Regionalny Puchar Polski. Wiesław Jancewicz trenerskie...

Regionalny Puchar Polski. Wiesław Jancewicz trenerskie szlify zbierał u boku Adama Nawałki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Jakub Laskowski

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Gdy wkroczył do profesjonalnego sportu jako trener, miał czterdzieści lat. Bardzo szybko skupił na sobie uwagę najbardziej znanych szkoleniowców w kraju na czele z Adamem Nawałką. - Miałem to szczęście, że karierę trenera zaczynałem u boku świetnego fachowca - przyznaje Wiesław Jancewicz, 53-letni trener Olimpii Zambrów.
Wiesław Jancewicz pracował z selekcjonerem Adamem Nawałką w latach 2004-2006
1/7
przejdź do galerii

Wiesław Jancewicz pracował z selekcjonerem Adamem Nawałką w latach 2004-2006 ©Jakub Laskowski

Wiesław Jancewicz podlaski futbol zna od podszewki i nie skrywa przed nim żadnych tajemnic. - Rzeczywiście, trochę tych klubów zwiedziłem. Ale piłka jest nieprzewidywalna. Oczywiście, my jako trenerzy często planujemy i organizujemy to tak, żeby nic nas nie zaskoczyło. Rzeczywistość prędko to weryfikuje. Aczkolwiek liczę na to, że w mojej karierze trenerskiej jeszcze coś mnie pozytywnie zaskoczy. Może pojawi się jakiś talent, który uchował się w niższych ligach - mówi.

W swojej karierze był trenerem Sokoła 1946 Sokółka, Supraślanki Supraśl czy Magnata Juchnowiec. Niespełna od roku z powodzeniem prowadzi trzecioligową Olimpię Zambrów. Po tym jak został jej sternikiem, zastępując Mirosława Dymka, drużyna szybko wydostała się z dołka i teraz plasuje się w górnej połowie tabeli. Zambrowianie stoją też przed szansą na triumf w regionalnym Pucharze Polski. W półfinale tych rozgrywek zmierzą się z ŁKS 1926 Łomża.

Jancewicz trenerskie szlify zbierał u boku Adama Nawałki, kiedy obecny selekcjoner reprezentacji Polski był trenerem Jagiellonii Białystok w latach 2004-2006. Jancewicz wkroczył do sztabu szkoleniowego jako asystent. Pomimo, że obaj współpracowali tylko dwa lata, wciąż kontaktują się ze sobą i pozostają w przyjacielskich relacjach.

- Cieszę się, że tak się stało, bo Adam Nawałka też szkoli się u znakomitych mentorów. Wiele się od niego nauczyłem i sporo z tych rzeczy kultywuje. Po drodze spotkałem wielu trenerów, ale to na współpracy z trenerem Nawałką zyskałem najwięcej. Staram się iść tą drogą, nie zważając na kompromisy - twierdzi.

Jancewicz okazuje się też świetnym wychowawcą. Spod jego skrzydeł na szerokie wody wypłynęli m.in. Andrzej Sezonowicz i Igor Lewczuk. - Andrzej grał w Legii Warszawa w europejskich pucharach. Z kolei Igora zapamiętam jako człowieka bardzo ambitnego. Zawsze było go pełno. Zaczynał jako bramkarz i dopiero w wieku trzynastu lat został przekwalifikowany na obrońcę - kończy.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej