Remis Górnika Łęczna z Legionovią w meczu kontrolnym

Krzysztof Nowacki
W swoim drugim piątkowym meczu sparingowym pierwszoligowi piłkarze Górnika Łęczna zremisowali z Legionovią Legionowo 2:2. Za tydzień podopieczni trenera Marcina Prasoła rozpocznę rundę wiosenną Fortuna 1. ligi.

Przed południem Górnik na Arenie Lublin wygrał z drugoligowym Motorem 3:0. Po południu drużyna zameldowała się w Lubartowie, gdzie zmierzyła się z trzecioligowcem. Na boisko wybiegli piłkarze, którzy wcześniej mieli wolne.

Wynik spotkania otworzyli goście. Pod koniec pierwszego kwadransa gry do siatki Górnika trafił 23-letni Bartosz Rymek (w sezonie 2019/2020 był zawodnikiem Motoru Lublin). Łęcznianie próbowali szybko wyrównać, ale strzał Jakuba Czeleja wybronił golkiper Legionovii. W 23. minucie bramkarz nie zdołał już interweniować przy uderzeniu 15-letniego Michała Wachowicza, któremu asystował Szymon Lewkot.

Trzecioligowiec przed przerwą po raz drugi jednak wyszedł na prowadzenie. Drugą bramkę dla Legionovii strzelił urodzony w Puławach Szymon Wiejak.

Trener Marcin Prasoł na pierwszą zmianę zdecydował się w 56. minucie, gdy strzelca gola zastąpił Michał Steszuk. Kilka minut później na boisku zameldował się kolejny junior, Kacper Kocyła.

W 77. minucie do remisu doprowadził 21-letni Łukasz Szramowski, celnie przymierzając w okienko bramki Legionovii. Potyczka zakończyła się wynikiem 2:2, chociaż łęcznianie mieli dużo szczęścia przy jednej z akcji rywali, gdy przed stratą gola Górnika uratowały poprzeczka oraz słupek.

Był to ostatni mecz kontrolny zielono-czarnych w okresie przygotowawczym. Za tydzień, 10 lutego piłkarze z Łęcznej rozpoczną rundę rewanżową Fortuna 1. ligi. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie na wyjeździe Sandecja Nowy Sącz.

Górnik Łęczna – Legionovia Legionowo 2:2 (1:2)

Bramki: Wachowicz 23, Szramowski 77 – Rymek 14, Wiejak 36

Górnik: Skład: Kiliszek, Turek, Lykhovydko, Cissé, Kwiatkowski, Czelej (63 Kocyła), Szramowski, Lewkot, Wachowicz (56 Steszuk), Tkacz, Podliński. Trener: Marcin Prasoł