:3
Konrad Kostrzycki 2 (k), Michał Sypek 37, Stanisław Dębski 66

V runda w województwie świętokrzyskim wyłoniła ćwierćfinalistów, ale nie wszystkich. GKS Rudki wyeliminował czwartoligowego Hetmana Włoszczowa. Do wyłonienia triumfatora spotkania niezbędna była dogrywka, w której show skradli Mariusz Jaros i Bartosz Wiecha. Do sporej niespodzianki doszło w Kielcach, gdzie A-klasowe Orlęta pokonały czwartoligowego Partyzanta Radoszyce 3:0.

Pięć bramek zdobyli piłkarze trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec, którzy rozgromili Zdrój Busko. Po emocjonującym meczu Neptun Końskie przegrał z Czarnymi Połaniec 1:2 (0:1). Spotkanie było prowadzone w niezłym tempie, a towarzyszyły mu spore emocjonuje. Po przerwie posypały się żółte kartki. Czarni mieli okazje do zdobycia bramki, ale dwa razy po strzałach Rafała Michalika i Karola Karólaka piłka trafiała w słupek.

Na Lubelszczyźnie poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcie. Wisła Puławy przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin. O końcowym rezultacie musiały przesądzić rzuty karne. W nich lepsi okazali się lublinianie, którzy sięgnęli po Puchar dzięki trzem obronionym "jedenastkom" Adriana Olszewskiego oraz celnym strzałom jego kolegów z zespołu.