Tomasz Kuczyński
W sobotę 26.09.2020 r. w meczu 10. kolejki III ligi (grupa 3) Rekord Bielsko-Biała gra z Ruchem Chorzów. Mecz odbywa się na Stadionie Miejskim, gdzie swoje spotkania w PKO Ekstraklasie rozgrywa Podbeskidzie. Ruch może liczyć na wielkie wsparcie kibiców. Spotkanie trwa od godz. 18. Ruch wygrał 2:1.

Koniec. Trzy punkty jadą do Chorzowa.

W doliczonym czasie sędzia dyktuje rzut karny dla Ruchu za zagranie ręką. Mariusz Idzik strzela na 2:1 dla gości!

85. minuta, ciągle 1:1. Ruch atakuje.

W 73. minucie wyrównał Piotr Kwaśniewski.

Mamy 65. minutę. Ruch atakuje, ale ciągle jest 1:0 dla gospodarzy.

W 52. minucie z wolnego uderzył Michał Mokrzycki. Bramkarz Rekordu Jakub Szumera odbił piłkę, a dobitka Mariusza Idzika była niecelna.

Zaczęła się II połowa.

W przerwie żółtą kartkę dostał trener Ruchu Łukasz Bereta. Mecz sędziuje Szymon Łężny z Kluczborka.

Od 42. minuty jest 1:0 dla Rekordu. Bramkę po rzucie rożnym zdobył Dariusz Rucki. Piłkarze Ruchu są wściekli - są przekonani, że zamiast rzutu rożnego wcześniej sędzia powinien odgwizdać spalonego. Kapitan gości Łukasz Janoszka dostał żółtą kartkę za protesty.

W 33. minucie okazję miał Rekord. Kamil Żołna spudłował z pola karnego w dobrej sytuacji. Nadal 0:0.

Za nami pół godziny gry. W 26. minucie goście mieli szansę na objęcie prowadzenia. Łukasz Janoszka wyłożył piłkę na polu karnym Mateuszowi Duchowskiego, a strzał ofiarnie zablokowali obrońcy.

Po 15 minutach jest 0:0. Ruch wspiera prawie 2.000 kibiców!
Rozpoczął się mecz Rekord - Ruch.
Liderująca Ślęza Wrocław zremisowała na wyjeździe z Foto-Higieną Gać 2:2, choć prowadziła do przerwy 2:0. W Bytomiu w meczu Polonii Bytom z MKS-em Kluczbork padł remis 1:1 (0:1). Rywale zagrali "pod" Niebieskich.
Oto skład Ruchu

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:

Rekord ma swój kameralny stadion w Cygańskim Lesie, ale ze względu na najazd kibiców Ruchu mecz został przeniesiony na Stadion Miejski w Bielsku-Białej.

REKORD - RUCH NA ŻYWO

Dla kibiców Ruchu przeznaczono 1150 biletów, ale ta pula została powiększona o około 500 miejsc. Wejściówki można kupować na portalu KupBilet.pl. W piątek ogłoszono, że są techniczne problemy z biletami, stąd informacja na stronie chorzowskiego klubu: "Wszystkich kibiców wybierających się na wyjazdowy mecz z Rekordem Bielsko-Biała informujemy, że należy ponownie wydrukować bilet na mecz! Rekord Bielsko-Biała prosi o ponowne wydrukowanie biletów w Moje konto -> Zamówienia, ze względu na brak danych osobowych na poprzednich wydrukach. Tylko bilet z danymi osobowymi (imię, nazwisko, pesel) uprawnia do wejścia na mecz".

REKORD - RUCH LIVE

Niebiescy chcą pójść za ciosem po efektownej wygranej u siebie z Lechią Zielona Góra 4:0. Ruch zdobył 3 punkty, a wcześniej zremisował z Polonią w Bytomiu 1:1, przegrał ze Ślęzą we Wrocławiu 0:1 i zremisował przy Cichej z Piastem Żmigród 2:2. W tabeli prowadzi Ślęza - 21 punktów, a Niebiescy są wiceliderami - 17 pkt. Lider zagra w sobotę na wyjeździe z Foto-Higieną Gać (godz.16).

REKORD - RUCH ONLINE

Rekord w ośmiu meczach zgromadził 12 punktów, na co składają się 3 wygrane, 3 remisy i 2 porażki. Bielski zespół ostatnio w zaległym meczu 4. kolejki zremisował u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:1. "Rekordziści" pierwszy raz w historii zagrają na Stadionie Miejskim przy świetle jupiterów.

"Z tego powodu każdy ewentualny błąd będzie lepiej widoczny, co piszemy pół żartem, pół serio. Za to każda ofensywna, udana akcja, każdy zdobyty gol będzie jeszcze efektowniejszy. Tych naszym piłkarzom życzymy bez liku, a przynajmniej o jednego więcej od chorzowian…" - czytamy na stronie bielskiego klubu.

REKORD - RUCH TRANSMISJA

W poprzednim sezonie Rekord zagrał z Ruchem również na stadionie przy Rychlińskiego. 4 września 2019 roku gości wpierała armia kibiców, a Niebiescy wygrał 3:0 (dwie bramki Mariusza Idzika i jedna Mateusza Winciersza).

Kibicom, którzy nie pojawią się na trybunach pozostaje transmisja w internecie. Ekipa Rekord TV przygotowała transmisję internetową na platformie TVcom.pl, w systemie PPV, koszt – 12 złotych. Link do transmisji: TUTAJ