Remis Malagi z Osasuną na inaugurację nowego sezonu

Adam Wielgosiński
Malaga zremisowała z Osasuną 1:1
Malaga zremisowała z Osasuną 1:1 Daniel Tejedor
W meczu inauguracyjnym nowy sezon La Liga Malaga zremisowała z Osasuną Pampeluna 1:1. Gole strzelali Juanpi i Fran Perez.

Od początku, zgodnie z założeniami, atakiem byli zainteresowani gospodarze, zaś przyjezdni skupili się na grze w obronie, co pokazywała choćby formacja ustawiona przez Enrique Martineza, który wyszedł pięcioma obrońcami. Pierwszą niezłą okazję stworzył sobie Sandro, który w piątej minucie wycofał do Rosalesa, wybiegł na pozycję i dostał piłkę zwrotną, jednakże będący w sytuacji sam na sam były piłkarz Barcy zwolnił całą akcję, po czym pogubił się w dryblingu i stracił futbolówkę.

Z czasem gra nie ulegała zmianie. To Malaga utrzymywała się przy piłce, próbowała tworzyć akcje, zaś głównym rozgrywającym Osy był Miguel Flano, stoper, który przy każdej możliwej okazji wybijał piłkę do przodu w poszukiwaniu napastników, Oriola Riery i Kenana Kodrona. Pierwszą składną akcję drużyna z El Sadar wykreowała sobie po pół godziny gry, ale Miguel de las Cuevas stracił piłkę przed polem karnym rywali.

Pod koniec połowy bardzo aktywny Keko dośrodkował z prawej flanki w pole karne, a nabiegający Sandro z trzech metrów trafił wprost w bramkarza i zmarnował kolejną okazję. W odpowiedzi na trzy minuty przed końcem Juan Fuentes długim podaniem uruchomił Oriola Rierę, który znalazł się w sytuacji oko w oko z Carlosem Kameniem. W tak dogodnej sytuacji napastnik Osasuny trafił w bramkarza.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Po zmianie stron to Osasuna próbowała atakować, lecz szło im to nieco nieudolnie. W pięćdziesiątej szóstej minucie doczekaliśmy się pierwszego gola w tym spotkaniu. Niewidoczny Jony ruszył lewym skrzydłem i zagrał na szesnasty metr do niekrytego Juanpiego, a Wenezuelczyk precyzyjnym strzałem pokonał Nauzeta Pereza.

Po tym golu gra nieco się uspokoiła. W ofensywie Malagi grę ciągnął Charles, który w przerwie zmienił Keko. Na kwadrans przed końcem Osasuna zaczęła ponownie przejmować inicjatywę. Podopieczni Juande Ramosa, mimo prowadzenia, nie starali się podwyższyć wyniku, za co zostali skarceni w osiemdziesiątej piątej minucie spotkania, kiedy Fran Meridy, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych, zachował się jak killer w polu karnym i mając na plecach defensora, zdołał odwrócić się w kierunku bramki i wpakować piłkę do siatki.

Mimo ataków obydwu ekip, wynik nie uległ zmianie. W meczu inauguracyjnym beniaminek ligi z pewnością nie zachwycił. Z Malagi wyróżnić należy bardzo aktywnego Juanpiego oraz Keko i jego zmiennika w drugiej części gry, Charlesa.