Piotr Tymczak, (PK)
Anna Kaczmarz/Polska Press
W meczu trzeciej ligi piłkarskiej, Hutnik Kraków zremisował z Wisłą Sandomierz 3:3.

Hutnik Kraków - Wisła Sandomierz 3:3 (0:1)

Bramki: Kamil Sobala 56, Krzysztof Świątek 83, Mateusz Reczulski 89. - Krzysztof Zawiślak 28, 72, Kacper Piechniak 75,

Hutnik: Zając - Janecki (66. Jaklik), Leśniak (86. Handzlik), Garzeł, Tetych (69. Pyciak) - Sobala, Kołodziej, Gamrot (80 Drąg), Świątek, Linca - Ogar (46. Reczulski).

Wisła: Wierzgacz 4 - Franczak 4, Konefał 4, Czerwiak 4 l, Chorab 4 - Dachnowski 2 (30. Sudy 3), Kmiotek 5 (66. Piechniak 3), Tyl 5, Jeziorski 5, Piątkowski 5 - Zawiślak 6.

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów). Widzów: 300.

Czerwona kartka: Kołodziej (Hutnik, 32, za dwie żółte). [b]Żółte: Jaklik, Leśniak (Hutnik) - Czerwiak (Wisła).

Bardzo emocjonujące spotkanie i wiele goli zobaczyli kibice na stadionie na Suchych Stawach. Hutnik w samej końcówce wywalczył remis, choć przez większość meczu grał w osłabieniu i przegrywał. W takich okolicznościach jeden punkt hutnicy muszą traktować jako cenną zdobycz, choć nie takie mieli plany na to spotkanie. Mniej zadowoleni byli po meczu sandomierzanie...

Zgodnie z oczekiwaniami od początku spotkania atakował Hutnik, ale jego piłkarzom brakowało precyzji. Po niecałej półgodzinie gry, bardzo dobrą okazję dla gości miał Krzysztof Zawiślak, którego strzał obronił Mateusz Zając. Chwilę później wybitą piłkę dośrodkował jeden z zawodników Wisły, tak że nieobstawiony Krzysztof Zawiślak głową skierował ją do siatki. A od 32 minuty miejscowi musieli grać w osłabieniu, ponieważ Patryk Kołodziej został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na Zawiślaku.

Do przerwy już niewiele się zmieniło i Wisła schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, mimo gry w dziesiątkę, hutnicy próbowali odmienić losy meczu. I przekonali się, że nieustępliwość popłaca. W 56 minucie gospodarze przeprowadzili akcję, po której wyrównującą bramkę zdobył Kamil Sobala.

Krakowianie szukali okazji na drugiego gola, a Wisła spokojnie czekała na swoją szansę i wykorzystanie przewagi. Tak się stało w 72 minucie, w której po podaniu Daniela Choraba gola na 2:1 zdobył ponownie Zawiślak.

Niedługo później Wisła przeprowadziła kolejną skuteczną akcję i na 3:1 podwyższył Kacper Piechniak. Hutnik do końca nie dawał za wygraną i zdobył drugiego, kontaktowego gola - do siatki trafił Krzysztof Świątek. Końcówka meczu była więc bardzo emocjonująca. Miejscowi dalej dążyli do wyrównania i w samej końcówce to się im udało, dzięki strzałowi Mateusza Reczulskiego.