Remis Jaroty na inauguracje

Kamil Bachorz / NaszeMiasto.pl
Dariusz Brzostowski powrócił do zdrowia i był pewnym punktem Jaroty w sobotnim meczu z Ruchem Zdzieszowice. Kamil Bachorz
Podziałem punktów zakończył się sobotni mecz Jaroty Jarocin. Na inauguracje drugiej ligi podopieczni Czesława Owczarka na wyjeździe bezbramkowo zremisowali z Ruchem Zdzieszowice.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu mieli w 10. minucie gospodarze. Wtedy Matuesz Bukowiec przed polem karnym ograł Piotra Garbarka i uderzył piłkę w kierunku bramki. Jednak jego strzał był niecelny, bo futbolówka poleciała obok słupka. Chwilę później doskonałą sytuację na zdobycie bramki mieli piłkarze Jaroty. Krzysztof Bartoszak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Tam nie pewnie interweniował Marcin Feć. Bliski wykończenia akcji był Piotr Garbarek, jednak minimalnie minął się z piłką. Tuż przed końcem pierwszej części gry najlepszą sytuację na objęcie prowadzenia w tym pojedynku zmarnował Patryk Cierniewski. Młody pomocnik Jaroty znalazł się sam na sam z bramkarzem Ruchu – Marcinem Feciem. Jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron pierwsi na bramkę uderzali goście. W 49. minucie Damian Pawlak silnym strzałem uderzył w kierunku bramki gospodarzy. Jednak jego strzał był bardzo niecelny. Chwilę później ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Cierniewski. Tym razem pomocnik jarocińskiego zespołu za mocno wypuścił sobie piłkę, którą zablokował bramkarz, a dobitka była zbyt lekka.

Kolejny mecz Jarota rozegra w niedzielę. Na własnym stadionie podejmować będzie Chojniczankę Chojnice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Czesław Owczarek, trener Jaroty:Pierwsza połowa nie wyglądała tak rewelacyjnie jakbyśmy sobie tego życzyli. Może dlatego, że było dużo stałych fragmentów gry (rzutów wolnych) w wykonaniu zawodników Ruchu Zdzieszowice. Z tych rzutów wolnych nic nie wynikało. Z biegiem czasu pierwsza połowa wyglądała coraz lepiej. W drugiej połowie pojedynek był bardziej wyrównany. Znowu doskonałą sytuację sam na sam miał Patryk Cierniewski, której nie wykorzystał. Można powiedzieć, że była to najbardziej klarowna sytuacja w tej części gry. W przeciągu całego meczu na pewno zasłużyliśmy na remis. Dlatego jesteśmy z tego podziału punktów zadowoleni.

RUCH Zdzieszowice - JAROTA Jarocin 0:0